Menu

 • SPOTKANIE CZYTELNICZE U KRASNALI

  W poniedziałek, 21 maja, najmłodszych przedszkolaków odwiedziła Pani Aleksandra Radke, mama Tymona. Pani Ola już nie pierwszy raz propagowała czytelnictwo w naszym przedszkolu, czytając bajki dzieciom. Podczas spotkania poznaliśmy kolejne przygody Tupcia Chrupcia z książek autorstwa Elizy Piotrowskiej pt. „Wizyta u dziadków” oraz „Ja się nie boję”.  Główny bohater, mała myszka, poznaje świat i uczy się, jak radzić sobie ze sprawami, które spotykają każde dziecko w wieku przedszkolnym. Za każdą bajką stoi rozwiązanie problemu, które mysia rodzina podpowiada małemu bohaterowi, jak i słuchaczom tych, jakże mądrych i ciekawych książek. Oprócz wartości dydaktycznych, książeczki o Tupciu zachwycają także rysunkami. Dopracowane, kolorowe ilustracje na każdej stronie sprawiają, że dziecko chce poznawać kolejne przygody małej myszki.

  Dziękujemy Pani Aleksandrze za zaangażowanie w życie naszej grupy, poświęcony nam czas i interesującą lekturę!

   Zapraszamy Rodziców do włączenia się w kampanię Cała polska czyta dzieciom i wizytę w naszej grupie z ciekawą propozycją czytelniczą!

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/381

 • SPRINTEM DO MARATONU

  Mimo deszczowej aury 18 maja Gminne Przedszkole w Malawie wzięło udział w IV Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. Nasi mali maratończycy to: Smerfy, Biedronki, Motylki, Krasnale, Tropiciele i Odkrywcy.

  Impreza sportowa rozpoczęła się piosenką "Sprintem do maratonu". Każdy przedszkolak otrzymał numer startowy a następnie została przeprowadzona rozgrzewka. Każdy uczestnik biegu pokonał 100m na hali sportowej, oczywiście nie zabrakło chętnych do przebiegnięcia więcej niż 100m, przedszkolakom udało się pokonać 200m, 300m a nawet 400m. Podczas biegu mali sportowcy kibicowali, panowała zdrowa, wesoła rywalizacja. Po ukończeniu biegu każdy przedszkolak otrzymał piękny medal oraz wodę. 

  Wspólnymi siłami przebiegliśmy 25 900m.

  Brawo dla wszystkich przedszkolaków, nauczycieli oraz rodziców, którzy bardzo licznie wzięli udział. 

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/506

 • PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII U TROPICIELI

  18 maja w grupie V był dniem bardzo aktywnym. Spora dawka ruchu przeplatała się z atrakcjami związanymi ze zdrowym odżywianiem, min. degustacje owocowych chipsów, quiz wiedzy o zdrowiu oraz inscenizacja pt. "O rycerzu Witaminku i księżniczce Zuzance" w wykonaniu starszych koleżanek z kl. 4 c. Kończąc edukację przedszkolną, dzieci mają świadomość, że odpowiednio zbilansowana i zdrowa dieta da im dużo pozytywnej energii, niezbędnej do działania, uśmiechu, nauki, rozwijania pasji i radości czerpanej z życia.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/505

 • DZIECIAKI SADZENIAKI- KRASNALE I SMERFY

  W dniu 16 maja 2018 r. dwie grupy z naszego przedszkola – Krasnale i Smerfy – uczestniczyły w warsztatach ogrodniczych „Dzieciaki - Sadzeniaki” zorganizowanych przez Leroy Merlin w Krasnem. Mimo niesprzyjającej pogody, przedszkolaki z obydwóch grup tryskały radością i pozytywną energią. Specjalnie przygotowane pomieszczenie już czekało na dzieci, gdzie pod okiem Pani prowadzącej poznawały do czego i jak przesadzać rośliny, pielęgnować je i opiekować się nimi. Nie obyło się bez słodkich upominków, za prawidłowo odgadnięte zagadki przyrodnicze. Po słodkiej przekąsce dzieci przeszły żwawym krokiem do celu naszej wycieczki. Sadzenia własnych kwiatów – cyklamenów perskich. Z pomocą rękawiczek oraz Pań z Leroy Merlin, praca przebiegała sprawnie i w miłej atmosferze. Kwiaty wróciły z nami do przedszkola, a za prawidłowo wykonaną pracę każdy Krasnal i Smerf otrzymał małe upominki oraz imienny dyplom Dzieciaka Sadzeniaka.

  Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Radke i Pani Czachur oraz firmie Leroy Merlin za ciekawe warsztaty oraz za miłą atmosferę i dobrą radę.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/504

 • WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ ,,OGNIK" W ŁAŃCUCIE

  15.05.2018 r. grupa Biedronek i Motylków spotkała się ze strażakami w Łańcuckiej Straży Pożarnej. W Sali edukacyjnej „Ognik„ dzieci dowiedziały się jak udzielić pierwszej pomocy, jak zgłosić wypadek oraz jak sobie poradzić w pomieszczeniach z dymem, ogniem i uwalniającym się gazem. Pooglądaliśmy od środka wóz strażacki i zapoznaliśmy się ze sprzętem potrzebnym do gaszenia pożaru. Dzieci wróciły z dyplomami i ogromną wiedzą na temat bezpieczeństwa. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie wozowni przy zamku w Łańcucie oraz samego parku. W pierwszej kolejności nasze małe księżniczki podziwiały przepiękną kolekcję karet, powozów, bryczek. Ciekawostką były wiszące na ścianach trofea z polowań na safari w Afryce. W tym dniu Biedronki zapoznały się z zawodem strażaka oraz podglądnęły prace kowala w momencie gdy podkuwał konia. Pełni wrażeń wróciliśmy do naszego przedszkola.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/503

 • Próbna ewakucja

  W ramach wdrażania w naszej placówce zasad bezpieczeństwa w poniedziałek 14 maja 2018 r. odbyła się w naszym przedszkolu próbna ewakuacja. Akcję pod czujnym okiem Pana Stanisława Stefańskiego inspektora BHP poprowadzili nasi dzielni i niezawodni strażacy z OSP Malawa. Pan Mateusz Bem przedstawił społeczności przedszkolakom i pracownikom zasady ewakuacji w sytuacji zagrożenia oraz celowość prowadzenia próbnych ewakuacji. Nad prawidłowym i bezpiecznym zachowaniem społeczności przedszkolnej i przebiegiem akcji czuwali także strażacy: Pani Beata Tańcula oraz Panowie - Grzegorz Bonowicz i Eryk Lew.
  Była to już kolejna akcja przeprowadzona w naszym przedszkolu, aby z zasadami bezpieczeństwa zapoznać nowych przedszkolaków oraz przypominać je tym, którzy je poznali. Musimy być zawsze gotowi na różne sytuacje i życzmy sobie, byśmy brali udział tylko w ćwiczeniach. Strażacy ocenili, że nasza próbna ewakuacja przebiegła prawidłową i bardzo sprawnie. 

  Serdecznie dziękujemy za pomoc w ćwiczeniach ewakuacyjnych i już dziś umawiamy się na przyszłe lekcje z bezpieczeństwa.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=502

 • TROPICIELE I ODKRYWCY PROGRAMUJĄ ROBOTY

  10.05.2018 r. sześciolatki z grupy V i VI  pracowały z robotami Dash i Dot. Nauka programowania pozwala zrozumieć dzieciom, jak działają urządzenia elektroniczne i uczy wykorzystywać technologie w twórczy sposób. Kreatywność to jedna z umiejętności, która rozwijana jest na zajęciach z Akademią Programowania Code Fun. Z całą pewnością zdobyta przez dzieci wiedza to inwestycja w przyszłość.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/478

 • STARSI KOLEDZY MŁODSZYM – UCZNIOWIE KRASNALOM

  Jak co piątek (11.05.2018r.) w grupie Krasnali pojawiły się szkolniaki z akcją czytelniczą „Starsi koledzy młodszym”. Weronika Kędzior i Oliwia Pańczak z klasy I a przeczytały książkę pt. „Franklin ucieka z domu”. Ciekawa treść i znany bohater zaciekawiły małe przedszkolaki, a obrazki pokazywane przez uczennice rozbawiały Krasnalki.

  Dziękujemy za cenny przekaż w książce i czekamy na kolejne spotkania.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/398

 • SMERFY W MUZEUM OKRĘGOWYM W RZESZOWIE

  10 maja 2018 r przedszkolaki z grupy IV Smerfy pojechały na wycieczkę do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Celem wycieczki była wspaniała wystawa różnorodnych budowli, pojazdów czy postaci wykonanych tylko i wyłącznie z klocków Lego. Można było zobaczyć min. ogromne, współczesne miasto z jeżdżącymi pociągami, zamek średniowieczny, ogród warzywny, sceny bitew a nawet pochód pierwszomajowy z lat 80- tych. Po wizycie w muzeum udaliśmy się na słodki odpoczynek do ,,Myszki" na pyszne lody. 

  Zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.
   

  wychowawczynie K. Wota i T. Lampart- Halaburda

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/501

 • ZIELONY MELONIK ,,MORSKA PRZYGODA"

  W dniu 09 maja 2018 r. w naszym przedszkolu gościł teatrzyk ,,Zielony Melonik”, ze spektaklem pt. ,,Morska przygoda”. Bajka opowiadała o morskiej przygodzie pewnego tchórzliwego księcia, który w rezultacie okazał się całkiem odważny. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się – co to są szanty i uczestniczyły w zabawach ruchowych. Spektakl pomógł zrozumieć dzieciom, czym jest prawdziwa odwaga i jak w mądry sposób z niej korzystać. Jej wartość jest niepoliczalna. Główny cel: wyjaśnienie dzieciom jak przezwyciężać lęki i własne słabości. „Zielony Melonik” jak zwykle nie zawiódł oczekiwań najmłodszej widowni. Były chwile trzymające w napięciu i akcenty komediowe. I jak zawsze profesjonalnym aktorom pomagały przedszkolaki i czynnie uczestniczyły w spektaklu.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/500

 • TROPICIELE NOWYMI CZYTELNIKAMI SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

  Sześciolatki z grupy V nabyły już umiejętności czytelniczych na tyle, że mogą korzystać z dobrodziejstw szkolnej biblioteki. Dnia 9 maja, pani Grażynka - bibliotekarka zaprosiła Tropicieli w progi królestwa książek i zapoznała nowych czytelników z regulaminem  korzystania z biblioteki szkolnej. Dzieci otrzymały karty czytelnika, następnie wypożyczyły pierwsze książeczki. Tego dnia w grupie odbył się również konkurs na najciekawszą zakładkę do książki. Jesteśmy dumni z naszych wychowanków i jednocześnie cieszymy się, że przyjaciół książek jest coraz więcej.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/499

 • PACYNKOWY TEATRZYK ODKRYWCÓW

  09 maja 2018 r. dzieci z grupy Odkrywcy stały się reżyserami, scenarzystami i aktorami w jednym. Przygotowały własny teatrzyk od początku do końca. Rozpoczynając od stworzenia własnych pacynek, poprzez podzielenie się na grupy, układanie scenariusza a następnie przedstawienie wymyślonych historii. Tworząc pacynki, dzieci zwracały uwagę na każdy detal. Pracowały z ogromnym zaangażowaniem, fascynacją i starannością. Przebywając w świecie fikcji młodzi artyści stali się kimś innym, mogli uwolnić swoje marzenia i pragnienia. Poprzez teatr dzieci nawiązały serdeczne stosunki między rówieśnikami, uwolniły swoją ekspresję.

  Zagrane spektakle dostarczyły wiele artystycznych przeżyć i wywołały u młodych aktorów radosny nastrój. Były to niezwykle twórcze zajęcia i wszystkim aktorom należą się gromkie brawa.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/498

 • TYDZIEŃ Z KSIĄŻKĄ U TROPICIELI

  W drugim tygodniu maja w całej Polsce odbywa się XV edycja programu pod hasłem „Tydzień Bibliotek 2018 - (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
  W związku z powyższym w słoneczny poniedziałek, 7 maja Tropiciele odwiedzili Gminną Bibliotekę, mieszczącą się w niedalekiej odległości od przedszkola. Sześciolatki z wielką radością zapoznały się z niezwykłym dla nich miejscem. Kilkoro z nich bywało wcześniej w bibliotece ze swoimi mamami, bądź babciami. Jednak dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z podstawami funkcjonowania biblioteki, jej zbiorami oraz zasadami korzystania z wypożyczalni. Ponadto zwróciła szczególną uwagę na reguły dotyczące postępowania z książką i na to, że ich przestrzeganie sprawia, że książkowe zbiory służą wielu pokoleniom czytelników. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak bardzo ważnym w rozwoju dziecka jest rozbudzanie zainteresowania książką. Cenne informacje, które zdobywamy poprzez czytanie książek są nieocenione - to kopalnia wiedzy. Bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę do domu, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę. Wizyta Tropicieli w bibliotece urozmaicona była dodatkowo czytaniem przez panią bibliotekarkę bajki o „Jasiu i Małgosi”. Również sześciolatki zaprezentowały swoje umiejętności czytelnicze, prezentując fragmenty książki z cyklu „Franklin i przyjaciele”. Było mnóstwo radości, śmiechu i zabawy. Dzieciom spodobała się przygoda z książką w bibliotece, w której można się świetnie bawić oraz sympatycznie spędzić czas.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/497

 • KOCHAM CIĘ POLSKO – Ogólnopolski konkurs plastyczno-patriotyczny

  Ogólnie wiadomo, że w naszym przedszkolu dzieci bardzo chętnie uczestniczą w różnego rodzaju konkursach, zarówno na szczeblu gminnym, powiatowym, przedszkolnym jak i ogólnopolskim. Pragniemy ogłosić, że nie tylko przedszkolaki biorą udział w konkursach, ale i nauczyciele wzięli organizację we własne ręce i tak powstał Ogólnopolski Konkurs plastyczno-patriotyczny pt. „KOCHAM CIĘ POLSKO”. Takiego przedsięwzięcia podjęły się nauczycieli z grupy najmłodszej „Krasnale”: Magdalena Dziobak i Paulina Kwiatek – Buż. Przybyły do nas prace z całej Polski, którym przyświecała jedna tematyka: patriotyczna. Walory estetyczne, samodzielność oraz zgodność z tematem były głównym czynnikiem zdobycia najwyższych miejsc w konkursie. Poniżej pragniemy przedstawić protokół z obrad komisji konkursowej.

  Protokół z pracy komisji rozstrzygającej Ogólnopolski Konkurs plastyczno-patriotyczny pt.„KOCHAM CIĘ POLSKO!”.

  Gminne Przedszkole przy Zespole Szkół w Malawie ma zaszczyt ogłosić laureatów Ogólnopolskiego Konkursu plastyczno-patriotycznego „KOCHAM CIĘ POLSKO”.

  Nadesłano prac 55 sztuk.

  Jury w składzie:

  - Pani Agnieszka Wąs – nauczyciel,

  - Pani Irena Brzeżawska – nauczyciel.

  W kategorii 3-4 – latki:

  I miejsce – Zofia Ławniczak, l.4,5, Przedszkole Publiczne „Motylek” w Krakowie, opiekun: Anna Chorągwicka.

  II miejsce – Hanna Mizgajska, l.3,5, Przedszkole nr 86 „Tęczowy Świat” z Poznania, nauczyciel: Bożena Nowak, Kinga Kubiak.

  III miejsce – Maria Kaniowska, l.3, Gminne Przedszkole w Kruszynie, opiekun: Magdalena Kubasik.

  Wyróżnienia:

  - Antonina Buryło, l.3, Punkt Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łaukasiewicza w Jodłówce, opiekun: Jolanta Sieczkowska.

  - Lena Tomal, l.4, Przedszkole Publiczne „Motylek” w Krakowie, opiekun: Katarzyna Skoczyńska.

  - Gabriela Kunas, l.4,5, Przedszkole Samorządowe w Budzowie, opiekun: Anna Ścieszka.

  W kategorii 5-6 – latki:

  I miejsce – Laura Jaworowicz, l.5, Przedszkole Samorządowe nr 81 „Brzoskwiniowy Raj” w Białystoku, opiekun: Iwona Romanowska.

  II miejsce – Hugo Korin, l.6, Przedszkole nr 86 „Tęczowy Świat” w Poznaniu, opiekun: Anna Szymczak, Agnieszka Pruss.

  III miejsce – Dorota Wolska, l.6, Przedszkole nr 26 w Elblągu, opiekun: Anna Jadzińska.

  Wyróżnienia:

  - Aleksandra Świerzyńska, l.6, Przedszkole nr 317 „Smykolandia” w Warszawie, opiekun: Agata Michalska.

  - Zofia Prośniak, l.6, Przedszkole Miejskie nr 47 w Łodzi, opiekun: Weronika Robaszkiewicz

  Wszystkim laureatom i ich opiekunom gratujemy.

  Wystawa prac konkursowych w holu przedszkola.

  Z pozdrowieniami

  Magdalena Dziobak

  Paulina Kwiatek - Buż

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/496

 • ODKRYWCY ,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" W MIESIĄCU KWIETNIU

  W kwietniu odbyły się kolejne spotkania z cyklu ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem grupę Odkrywców odwiedzili: pan Rafał Nawojski- tata Oliwiera oraz pani Renata Żurawska- mama Oli.

  Podczas spotkania pan Rafał zaprezentował dzieciom historię małej dziewczynki spacerującej do babci przez las i złowieszczego wilka, a więc jedną z najbardziej znanych dzieciom baśni czyli ,,Czerwonego Kapturka”. Lektura ta jest przykładem tak zwanej baśni ostrzegawczej, która pokazuje skutki nieodpowiedniego zachowania. Naiwna i niesłuchająca przestróg mamy dziewczynka dostaje nauczkę. Już nigdy nie będzie zbaczać ze ścieżki i rozmawiać z nieznajomymi.

  Z kolei pani Renata Żurawska zaprezentowała wiersze znanych polskich autorów, jak też ulubioną bajkę Oli pt. ,,Pan Kuleczka”, która dzieciom bardzo przypadła do gustu, gdyż lektura zawiera krótkie, barwnie ilustrowane opowiadania dla dzieci w każdym wieku. Pana Kuleczkę chciałby znać każdy. Zapewnia bezpieczeństwo i dyskretnie towarzyszy w zabawie. Jest tolerancyjny, ale uczy poszanowania reguł. Zawsze jednak można liczyć na jego wybaczający uśmiech. Pan Kuleczka to idealny dorosły. Jego podopiecznymi są kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk. Każde z nich, choć bardzo się różnią, ma swoje miejsce w sercu Pana Kuleczki, który umie sobie poradzić z rozbrykaną Katastrofą, wymyślić interesującą zabawę dla spokojnego Pypcia i przyciągnąć uwagę rozlatanej Bzyk-Bzyk. Bo w domu Pana Kuleczki nigdy nie jest nudno.

  Dziękujemy wszystkim rodzicom za poświęcony czas i za niespodzianki, które otrzymały dzieci na zakończenie spotkań. Wszystkie spotkania przebiegały w ciepłej i miłej atmosferze. Był to bardzo sympatycznie i radośnie spędzony czas.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/390

 • ŚWIĘTO MAJOWE

  Dzień 27 maja 2018 roku był bardzo uroczystym dniem w naszym przedszkolu. W związku z przypadającymi na początku maja Dniem Pracy, Dniem Flagi Państwowej i Dniem Konstytucji, wszystkie grupy przedszkolne w swoich salach przygotowywały flagi Polski, aby godnie uczcić to patriotyczne święto. Panie nauczycielki przybliżyły i przedstawiły dzieciom informacje na temat majowych świąt państwowych oraz Polsce jako integralnej części Unii Europejskiej. Poznaliśmy już Polskę i jej najważniejsze symbole. Poznaliśmy najważniejsze krainy geograficzne czy większe miasta. Teraz, przy okazji początku maja dzieci poznały Polskę jako część Europy zarówno pod względem geograficznym, jak też przynależności do Unii Europejskiej. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych, a także rozwijaniu poczucia przynależności narodowej. Na zakończenie dzieci wraz z paniami wybrały się na spacer w okolicach przedszkola, wręczając przechodniom flagi biało – czerwone jako symbol wolności kraju.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/495

 • STARSI KOLEDZY MŁODSZYM – UCZNIOWIE KRASNALOM

  W dniu 27 kwietnia 2018 roku, w grupie I, odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze prowadzone przez uczniów klasy I a. Najmłodszych przedszkolaków odwiedzili uczniowie: Gabriel Pańczak i Jakub Dobrzański, którzy zaprezentowali bajkę pt. „Trzy świnki”. Utwór ten jest dobrze dzieciom znany i bardzo przez nie lubiany, zawsze wywołuje dużo pozytywnych emocji, których tym razem również nie brakowało. Po wysłuchaniu utworu i obejrzeniu pięknych ilustracji, wszyscy chętnie pozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

  Dziękujemy uczniom za wizytę w naszej grupie i ciekawą lekturę!

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/398

 • REKRUTACJA

  Szanowni Państwo   

   Lista kandydatów przyjętych dGminnego Przedszkola w Malawie

          na rok szkolny 2018/2019 znajduje się na tablicy informacyjnej w holu przedszkola.

            

   

 • NA TROPIE GIER PLANSZOWYCH

  W kwietniu Tropiciele polecają kooperacyjną  grę "Potwory do szafy". Jest to gra typu memory w nowej, bajkowej aranżacji. Piękne ilustracje, proste reguły gry oraz bliska sercu każdemu dziecku tematyka, zachęcą do wspólnej zabawy. Aby wygrać z nocnymi straszydłami gracze muszą ze sobą współpracować. Potwory są niezwykle przebiegłe, ale mają jeden słaby punkt - boją się dziecięcych zabawek. Aby je pokonać należy znaleźć kafelek, na którym znajduje się ten sam obrazek zabawki, co na karcie potwora. Gracze odnoszą wspólne zwycięstwo jeśli uda im się zagonić wszystkie stwory do szafy. Urozmaicone warianty gry pozwalają dopasować zasady do wieku i umiejętności dziecka.  Nie bój się potworów! Zagraj w naszą grę i wygoń je do szafy!
   

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/440

 • SPOTKANIE Z REGIONALNĄ AUTORKĄ KSIĄŻECZEK DLA DZIECI, PANIĄ STANISŁAWĄ BEŁCH

  23 kwietnia przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z regionalną pisarką, panią Stanisławą Bełch. Rzeszowska autorka zbioru opowiadań pt.: "Wesołe historie" oraz "Snip i Kocio" opowiedziała dzieciom o swojej twórczości i zainteresowaniach. Przybliżyła również pracę pisarza. Dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę reporterów zadając mnóstwo pytań pisarce, dotyczących bohaterów opowiadań oraz ich dalszych losów. Odbył się także konkurs wiedzy na temat treści zaprezentowanych utworów. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. O tym jak bardzo podobała się twórczość pani Stanisławy świadczyła duża aktywność dzieci w trakcie spotkania. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe zakładki i ilustracje z autografem autorki. Z pewnością uczestnictwo w spotkaniu z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zachęciło młodych czytelników do sięgania po literaturę dziecięcą.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/494

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Gminne Przedszkole w Malawie
  Malawa 199B
  36-007 Krasne

  Wicedyrektor mgr Brygida Korab przyjmuje strony:
  wtorek 8.00 - 10.00
  czwartek 7.30 - 9.30
  (w innych dniach: po wcześniejszym umówieniu się osobistym lub telefonicznym – tel. 17 855 42 02)
 • 17 230 03 20
  17 230 03 22

Galeria zdjęć