Menu

 • ŚWIĄTECZNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE SMERFÓW

  19 grudnia 2017 roku w grupie IV Smerfy miały miejsce Świąteczne Warsztaty Bożonarodzeniowe. Dzieci wprowadziły rodziców i wychowawców w świąteczny klimat pięknym tańcem śnieżynek oraz krótką scenką Jasełek z udziałem postaci bajkowych.Następnie przedszkolaki wspólnie z rodzicami zasiedli do stołu, aby przygotować własnoręcznie bombki na choinkę wykonane z pasków brokatowego papieru. Rodzice przygotowali dla wszystkich tradycyjne pierożki i barszczyk oraz słodkie pierniki i ciasteczka.Na zakończenie spotkania wychowawczynie przekazały życzenia od Dyrekcji, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Malawie.
   

  Gorące podziękowania dla wszystkich rodziców zaangażowanych w przygotowanie pięknego spotkania świątecznego.

  Specjalne podziękowania składamy  Pani Stanisławie Radke, babci Leosia za pyszne, wigilijne pierożki.

  Wychowawczynie grupy IV

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/420

 • RODZINNE SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE W GRUPIE TROPICIELI

  Święta Bożego Narodzenia to święta rodzinne sięgające tradycjami dawnych czasów, święta najważniejsze dla Polaków i jednocześnie najbogatsze w tradycje. Aby ten czas oczekiwania, który rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka był jeszcze przyjemniejszy i piękniejszy, dnia 18 grudnia 2017 roku w grupie „Tropicieli” odbyło się wyjątkowe spotkanie z udziałem rodziców. Spotkanie rozpoczęło się od niespodzianki - „Betlejemskiej dobranocki” w wykonaniu sześciolatków. Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek-symbol chleba i wzajemnej życzliwości, prezenty pod choinką oraz wspólnie śpiewanie kolęd. W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe, najpierw na słodko – dekorowanie pierniczków i chatki z piernika, degustacja świątecznych makowników i innych świątecznych wypieków oraz rodzinne rękodzieło - piękne ozdoby świąteczne z materiału przyrodniczego w roli głównej. Były wesołe zabawy o tematyce bożonarodzeniowej oraz rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu „Szyszaczki - ozdoby choinkowe”.

  Spotkanie przebiegało w atmosferze rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości.

  Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za udział w spotkaniu i za mile spędzony czas!

  WSZYSTKIM DZIECIOM ORAZ ICH RODZICOM ŻYCZYMY ŚWIĄT PRAWDZIWIE ŚWIĄTECZNYCH – CIEPŁYCH W SERCU, ZIMOWYCH NA ZEWNĄTRZ, WYPEŁNIONYCH RADOŚCIĄ I MIŁOŚCIĄ ORAZ NOWEGO ROKU SPEŁNIAJĄCEGO WSZELKIE MARZENIA, NIOSĄCEGO OPTYMIZM, WIARĘ, SZCZĘŚCIE I ZDROWIE.
   

  p. Beata Głowiak i p. Mariola Szajny

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/419

 • RODZINNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE ODKRYWCÓW

  Okres przedświąteczny sprzyja pogłębianiu relacji rodzinnych, towarzyskich, a także w rozwijaniu umiejętności twórczych. W tym celu dnia 18 grudnia 2017 r. w grupie ,,Odkrywców” odbyły się rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe. Wykonywanie ozdób poprzedziło wcześniejsze pieczenie pierniczków, co wywołało wśród dzieci wiele radości i uśmiechu. Mali artyści wraz z rodzicami przy dźwiękach kolęd i pastorałek tworzyli niepowtarzalne ozdoby choinkowe: bombki, aniołki, piernikowe figurki. Tymi wyjątkowymi ozdobami została przybrana świąteczna, piękna grupowa choinka. Powyższe warsztaty były doskonałą okazją do świetnej zabawy, odkrycia swoich nowych talentów, spędzania czasu w rodzinnym gronie, zaciśnieniu ich więzi oraz niezwykłą lekcją kreatywności i zdolności manualnych. Ten wyjątkowy czas sprawił, iż wśród uczestników panowała prawdziwie miła świąteczna atmosfera.

  Wszystkim uczestnikom warsztatów serdecznie dziękuję i życzę aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosły ze sobą wiele radości, spokoju oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na Nowy Rok.

  Wychowawczyni: Jolanta Bobeł.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/418

 • WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

  15 grudnia 2017 r. Tropiciele i Odkrywcy wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Rzeszowie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu, jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Jednym z etapów zwiedzania była sala, w której pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym, rozgrzewał szkło, a następnie ustami wydmuchiwał bańki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, a następnie potrząsa się, dzięki czemu bańki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. Taki wytwór trafia do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory poprzez zanurzenie w farbie. W dziale „dekoracja” przyjrzeliśmy się jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory, które nabierają wyjątkowego i unikalnego wyglądu. Były to ręczne arcydzieła! Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe z własnym imieniem. Niektórzy również samodzielnie zakupili przepiękne ozdoby, które zawisną na świątecznych choinkach.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/417

 • Starsi koledzy młodszym – Uczniowie Krasnalom

  W każdy piątek, uczniowie klasy I „a” odwiedzają najmłodszych przedszkolaków, czyli Krasnalków. Przychodzą do przedszkola z ważną misją, a mianowicie propagują czytelnictwo, poprzez samodzielne czytanie młodszym kolegom ulubionych bajek. Ostatnio odwiedziły nas: Alicja Oleksowicz, Gabriela Klebacha, Jagoda Wilk oraz Oliwia Pańczak. Dziewczynki przeczytały książkę o przygodach żółwika Franklina oraz opowiadanie pt. „Wszystko sama”. Krasnalki z wielkim zainteresowaniem poznają nowych bohaterów oraz starsze koleżanki. 
  Dziękujemy dziewczynkom za wizytę w grupie I i do zobaczenia już wkrótce!

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/398

 • MOBILNA FILHARMONIA "ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE"

  13 grudnia 2017 r. odbył się w naszym przedszkolu koncert Filharmonii Mobilnej. W niecodzienny sposób, bo poprzez muzykę dowiedzieliśmy się ciekawostek o Świętach Bożego Narodzenia z całego świata: bez czego nie wyobrażamy sobie Świąt Bożego Narodzenia? Skąd wzięły się świąteczne tradycje? Czy wszędzie wigilia to 12 potraw i puste miejsce przy stole? Jaki naród tańczy wokół choinki? Gdzie stroi się ją pajęczyną? Opłatek czy chałwa?! Co śpiewamy przy wigilijnym stole? Przedszkolaki wspólnie odśpiewali znane im kolędy oraz z zainteresowaniem słuchali kolęd w innych językach. Dzieci poznały nowy instrument guitalele i cyfrowe pianino. 

  Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/416

 • PIERNICZKI TROPICIELI

  W dniu 11 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia sześciolatki z grupy V  zamieniły się  w prawdziwych cukierników. Wspólne wałkowanie ciasta na pierniki, a następnie wykrawanie różnych kształtów dzięki niezliczonej ilości foremek to dopiero była zabawa. Pełne blaszki gotowych do upieczenia ciasteczek dzieci zaniosły do naszej szkolnej kuchni, gdzie pod czujnym okiem pani Marty nabierały złocistej barwy, a po szkole zaczął się unosić wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Zabawa była naprawdę świetna, a zachwycone dzieci nie mogą się już doczekać ozdabiania, które zostało zaplanowane na kolejny poniedziałek, podczas rodzinnych warsztatów bożonarodzeniowych.
   

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/415

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

  1 grudnia każdego roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, dlatego też w naszym przedszkolu zespół do spraw realizacji Programu Wychowawczego z elementami profilaktyki przygotował stosowny scenariusz zajęć dydaktycznych. Przedszkolaki w każdej grupie zapoznały się z prawami dziecka, dowiedziały się gdzie w trudnych sytuacjach szukać pomocy a na zakończenie zajęć wykonały piękne plakaty. Każda grupa zilustrowała inne prawo. Gratulujemy inwencji twórczej dzieci i wychowawców.

  Zespół do spraw wychowawczych z elementami profilaktyki: T. Lampart-Halaburda, B. Głowiak i P. Kwiatek- Buż

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/414

 • AKADEMIA NAUKI W GRUPIE SMERFÓW I MOTYLKÓW

  11 grudnia 2017 r. dzieci z grupy: III i IV uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z cyklu ,,Nauka dla malucha". Tematem zajęć edukacyjnych była Optyka. Przedszkolaki poznały właściwości światła,tajemnicę powstania tęczy a także piękne obrazy świetlne. Dzieci mogły też doświadczyć w jaki sposób widzą owady czy inne zwierzęta. Na zakończenie spotkania można było też pobawić się ciekawymi atrybutami takimi jak: kalejdoskop czy okulary dyfrakcyjne.

  Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia w miesiącu lutym.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/413

 • "NAJPIĘKNIEJSZY PODARUNEK" SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

  W piątek, 8  grudnia 2017 r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość - Święty Mikołaj! Jego wizytę poprzedził spektakl w wykonaniu teatrzyku „Zielony Melonik” pt."Najpiękniejszy podarunek". Była to historia dziewczynki o imieniu Zosia, która chciała dostać najpiękniejszy prezent i nie chodziło jej o to, aby otrzymać lalkę, telefon komórkowy czy piłkę- chciała, aby do domu wrócił jej tata. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały spektakl, którego zwieńczeniem było wkroczenie wspaniałego gościa- Świętego Mikołaja. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków i został przez nich entuzjastycznie i serdecznie przyjęty. Dzieci z błyskiem w oku spoglądały na Mikołaja, który przeprowadził  z nimi rozmowę na temat bycia grzecznym. Mikołaj rozdał dzieciom prezenty oraz pozostawił cukierki. Przedszkolaki były bardzo dzielne, wszystkie odważnie podchodziły po swój podarunek i śmiało siadały na kolanach Mikołaja. Radosne spotkanie zostało uwiecznione wieloma zdjęciami przedszkolaków z niezwykłym gościem. Święty Mikołaj obiecał, że za rok również odwiedzi nasze przedszkole. 
   

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/412

 • "SERCE ZA ODWAGĘ" OD TROPICIELI

  5 grudnia 2017 r. sześciolatki z grupy V wzięły udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Serce za odwagę”, której inicjatorem było Miejskie Przedszkole nr 2 w Płocku,Stowarzyszenie Pro Patria – Lokalni Patrioci oraz Stowarzyszenie Głos Bohatera. Udział w akcji polegał na przygotowaniu kartek świątecznych dla kombatantów, żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, którym w ten symboliczny sposób mogliśmy podziękować za odwagę, jaką odznaczali się w czasach walki o wolną i niepodległą Polskę.

  Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiliśmy przyjemność naszym bohaterom, do których dotarły świąteczne życzenia, a dzieci poczuły jeszcze silniejszą więź z ojczyzną.

   

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/411

 • Starsi koledzy młodszym – Uczniowie Krasnalom

  W piątek, 1 grudnia 2017 roku, w grupie I odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze z cyklu „Starsi koledzy młodszym”. Do Krasnalków przybyły uczennice klasy Ia: Julitka Podgórska i Gabriela Klebacha. Uczennice przeczytały utwór pt. „Kaczuszka pogaduszka”, który bardzo się wszystkim podobał. Dziękujemy dziewczynkom za przybycie i interesującą lekturę. Zapraszamy ponownie!


  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/398

 • Akademia Aquafresh

  Nasze przedszkole przystąpiło do OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACJI ZDROWOTNEJ "AKADEMIA AQUAFRESH". Zgłoszona została praca plastyczna o tematyce "Uśmiech dziecka". 

 • Wróżby Andrzejkowe u Krasnali.

  Dawno temu w przedostatni dzień listopada, gdy ktoś chciał się dowiedzieć, co go spotka w najbliższym czasie sięgał po andrzejkowe wróżby. Dnia 30 listopada 2017 r. również w grupie Krasnali odbyły się Andrzejki. Omówiono znaczenie tego zwyczaju i zasady wróżenia, ale również dzieci usłyszały legendę o wróżbach. Dzieci elegancko ubrane brały udział w szeregu wróżb, takich jak: Wychodzenie bucików za próg, Kim będę w przyszłości?, Taniec na gazetach, Cukierkowa wróżba, Serca oraz Kleks z atramentu. Na dzieci po wyczerpujących andrzejkowych zabawach czekał poczęstunek, zaspokoiły potrzebę pragnienia i .... słodkości. 

  Dziękujemy naszej trójce grupowej za pomoc w organizacji andrzejek. 

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/410

 • ZABAWA ANDRZEJKOWA ODKRYWCÓW

  29 listopada 2017 r. w grupie ,,Odkrywców” odbyła się zabawa andrzejkowa, podczas której dzieci zapoznały się z tradycją i historią powstania tego święta. W trakcie zbawy, największym zainteresowaniem cieszył się tradycyjny wosk, który przedszkolaki lały przez dziurkę od klucza. Znaczną część andrzejkowych uroczystości wypełniały także tańce, pląsy i zabawy przy muzyce. Słodki poczęstunek był miłym zakończeniem wspaniałej zabawy, która sprawiła, iż wśród przedszkolaków zagościł radosny i wyjątkowy nastrój.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/409

 • ANDRZEJKI U TROPICIELI

  29 listopada 2017 r.  w grupie Tropicieli zorganizowane zostały „Andrzejki”. Najpierw sześciolatki poszerzyły swoją wiedzę na temat tradycji i zwyczajów ludowych tego święta. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce były wróżby, m.in.: rzut monetą do wody, wędrujące buciki, owocowe przestrogi, kim będę, gdy dorosnę? itd. Podczas andrzejkowych zabaw był również czas na zdrowe słodkości – w ramach warsztatów kulinarnych dzieci samodzielnie wykonały lizaka z owoców oraz gorzkiej czekolady. Oprócz tego dzieci częstowały się świeżymi i suszonymi owocami i w ogóle nie tęskniły za chipsami czy cukierkami. „Andrzejki” w grupie V były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/408

 • Smerfy w gabinecie dentystycznym

  28 listopada dzieci z grupy IV odwiedziły gabinet dentystyczny. Zgłębiły tajniki zawodu dentysty oraz zapoznały się ze sprzętem niezbędnym do leczenia ząbków. Po krótkiej pogadance na temat higieny jamy ustnej przedszkolaki zbadaly swoje zęby;)

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/407

 • Biedronki "Cała Polska czyta dzieciom"

  W środę 29.11.2017 r. w grupie II odbyło się oczekiwane spotkanie z mamą Faustynki w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom. Nasz gość, Pani Anna Lepak-Chlebica, zainteresowała książką z przygodami Maszy i niedźwiedzia oraz książką Zabawy w wielkie sprawy. Warto rozbudzać w dzieciach zainteresowanie książką, dlatego dziękujemy za czas poświęcony naszym słuchaczom.
   

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/406

 • Najdłuższa książka rysunkowa w Malawie

  27 listopada 2017 r. grupę VI ,,Odkrywców” i V ,,Tropicieli" odwiedzili starsi koledzy uczęszczający do Zespołu Szkół w Malawie. Celem spotkania był udział przedszkolaków w projekcie czytelniczym zorganizowanym w ramach obchodów 60 rocznicy kreacji postaci Misia Uszatka pod hasłem ,,Najdłuższa książka rysunkowa w Malawie”. Uczniowie zaprezentowali przedszkolakom bajeczkę, ukazującą przygody Misia Uszatka i propagującą pozytywne wartości i wzorce zachowań, niosące przesłanie szacunku wobec ludzi i świata. Do przeczytanego fragmentu bajki, dzieci wykonały ilustracje, które tworzyć będą karty książki.

  Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w projekt czytelniczy i mile spędzony czas.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/405

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  W dniu 24 listopada 2017 r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo to coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym, kolorowym, puchatym i mięciutkim przyjacielem – misiem, a każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki poznały historię święta, wspólnie bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabaw ruchowch i plastycznych, degustacji miodku.

  Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/404

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Gminne Przedszkole w Malawie
  Malawa 199B
  36-007 Krasne

  Wicedyrektor mgr Brygida Korab przyjmuje strony:
  wtorek 8.00 - 10.00
  czwartek 7.30 - 9.30
  (w innych dniach: po wcześniejszym umówieniu się osobistym lub telefonicznym – tel. 17 855 42 02)
 • 17 230 03 20
  17 230 03 22

Galeria zdjęć