• AKCJA CHARYTATYWNA "MIKOŁAJ NA KRESACH"

• W ramach udziału w Międzynarodowym Projekcie “Piękna nasza Polska cała” serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję charytatywną “Mikołaj na Kresach”, której celem jest pomoc dla polskich szkół na Litwie. Szczegóły akcji na plakacie.

• WYJŚCIE DO TEATRU - SPEKTAKL POCAHONTAS

• 16 października 2023 r. nasze przedszkolaki udały się do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie na przedstawienie "Pocahontas". Edukacyjna bajka została przygotowana przez aktorów Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie, którzy przedstawili w zaskakujący sposób i z wielkim poczuciem humoru, niezapomnianą przygodę pięknej księżniczki o dobrym sercu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu oraz zapamiętały motto spektaklu "Z naturą i ludźmi trzeba żyć w zgodzie."

• MOBILNA FILHARMONIA

• 9 października 2023 roku, przedszkolaki po raz pierwszy w tym roku szkolnym gościli artystów z Mobilnej Filharmonii z Rzeszowa. Nasi goście zapoznali dzieci ze słowem ,,kompozytor" - kto to taki? Muzycy wyjaśnili znaczenie tego słowa, a przedszkolaki poznały największe dzieła wybitnych artystów. Niezwykłą ciekawostką dla naszych podopiecznych były historie z życia słynnych twórców muzyki jakimi byli : Wolfgang Amadeusz Mozart, Jan Sebastian Bach czy Fryderyk Chopin. Dzieci przypomniały sobie również nazwy instrumentów muzycznych ze szczególnym zwróceniem uwagi na klarnet, skrzypce czy flet poprzeczny. To był czas pełen emocji i wrażeń.

Bardzo dziękujemy za bogatą i cenną lekcję.

Galeria: https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/#photos:album:1022

• DZIEŃ UŚMIECHU

• 6 października 2023 r. w naszym przedszkolu było bardzo radośnie i wesoło, a to za sprawą wyjątkowego święta - Światowego Dnia Uśmiechu. Na dzieci czekało w tym dniu wiele zabaw i pląsów przy muzyce, do których „biletem wstępu” był uśmiech od ucha do ucha. Był to idealny moment, aby uświadomić dzieciom znaczenie optymistycznego podejścia do życia. Uśmiech nic nas nie kosztuje, a jak wiele może znaczyć dla drugiego człowieka. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w piżamach. Dlaczego? Ponieważ to standardowe ubranie dzieci, które spędzają długi czas na oddziałach onkologicznych. Był to również dzień empatii, solidarności z dziećmi ciężko chorymi, a przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie, ponieważ nawet najmłodsi powinni wiedzieć, że warto o nie dbać i regularnie się badać. Ponadto nasze przedszkole przystąpiło do akcji, która wspiera dzieci w walce z chorobą nowotworową. Przedszkolaki przygotowały kartki okolicznościowe dla członków Fundacji “GDY LICZY SIĘ CZAS”, by choć na chwilę wywołać uśmiech na twarzach małych pacjentów.

Link do galerii: https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/#photos:album:1021

• PRÓBNA EWAKUACJA

• 2 października 2023 r. w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie społeczności szkolno-przedszkolnej z zasadami bezpiecznej ewakuacji oraz z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynkach.

Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń pod czujnym okiem naszych Strażaków z OSP w Malawie oraz opiekuna BHP. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne, lekcyjne i pomieszczenia administracyjno – gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci, uczniowie i pracownicy bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek.

Ćwiczenia te są niezbędne i obowiązkowe. Odgrywają dużą rolę społeczną. Dzieci już od najmłodszych lat oswajają się z sytuacją, w której może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zabawy i pracy. Zaś dla kadry pedagogicznej i pracowników obsługi to czas na przypomnienie procedur ewakuacji.

• DZIEŃ CHŁOPAKA

• „Każdy dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się,
            od najmłodszego aż do starszaka
            świętujemy w przedszkolu Dzień Chłopaka:)”

29 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Z tej okazji nie zabrakło dobrej zabawy, sportowej rywalizacji oraz niespodzianek. Jak zawsze chodziło o to, aby w tym dniu okazać wszystkim chłopcom, mniejszym i większym swoją sympatię oraz złożyć serdeczne życzenia. Postarały się o to dziewczynki i panie z przedszkola, a rodzice zadbali o małe upominki. We wszystkich grupach był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

Link do galerii: https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/#photos:album:1017