• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK I DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• 25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia, który został połączony z Dniem Postaci z Bajek.

Tego dnia dzieci przyszły przebrane w piękne bajkowe stroje – można było spotkać księżniczki, Spider-Manów, bajkowe zwierzątka i wiele innych. Przyniosły również do przedszkola swoje ulubione pluszaki. Cały dzień minął na wspólnych grach, zabawach i tańcach, dzieci miały także okazję poznać historię pluszowego misia.

Był to dzień pełen uśmiechu i radości, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

• DOROTKA PO DRUGIEJ STRONIE TĘCZY

• W dniu 21 listopada 2022 grupy od II do VII wybrały się na spektakl pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy” do WDK w Rzeszowie. Pomimo mroźnego poranka, humory jak zwykle dopisywały przedszkolakom. Po dotarciu do budynku WDK, cierpliwie oczekiwały na skończenie się porannego seansu aby w końcu wejść na przestronną i widowiskową salę i obejrzeć długo wyczekiwane przedstawienie.

Spektakl okazał się przepiękną opowieścią z kręgu klasyki dziecięcej o przyjaźni i szukaniu wiary w siebie. Przygody Dorotki i jej przyjaciół, okazały się niezwykłą, rozśpiewaną podróżą do zaczarowanej krainy wyobraźni, ale również okazją do refleksji nad tym, co w życiu jest najważniejsze. W spektaklu można było również znaleźć elementy edukacji ekologicznej, tak ważne w obecnym świecie. Młody widz został wprowadzony w świat dziecięcej fantazji, dzięki której marzenia się spełniają, a wszystko zachwyca swoją niezwykłością, uczy wytrwałości w dążeniu do celu i pokonywaniu własnych słabości, a także współżycia z przyrodą. Dzieci opuszczały budynek WDK zadowolone i chętne na kolejne przedszkolne wyjazdy.

• ZAJĘCIA Z ROBOTYKI

• 16.11.2022 r. warsztaty z programowania po raz kolejny dostarczyły naszym przedszkolakom wiele emocji, radości i uśmiechu na twarzy. Na przykładzie konstrukcji Łazika dzieci dowiedziały się jak działają roboty. Przez dłuższą chwilę każdy przedszkolak stał się małym naukowcem po to tylko, aby uruchomić własnego dwukołowego robota z klocków LEGO. Na koniec odbył się wyścig wszystkich łazików, które zostały tego dnia zbudowane.

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• Święta miłości kochanej ojczyzny,
            Czują cię tylko umysły poczciwe!
            Dla ciebie zjadłe smakują trucizny
            Dla ciebie więzy, pęta niezelżywe.

Kształcisz kalectwo przez chwalebne blizny
            Gnieździsz w umyśle rozkosze prawdziwe,
            Byle cię można wspomóc, byle wspierać,
            Nie żal żyć w nędzy, nie żal i umierać.

Ignacy Krasicki – „Hymn do miłości ojczyzny”

10 listopada br. ,punktualnie o godzinie 11.11 cała społeczność przedszkolna i szkolna zebrała się na hali sportowej w Zespole Szkół w Malawie, aby odśpiewać wspólnie nasz Hymn Narodowy. Odśpiewano wszystkie zwrotki ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Przedszkolaki pięknie wykonały tę pieśń – włączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu”. Atmosfera była bardzo uroczysta i podniosła.

• GMINNY KONKURS PATRIOTYCZNY

• 9 listopada 2022r. odbył się VII Gminny Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej pod hasłem ,,Polska wierszem i piosenką malowana”, którego organizatorem był Zespół Szkół w Malawie - Gminne Przedszkole. Na konkurs wpłynęło 29 zgłoszeń z przedszkoli z całej gminy. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krasnem zgłosił dziesięciu reprezentantów, z Gminnego Przedszkola w Palikówce wystąpiło troje młodych artystów, Zespół Szkół w Strażowie wyłonił sześcioro uczestników, natomiast Zespół Szkół w Malawie reprezentowało dziesięcioro przedszkolaków.  Na tę uroczystość przybyli goście: dyrektorzy, nauczyciele oraz rodzice dzieci z gminnych przedszkoli.

Konkurs poprzedził występ taneczny dzieci z grupy ,,Tropiciele” pod kierunkiem pani Teresy Lampart-Halaburdy i pani Kamili Woty.

Nad całym konkursem czuwało specjalnie powołane na tą uroczystość jury w składzie: pani Georgina Giedlarowiec z Urzędu Gminy Krasne, pani Liliana Sendera – instruktor muzyki w Gminnym Ośrodku Kultury i Biblioteki w Krasnem, pani Alicja Międlar – nauczyciel gry na skrzypcach.

Na scenie zabrzmiało jedenaście pieśni patriotycznych oraz siedemnaście wierszy. Wszystkie dzieci prezentowały wysoki poziom i był to konkurs niezwykle wyrównany.

Po naradzie, jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

W Kategorii 3-4 latki:

I miejsce Maja Stochla (Strażów)

II miejsce Marianna Radke (Malawa)

III miejsce Bartłomiej Kempa (Strażów)

Wyróżnienie:

Igor Solarz (Palikówka)

Emilia i Rafał Dubiel (Krasne)

W Kategorii 5-6 latki:

I miejsce Zuzanna Drwięga (Malawa)

II miejsce Franciszek Drozd (Malawa)

III miejsce Mikołaj Szuberla (Krasne)

Wyróżnienie:

Michał Guzek (Krasne)

Nagrody specjalne:

Nagroda Wójta Gminy Krasne: Zuzanna Wiater (Krasne)

Nagroda Dyrektora GOKiB: Weronika Dzik (Malawa)

Gratulujemy serdecznie! Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki. To była niezwykła uroczystość pełna emocji i wzruszeń. Serdeczne gratulacje i podziękowania należą się wszystkim małym wykonawcom. Dziękujemy także wszystkim nauczycielom i rodzicom za ogromne zaangażowanie, poświęcony czas i trud w przygotowaniu swoich pociech do występu. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok.

Organizatorzy: Izabela Stasiak, Renata Michna, Paulina Kwiatek – Buż, Kamila Wota