Cała Polska Czyta Dzieciom Cała Polska Czyta Dzieciom - dyplomy uznania AKADEMIA AQUAFRESH MAMO, TATO WOLĘ WODĘ! BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE Kubusiowi Przyjaciele Natury CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS Dzieciństwo bez próchnicy MALI uczniowie idą do szkoły Przedszkole z Pasją Poranki logopedyczne Nakrętki dla Amelki Sprintem do maratonu Akademia Zdrowego Przedszkolaka Relacje z projektu Akademia Zdrowego Przedszkolaka Podsumowanie 9 edycji "Mamo, tato, wolę wodę" ,,CAŁE PRZEDSZKOLE ZBIERA BATERIE’’ DZIECIAKI MLECZAKI

MAMO, TATO WOLĘ WODĘ!

10. edycja programu „Mamo, tato, wolę wodę!”

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” jest prowadzony przez Żywiec Zdrój nieprzerwanie od 2009 roku przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka.

Naszym celem jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska. W tej edycji będziemy również kontynuować edukację dzieci w zakresie zagadnień proekologicznych.

Dla uczestników programu została udostępniona autorska aplikacja. Jej bohaterem jest interaktywny Zdrojek, który opowiada historie, zadaje zagadki, reagując przy tym na odpowiedzi oraz przypomina o piciu wody. Aplikacja może być stosowana podczas zajęć z dziećmi w przedszkolu, ale stanowi również doskonały sposób na zabawę w domu.

W tym roku zajęcia zostały podzielone na trzy bloki tematyczne: „Wodne wędrówki”, „O czym szumią drzewa” oraz „Recykling - trudne słowo, prosta sprawa”. Poznamy opowieści o Wodnych Superbohaterach: Zosi i Krzysiu, którzy wraz ze Zdrojkiem przekażą nam cenną wiedzę o wodzie, jej roli w przyrodzie i życiu człowieka.

Pomożemy każdemu dziecku zostać Wodnym Superbohaterem, obdarzając je mocą Wiedzy!

Magdalena Dziobak