Sprintem do maratonu

Nasze przedszkole dołączyło do ogólnopolskiego projektu o charakterze sportowym „Sprintem do maratonu” i wzięło udział  w II Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków.

Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci, upowszechnianie zdrowego stylu życia oraz aktywnego spędzania czasu.

17 maja 2016 r. dzieci z grupy V Smerfy i VI Muminki wraz z nauczycielkami, przyłączyły się do akcji organizowanej przez czasopismo „Bliżej Przedszkola".

Przed przystąpieniem do biegu, każdy przedszkolak wziął udział w rozgrzewce, która jest niezbędna przed każdą aktywnością ruchową, a w szczególności przed maratonem. Gdy dzieci rozgrzały swoje mięśnie, otrzymały swoje numerki startowe i zostały im przedstawione zasady udziału w akcji. Każdy przedszkolak ochoczo przystąpił do biegu, pokonując wspólnie około 19000 metrów.

Uwieńczeniem biegu było wręczenie przez Panią Dyrektor wszystkim uczestnikom dyplomów oraz medali. Każde dziecko z wielką dumą przyjmowało nagrody.

Maraton sprawił dzieciom wiele radości, o czym świadczyły uśmiechy na ich twarzach oraz pytania „Kiedy pójdziemy jeszcze pobiegać?”