MAMO, TATO WOLĘ WODĘ!

„Mamo, tato, wolę wodę!”

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jest to jeden z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

Od samego początku partnerami merytorycznymi „Mamo, tato, wolę wodę!” są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka.

Dzięki materiałom edukacyjnym opracowanym przez ekspertów odkryjemy poprzez zabawę fascynujący świat wody. Dzieci podczas zajęć będą miały okazję poznać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania.

Z myślą o rodzicach i ich pociechach powstał serwis internetowy www.wolewode.pl zawierający kompendium wiedzy o zdrowym żywieniu i rozwoju dzieci, z zabawami i grami, zachęcającymi najmłodszych do picia wody.

Rusza 8. edycja programu „Mamo, tato, wolę wodę!”

Jak to działa?

Przy wsparciu ekspertów oraz doświadczonego metodyka, powstał cykl scenariuszy zajęć oraz zestaw pomocy dydaktycznych. Każda lekcja to inspirująco podana porcja wiedzy o wodzie.

Dzielimy się wiedzą o wodzie ! Motywujemy do działania !

Weźmiemy udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Aktywne przedszkola – im więcej zrealizują scenariuszy, tym mają większe szanse na wygranie nagród.

W tym roku poznamy opowieść o Wodnych Superbohaterach. Uczestnicy poznają nowe przygody Zosi i Krzysia, którzy wraz ze Zdrojkiem przekażą cenną wiedzę o wodzie, jej roli w przyrodzie i życiu człowieka. Pomożemy każdemu dziecku zostać Wodnym Superbohaterem, obdarzając je mocą Wiedzy!

Magdalena Dziobak