• DZIECIAKI MLECZAKI

• Polecamy i zapraszamy Rodziców do udziału w projekcie Dzieciaki Mleczaki pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela oraz Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.

Jest to edukacyjno – informacyjny projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców.

Mleko to ważny i smaczny produkt, którego spożywanie jest konieczne dla prawidłowego rozwoju najmłodszych. Dlatego Polska Izba Mleka przygotowała działania promujące spożycie mleka i produktów mleczarskich właśnie dla przedszkolaków.

Strona http://dzieciakimleczaki.pl została zaprojektowana przy współpracy psychologów szkolnych, metodyków i pedagogów. Wszystko po to, by w jak najciekawszy sposób zachęcić dzieci do spożywania mleka i jego przetworów, a także poszerzyć ich wiedzę na temat zawartych w mleku ogromnych wartości odżywczych. Barwna grafika, przejrzysty układ, ciekawe artykuły, to tylko nieliczne walory tej strony, którą koniecznie muszą Państwo odwiedzić.

Treść i układ dzielą się na dwie zasadnicze części: strefę rodzica i strefę dziecka. Każda z nich ma odpowiednio dostosowaną zawartość merytoryczną i ilustracyjną.

W strefie przeznaczonej dla dzieci znajdują się zakładki z grami, przepisami na smakołyki, informacjami naukowymi. Panel ma także przesympatycznych bohaterów – ekipę tytułowych Dzieciaków Mleczaków, którzy towarzyszą najmłodszym w przyswajaniu wiedzy i dobrej zabawie. Całość jest niezwykle barwna i zachęcająca do częstego odwiedzania serwisu.

Strefa Rodzica natomiast, zawiera praktyczne informacje i porady, w jaki sposób zachęcić i uprzyjemnić dzieciom spożywanie mlecznych posiłków. Szczególnie interesujący jest cykl artykułów poświęcony językowi dziecka od pierwszych dni jego życia.

Doskonale przemyślana i ciekawie zaprojektowana, odpowiadająca na  potrzeby współczesnego rodzica i dziecka strona, to świetny pomysł na promowanie zdrowego odżywiania, którego niezbędnym składnikiem jest mleko i jego przetwory.

Koordynator projektu : Beata Głowiak