• SPRINTEM DO MARATONU

• 24 maja 2024 r. przedszkolaki wzięły po raz IX udział w X Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków pt: “SPRINTEM DO MARATONU” pod patronatem miesięcznika Bliżej Przedszkola. Celem tego wydarzenia było rozbudzenie zainteresowania sportem, aktywne spędzanie czasu oraz zachęcanie do udziału w akcjach promujących sport i zdrowy styl życia. Najpierw rozdano numery startowe, odśpiewano hymn “Sprintem do maratonu” i przeprowadzono krótką rozgrzewkę, dzięki której przedszkolaki były gotowe do biegu. Grupa I i II przebiegły po jednym okrążeniu w hali sportowej, natomiast grupy starsze od III do VII po dwa okrążenia. Ileż było w tym radości, wszystkie dzieci bardzo sobie kibicowały. Na zakończenie przeprowadzono relaksację oraz wręczono pamiątkowe medale. Gratulacje dla naszych wspaniałych przedszkolaków.

• DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

• W dniu 20.05.2024r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dobrych Uczynków. Pomysłodawcą tego święta jest Fundacja Ekologiczna Arka. Tego dnia zachęcaliśmy nasze przedszkolaki poprzez rozmowę i zabawę do czynienia dobra wobec ludzi, zwierząt i środowiska. Nasze przedszkole w ramach tego święta zbierało też potrzebne dary dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Warto pomagać!

• WYCIECZKA DO OSP W MALAWIE

• Dnia 13 maja przedszkolaki z wszystkich grup odwiedziły remizę OSP w Malawie. Na miejscu czekali już Panowie Strażacy, którzy serdecznie przywitali podekscytowane przedszkolaki. Wizytę rozpoczęto od zaprezentowania specjalnej odzież strażackiej, którą dzieci mogły także przymierzyć. Strażacy z zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy, wyjaśniając dzieciom, jak wyglądają akcje ratownicze i jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa w różnych sytuacjachPodczas spotkania przedszkolaki miały możliwość obejrzenia wozu strażackiego wraz ze specjalistycznym sprzętem używanym podczas akcji ratunkowo-gaśniczych. Każde dziecko miało okazję wejść do wozu strażackiego, by z bliska oglądnąć ten wielki i ciekawy pojazd. Największą atrakcją dla naszych podopiecznych były węże strażackie używane do gaszenia pożarów – pod czujnym okiem gospodarzy mogły samodzielnie użyć węża i polać wodą pobliski teren. Dzięki wizycie przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka oraz jak zachować się w czasie pożaru.

Link do galerii:

Nasze przedszkole w roku szkolnym 2023/2024 dyżur wakacyjny prowadzi w lipcu.

Podczas dyżuru wakacyjnego zapewniamy opiekę dzieciom z Malawy,  Palikówki i z Krasnego. Liczba miejsc jest ograniczona. Jest to dyżur dla dzieci, których rodzice są czynni zawodowo i nie mogą w tym czasie zapewnić opieki swoim dzieciom.

Wnioski na dyżur wakacyjny przyjmujemy w terminie od 10 do 29.05. 2024 r..

Deklarację należy pobrać ze strony internetowej lub w przedszkolu i złożyć w wyznaczonym terminie w placówce.

Ważne: Przed wypełnieniem wniosku należy zapoznać się z Regulaminem rekrutacji na dyżur wakacyjny.

Zapisy na dyżur wakacyjny na sierpień są realizowane w przedszkolu w Krasnem i w Palikówce, gdzie należy pobrać i składać wnioski.

W sierpniu Przedszkole w Malawie będzie nieczynne.

REGULAMIN_REKRUTACJI_NA_DYZUR_WAKACYJNY

• DZIEŃ FLAGI

• W dniu 30 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy uroczyście w naszym przedszkolu Święto Flagi. Dzieci przyszły ubrane w eleganckie stroje. Każda grupa wykonała piękne flagi Polski dla uczczenia naszego symbolu narodowego, a następnie odbył się pochód. Podczas uroczystego przemarszu śpiewano pieśni patriotyczne, było także słychać okolicznościowe wiersze. Mali Polacy odwiedzili także miejscowe instytucje i sklepy oraz rozdawali flagi napotkanym mieszkańcom. Tego dnia duch patriotyzmu unosił się w całym przedszkolu.