• REKRUTACJA

Zgodnie z Regulaminem Rekrutacji Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola jeżeli chcą, aby jego dziecko nadal korzystało z edukacji przedszkolnej w tutejszym przedszkolu, zobowiązani są do złożenia "Deklaracji kontynuowania wychowania przedszkolnego"  w Gminnym Przedszkolu w Malawie w roku szkolnym 2023/2024 w dniach od 06 do 17 lutego 2023 r. Deklarację należy złożyć do wychowawców grup.

Deklarację kontynuowania wychowania przedszkolnego będzie można odebrać w przedszkolu lub ze strony internetowe przedszkola w zakładce "dokumenty do pobrania".

Deklaracjai kontynuacji

Nabór nowych kandydatów do Gminnego Przedszkola w Zespole Szkół w Malawie na rok szkolny 2023/2024 zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy Krasne prowadzony będzie od 21 lutego 2022 r.

Zarzadzenie_-_rekrutacja

Więcej na temat rekrutacji na rok szkolny 2023/2024 znajduje się w zakładce  "Dla rodziców - Rekrutacja do przedszkola":

Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora ZS w Malawie nr 3/2023 z dnia 24 stycznia 2023 r. w sprawie opłat za korzystanie z wyżywienia w Gminnym Przedszkolu, w oparciu o ustawę o finansowaniu zadań oświatowych      od 1 lutego 20232 r. ulega zmianie wysokość za całodzienne korzystanie z posiłków dla dzieci uczęszczających do Przedszkola i wynosić będzie
            8,00 zł.

Zwiększenie kwoty za wyżywienie wynika ze wzrostu cen artykułów spożywczych stanowiących podstawę przygotowywania posiłków.

• Drodzy Rodzice

W związku ze wzrostem kosztów artykułów spożywczych od dnia 1 lutego planowane jest zwiększenie stawki żywieniowej dziennej o 1 zł.
            Wyżywienie całodzienne będzie wynosić 8 zł.

• DYŻUR WAKACYJNY

• PLAN DYŻURU WAKACYJNEGO W GMINIE KRASNE
            W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

• GMINNE PRZEDSZKOLE W KRASNEM - OD 3 DO 31 LIPIEC 2023 r
            • GMINNE PRZEDSZKOLE W PALIKÓWCE - OD 3 DO 21 LIPIEC 2023 r
            • GMINNE PRZEDSZKOLE W STRAŻOWIE - OD 1 DO 25 SIERPIEŃ 2023 r.
            • GMINNE PRZEDSZKOLE W MALAWIE - OD 1 DO 25 SIERPIEŃ 2023 r.
        • STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM

• W ramach rozwijania zainteresowań czytelniczych przedszkolaków przez cały ubiegły semestr odbywały się cykliczne spotkania czytelnicze z uczniami Zespołu Szkół w Malawie. Uczniowie zaprezentowali literaturę, w której dobór treści odpowiadał potrzebom i gustom najmłodszych, przy czym dzieła te wykazywały walory wychowawcze i edukacyjne. Poznaliśmy między innymi przygody krecika, krasnala Hałabałę, kota Filonka Bezogonka i wiele innych. Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Świerk i Pani Beacie Głowiak za przygotowanie uczniów do comiesięcznych spotkań czytelniczych z przedszkolakami. Dziękujemy również uczniom z klasy IIa i IIIa, którzy w tym półroczu propagowali słowo czytane i rozwijali zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania czytelnicze w przyszłym semestrze.

• PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

• W roku szkolnym 2022/23 nasze przedszkole przystąpiło do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”, którego celem jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. W pierwszym półroczu zrealizowaliśmy następujące zadania:

- zapoznanie się, nauka i zaśpiewanie (w zależności od wieku dzieci) Hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego,

- "Żeby Polska była Polską" - zorganizowanie Apelu z okazji 11 listopada,

- piosenka projektowa "Piękna Nasza Polska Cała" - zapoznanie się, osłuchanie lub wykonanie,

- "Być dobrym jak chleb"- zapoznanie się z etapami przygotowania chleba, upieczenie chleba wraz z wychowankami jako symbolu polskiej gościnności i życzliwości,

- "Tu jest mój dom" - wysłanie pocztówki ze swoją miejscowością na adres organizatora Projektu,

- "Szumią stare polskie drzewa" - zasadzenie drzewa, założenie ogródka, klombu na terenie placówki,

- „Młodzi Patrioci” - zorganizowanie kącika o tematyce patriotycznej, regionalnej, folkowej w grupie/klasie lub placówce,

- "Polska wierszem i piosenką malowana" - zorganizowanie konkursu recytatorskiego i wokalnego o tematyce patriotycznej/folkowej (według własnego regulaminu),

- "Kulinarne podróże te małe i duże" - poznawanie, degustacja warzyw, owoców, potraw z różnych stron świata,

- "Człowieku mały, człowieku duży – nie zaśmiecaj przyrody – to wszystkim służy!" - zainicjowanie w grupie/placówce porządkowania wybranego terenu, pobliskiej okolicy, placu przed przedszkolem/szkołą,

- "Dumni z powstańców" - udział w ogólnopolskiej akcji, celem której jest podziękować Bohaterom za wolną Ojczyznę.