Menu

Cała Polska Czyta Dzieciom Cała Polska Czyta Dzieciom - dyplomy uznania AKADEMIA AQUAFRESH MAMO, TATO WOLĘ WODĘ! BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE Kubusiowi Przyjaciele Natury CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS Dzieciństwo bez próchnicy MALI uczniowie idą do szkoły Przedszkole z Pasją Poranki logopedyczne Nakrętki dla Amelki Sprintem do maratonu Akademia Zdrowego Przedszkolaka Relacje z projektu Akademia Zdrowego Przedszkolaka Podsumowanie 9 edycji "Mamo, tato, wolę wodę" ,,CAŁE PRZEDSZKOLE ZBIERA BATERIE’’

Projekty i przedsięwzięcia

MAMO, TATO WOLĘ WODĘ!

„Mamo, tato, wolę wodę!”

 

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jest to jeden z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

 

Od samego początku partnerami merytorycznymi „Mamo, tato, wolę wodę!” są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka.

Dzięki materiałom edukacyjnym opracowanym przez ekspertów odkryjemy poprzez zabawę fascynujący świat wody. Dzieci podczas zajęć będą miały okazję poznać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania.

Z myślą o rodzicach i ich pociechach powstał serwis internetowy www.wolewode.pl zawierający kompendium wiedzy o zdrowym żywieniu i rozwoju dzieci, z zabawami i grami, zachęcającymi najmłodszych do picia wody.

Rusza 8. edycja programu „Mamo, tato, wolę wodę!”

Jak to działa?

Przy wsparciu ekspertów oraz doświadczonego metodyka, powstał cykl scenariuszy zajęć oraz zestaw pomocy dydaktycznych. Każda lekcja to inspirująco podana porcja wiedzy o wodzie.

Dzielimy się wiedzą o wodzie ! Motywujemy do działania !

Weźmiemy udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Aktywne przedszkola – im więcej zrealizują scenariuszy, tym mają większe szanse na wygranie nagród.

W tym roku poznamy opowieść o Wodnych Superbohaterach. Uczestnicy poznają nowe przygody Zosi i Krzysia, którzy wraz ze Zdrojkiem przekażą cenną wiedzę o wodzie, jej roli w przyrodzie i życiu człowieka. Pomożemy każdemu dziecku zostać Wodnym Superbohaterem, obdarzając je mocą Wiedzy!

 

Magdalena Dziobak

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Gminne Przedszkole w Malawie
  Malawa 199B
  36-007 Krasne

  Wicedyrektor mgr Brygida Korab przyjmuje strony:
  wtorek 8.00 - 10.00
  czwartek 7.30 - 9.30
  (w innych dniach: po wcześniejszym umówieniu się osobistym lub telefonicznym – tel. 17 855 42 02)
 • 17 230 03 20
  17 230 03 22

Galeria zdjęć