Menu

Cała Polska Czyta Dzieciom Cała Polska Czyta Dzieciom - dyplomy uznania AKADEMIA AQUAFRESH MAMO, TATO WOLĘ WODĘ! BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE Kubusiowi Przyjaciele Natury CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS Dzieciństwo bez próchnicy MALI uczniowie idą do szkoły Przedszkole z Pasją Poranki logopedyczne Nakrętki dla Amelki Sprintem do maratonu Akademia Zdrowego Przedszkolaka Relacje z projektu Akademia Zdrowego Przedszkolaka Podsumowanie 9 edycji "Mamo, tato, wolę wodę" ,,CAŁE PRZEDSZKOLE ZBIERA BATERIE’’ DZIECIAKI MLECZAKI

Projekty i przedsięwzięcia

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE

Bezpieczne Przedszkole

Program „Bezpieczne przedszkole” jest programem skierowanym zarówno do dzieci jak i do rodziców, pracowników przedszkola oraz różnych instytucji odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo.

Należy zauważyć, że większość wypadków drogowych, pożarów wynika z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego i braku przewidywania skutków naszego postępowania. Sami niszczymy własne zdrowie poprzez niewłaściwe nawyki żywieniowe, brak ruchu, siedzenie przed telewizorem lub komputerem. Czy w takim wypadku nie możemy tego zmienić? Oczywiście, że możemy, ale należy zacząć już od bardzo małych dzieci, gdyż właściwe nawyki i zachowania należy wdrażać przez cały okres dzieciństwa, aby zaowocowało to w życiu dorosłym – stąd też pomysł na opracowanie programu „Bezpieczne Przedszkole”.

W każdym przedszkolu bezpieczeństwo dzieci stanowi wartość o którą troszczą się wspólnie rodzice, nauczyciele a także różnego typu organizacje.

Aby właściwie przygotować dziecko do roli pieszego czy pasażera należy w nim wyzwalać umiejętność współżycia z ludźmi (życzliwość, zrozumienie i poszanowanie potrzeb innych), zdolność kierowania i podporządkowania w zależności od sytuacji, słuchania poleceń, wdrażania do utrzymywania porządku, troszczenia się o słabszych, rozwijania refleksu oraz koncentracji.

Bardzo ważne jest uwrażliwienie dzieci na niebezpieczeństwo, na kształtowanie umiejętności przewidywania skutków swoich działań, promowanie pomysłów na bezpieczne spędzanie wolnego czasu, pomoc dzieciom w rozumieniu reguł i norm niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania w kontaktach z innymi ludźmi.

Wiek przedszkolny jest najbardziej właściwy do wyrabiania u dzieci umiejętności i nawyków a osiągnięcie znaczących efektów, kształtowanie właściwych postaw dzieci wobec problemów bezpieczeństwa wymaga działań systematycznych i długofalowych.

Aktualności

Kontakt

 • Gminne Przedszkole w Malawie
  Malawa 199B
  36-007 Krasne

  Wicedyrektor mgr Brygida Korab przyjmuje strony:
  wtorek 7.30 - 9,30
  piątek 8.00 - 10,00
  (w innych dniach: po wcześniejszym umówieniu się osobistym lub telefonicznym – tel. 17 230 03 20)
 • 17 230 03 20
  17 230 03 22

Galeria zdjęć