• REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2023/2024

• Nabór do Gminnego Przedszkola w Zespole Szkół w Malawie na rok szkolny 2023/2024 zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy Krasne prowadzony będzie od 21 lutego 2023 r. Aby zapisać dziecko do przedszkola należy złożyć wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola w sekretariacie szkoły do 22 marca 2023 r. w godzinach od 8:00 do 14:00 lub w budynku przedszkola w gabinecie wicedyrektor (w godzinach urzędowania).

Wniosek można pobrać ze strony internetowej (zakładka "Dla Rodziców - Rekrutacja") oraz w gabinecie wicedyrektora w budynku przedszkola lub w sekretariacie szkoły w godzinach od 8:00 do 14:00.

Więcej na temat rekrutacji na rok szkolny 2023/2024 znajduje się w zakładce  "Dla rodziców - Rekrutacja do przedszkola":

wicedyrektor ZS w Malawie Brygida Korab

• BAL KARNAWAŁOWY

• Dnia 21.02.2023r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Był to miły, kolorowy i pełen wrażeń czas, w którym dzieci wcieliły się w bohaterów znanych bajek. W przedszkolnych salach można było spotkać wróżki, księżniczki, rycerzy, strażaków, policjantów i wiele innych ciekawych postaci. Dodatkową atrakcją w tym dniu był zespół muzyczny, który przygotował dla dzieci wspaniały repertuar. Przedszkolaki świetnie się bawiły i chętnie uczestniczyły w organizowanych zabawach oraz konkursach. Bajkowy bal dostarczył dzieciom i wychowawcom mnóstwo radości. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie wyjątkowych strojów.

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,

Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień.

Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.

Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.

Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tę uroczystość.

W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

• CALINECZKA

• W dniu 14 lutego 2023 r. w sali widowiskowej WDK w Rzeszowie nasze przedszkolaki z wszystkich grup obejrzały spektakl pt. ,,Calineczka”. ,,Calineczka” to opowieść o pięknej, maleńkiej dziewczynce, która jest nieszczęśliwa, ponieważ jest zbyt piękna. Przez co nikt nie traktuje jej poważnie. Od tak urodziwej osoby wymaga się przecież jedynie tego, by była i prezentowała się atrakcyjnie, jak laleczka, ozdóbka. Calineczka pragnęła czegoś więcej - miłości, spełnienia marzeń i wolności. Jednak wszyscy spotkani na jej drodze - Ropucha, Chrabąszcz, Kret - chcieli ją mieć na własność i zmienić, każdy na swój sposób.

,,Calineczka” to spektakl o poszukiwaniu siebie i własnej drogi. Bohaterka początkowo nie stawia żadnego oporu i poddaje się zewnętrznym wpływom kosztem własnego szczęścia. Z każdym kolejnym zdarzeniem staje się jednak bardziej decyzyjna, aby w końcu uzyskać niezależność.

Przedszkolaki podczas spektaklu miały okazję oglądać przepiękne efekty świetlne oraz taniec i śpiew. Nie brakowało także serii zabawnych scen, które wywoływały wśród dzieci salwy śmiechu. Ponadto spotkania z aktorami budzą wśród najmłodszych pozytywne emocje niosąc radość, jak również chwile wzruszeń.

• Nabór do dziecięcej i młodzieżowej drużyny pożarniczej

• Drodzy Rodzice

W imieniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Malawie gorąco zachęcamy do zapisywania Państwa dzieci do nowo utworzonych drużyn pożarniczych: dziecięcej i młodzieżowej. Członkami mogą być dzieci w wieku 6-11 lat oraz 12-16 lat. Spotkania grup będą odbywały się co dwa tygodnie w soboty w remizie OSP w Malawie. Podczas zajęć podopieczni wezmą udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz nauczą się użytkować sprzęt pożarniczy. Zdobędą też w ciekawy sposób wiedzę dotyczącą codzienności życia w straży, pracy strażaka. Ponadto będą też uczestnikami konkursów i pokazów pożarniczych organizowanych podczas różnego rodzaju imprez lokalnych. Dziecięce marzenie Państwa dzieci jest możliwe do spełnienia! Nauka i zabawa połączone ze sobą sprawią, że rozwiną nie tylko nową pasję, ale dowiedzą się też, jak współpracować w grupie i wzajemnie sobie pomagać.
            Zapisy do obu drużyn są prowadzone pod numerem: 884 746 617 lub w sekretariacie szkoły.