• UWAGA!

• Drodzy Rodzice, w naszym przedszkolu powrócił problem wszawicy. Wszawica jest chorobą, którą można skutecznie zwalczać! To nie jest wstydliwy problem. Mimo osiągnięć cywilizacyjnych wciąż pojawia się w skupiskach ludzi. Szczególnie narażone są na nią dzieci szkolne i przedszkolne. Dlatego prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości skóry głowy i włosów u dzieci zgodnie ze złożoną deklaracją.

W przypadku podejrzenia zakażenia wszawicą, należy o tym zawiadomić nauczyciela oraz podjąć wszystkie czynności prowadzące do likwidacji choroby. Dzieci, u których stwierdzono wszawicę powinny przejść leczenie specjalistyczne do tego przeznaczonymi preparatami i wrócić do przedszkola dopiero wtedy gdy głowa będzie czysta.

Tylko wspólne działania i zrozumienie problemu da wyniki walki z chorobą.

Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczoną poniżej informacją na temat wszawicy.

wszyawica-ulotka_1a.pdf

wszyawica-ulotka_1b.pdf

wszawica_.pdf

• Propozycja zajęć dodatkowych

• Edukido

Zabawa klockami + ciekawość Twojego dziecka = eksplozja pomysłowości

Nasze zajęcia to doskonała okazja, aby dziecko rozwijało swoje talenty, uczyło się samodzielnego myślenia, ćwiczyło wyobraźnię i umiejętność rozwiązywania problemów – wszystko przez zabawę.

Dlaczego warto?

• Rozwój przez zabawę: Dzieci odkrywają swoje pokłady kreatywności i zdobywają nowe umiejętności w praktyce.
            • Ciekawość świata: Uczymy, jak patrzeć na świat badawczo, bez sztywnych schematów, poprzez doświadczenia i twórczą zabawę.

Jak to robimy?

• Zabawa z LEGO: Nasze zestawy wprowadzają dzieci w świat techniki, fizyki, matematyki i historii. Dzięki klockom dzieci uczą się, eksperymentują i tworzą.
            • Kreatywne podejście: Nie dajemy gotowych instrukcji – dzieci samodzielnie rozwiązują problemy, budując swoją pewność siebie i umiejętność logicznego myślenia.

Czego możesz się spodziewać?

• Stałe grupy: Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w małych grupach.
            • Praktyczne zadania: Każde spotkanie to nowe wyzwania i pytania, które dzieci rozwiązują na własną rękę.
            • Prezentacja osiągnięć: Dzieci mają możliwość zaprezentowania swoich prac rodzicom, co wzmacnia ich motywację i pewność siebie.

Dla kogo: Dzieci w wieku 3- 12 lat

Kontakt dla zinteresowanych: