Menu

Cała Polska Czyta Dzieciom Cała Polska Czyta Dzieciom - dyplomy uznania AKADEMIA AQUAFRESH MAMO, TATO WOLĘ WODĘ! BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE Kubusiowi Przyjaciele Natury CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS Dzieciństwo bez próchnicy MALI uczniowie idą do szkoły Przedszkole z Pasją Poranki logopedyczne Nakrętki dla Amelki Sprintem do maratonu Akademia Zdrowego Przedszkolaka Relacje z projektu Akademia Zdrowego Przedszkolaka Podsumowanie 9 edycji "Mamo, tato, wolę wodę" ,,CAŁE PRZEDSZKOLE ZBIERA BATERIE’’ DZIECIAKI MLECZAKI

Projekty i przedsięwzięcia

Poranki logopedyczne

Każde dziecko, czy dorosły chcąc w pełni korzystać z daru mowy, musi pamiętać, by była ona zrozumiała dla innych, wypowiadana zgodnie z przyjętymi ogólnie zasadami i normami zarówno gramatycznie jak i też fonacyjnie. Prawidłowy rozwój mowy stanowi podstawę prawidłowego rozwoju małego człowieka, jego osobowości, procesów myślenia, tego, jak będzie radziło sobie w szkole i jak będzie funkcjonować w wymiarze społeczno-emocjonalnym.
Wychodząc na przeciw tym potrzebom od roku szkolnego 2015/2016 wprowadziliśmy w naszym przedszkolu nowość: "Poranki logopedyczne". Każdego dnia we wszystkich grupach przedszkolnych odbywają się po śniadaniu kilkuminutowe ćwiczenia logopedyczne prowadzone przez nauczycielki poszczególnych grup.
Poranki logopedyczne mają na celu usprawnianie aparatu mowy. Są to ćwiczenia warg, języka, żuchwy jak również ćwiczenia oddechowe i słuchowe.
       Zachęcamy również rodziców dzieci naszego przedszkola do prowadzenia usprawniania aparatu mowy w domu, a przykładowe ćwiczenia i zabawy znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce Przedszkolna Platforma Edukacyjna - Kącik logopedyczny -  https://przedszkolemalawa.edupage.org/text/?text=text/text9&subpage=2

Aktualności

Kontakt

 • Gminne Przedszkole w Malawie
  Malawa 199B
  36-007 Krasne

  Wicedyrektor mgr Brygida Korab przyjmuje strony:
  wtorek 7.30 - 9,30
  piątek 8.00 - 10,00
  (w innych dniach: po wcześniejszym umówieniu się osobistym lub telefonicznym – tel. 17 230 03 20)
 • 17 230 03 20
  17 230 03 22

Galeria zdjęć