Poranki logopedyczne

Każde dziecko, czy dorosły chcąc w pełni korzystać z daru mowy, musi pamiętać, by była ona zrozumiała dla innych, wypowiadana zgodnie z przyjętymi ogólnie zasadami i normami zarówno gramatycznie jak i też fonacyjnie. Prawidłowy rozwój mowy stanowi podstawę prawidłowego rozwoju małego człowieka, jego osobowości, procesów myślenia, tego, jak będzie radziło sobie w szkole i jak będzie funkcjonować w wymiarze społeczno-emocjonalnym.
Wychodząc na przeciw tym potrzebom od roku szkolnego 2015/2016 wprowadziliśmy w naszym przedszkolu nowość: "Poranki logopedyczne". Każdego dnia we wszystkich grupach przedszkolnych odbywają się po śniadaniu kilkuminutowe ćwiczenia logopedyczne prowadzone przez nauczycielki poszczególnych grup.
Poranki logopedyczne mają na celu usprawnianie aparatu mowy. Są to ćwiczenia warg, języka, żuchwy jak również ćwiczenia oddechowe i słuchowe.
       Zachęcamy również rodziców dzieci naszego przedszkola do prowadzenia usprawniania aparatu mowy w domu, a przykładowe ćwiczenia i zabawy znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce Przedszkolna Platforma Edukacyjna - Kącik logopedyczny -  https://przedszkolemalawa.edupage.org/text/?text=text/text9&subpage=2