Menu

 • MAŁE SPOTKANIE Z WIELKĄ NAUKĄ

  Pingwiny z Madagaskaru, Księżniczka Elza, Sid z Epoki Lodowcowej - co łączy każdą z tych postaci? To już wiedzą  nasze sześciolatki z grupy V i VI, bowiem w dniu 27 września 2017 r. poznali moce bajkowych bohaterów i zweryfikowali  ich prawdziwość.  Podczas pierwszego spotkania z nauką dzieci poznały sekrety powietrza. Było wesoło, kolorowo i wybuchowo!  Nauka poprzez doświadczanie i eksperymentowanie bardzo spodobała się dzieciom. Kolejne spotkanie z naukowcem już w nieodległej przyszłości.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/368

 • ZAJĘCIA DODATKOWE

            Szanowni Rodzice

  29 września 2017 r. odbędą się kolejne zajęcia dodatkowe z języka angielskiego.

  Dla dzieci z grupy I, II, III i IV w sali nr 4 (budynek przedszkola) godzina 15:30 - 16:15

  Dla dzieci z grupy VI w sali nr 30 (budynek szkoły) godzina 15:30:16:15
  Zajęcia dla dzieci z grupy V odbędą się w dodatkowo ustalonym terminie.

  Od wtorku - 3 października 2017 r. rozpoczną się zajęcia taneczne.

  Dla dieci z grupy I, II, III i IV w sali nr 4 (budynek przedszkola) godzina 15:30 - 16:00

  Dla dzieci z grupy V i VI w budynku szkoły godzina 14:50 - 15:20

  Listy zapisu są otwarte o najbliższych zajęć.

  Rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia dodatkowe prosimy o kontakt z wychowawcami
  w celu podpisania stosownych dokumentów.

 • TROPICIELE I ODKRYWCY SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

  Dzieci z grupy V i VI włączyły się do ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata 2017r.  z hasłem przewodnim „Nie ma śmieci – są surowce”. Najpierw zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Następnie, zaopatrzone w jednorazowe rękawice chętnie sprzątały trawniki wokół naszej placówki, wykazywały się spostrzegawczością i nie zapominały o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Udział w ekologicznej akcji był także dobrym momentem na rozpoczęcie cyklicznych zajęć w grupie V Tropicieli pod hasłem „Coś z niczego”, podczas których raz w miesiącu sześciolatki będą zamieniały odpady w artystyczne prace upcyklingowe.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/366

 • TROPICIELE CZYTAJĄ Z BRATKIEM

  21 września 2017 r. w grupie „Tropicieli” rozpoczęły się cykliczne zajęcia literacko-czytelnicze pod hasłem „Poczytaj Bratkowi”. W sali został utworzony przytulny kącik czytelniczy Bratka, bohatera bajek, który jest przyjacielem dzieci. Wspiera je w rozumieniu różnorodnych sytuacji społecznych i stanów emocjonalnych. Zawsze ma z nimi pozytywne relacje, pomaga im w pokonywaniu trudności. Każde dziecko znajdzie w tej postaci cechy kogoś bliskiego, komu może zaufać i powierzyć swoje sprawy – i te trudne, i te radosne.Akcja ma na celu wykształcenie nawyku czytania od najmłodszych lat. Tematem przewodnim  cyklicznych spotkań będą bajki wspierające rozwój społeczno-emocjonalny wychowanków. Wychowawcy grupy V systematycznie starają się popularyzować głośne czytanie dzieciom i stwarzać im szanse na częsty kontakt ze słowem pisanym, dlatego m.in. zaprosiły do współpracy uczennice z klasy 5 b. W ramach „czwartkowych poranków” 2 razy w miesiącu, sześciolatki na kartach książek przeżywać będą interesujące przygody bohaterów „Bajek terapeutycznych” autorstwa M. Rożyńskiej, I. Mańkowskiej.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/365

 • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj, 

  to święto Ani, Basi i Krzysia.

  W dzień przedszkolaka, każdy to wie,

                                                bawi się z nami kto tylko chce.

  Dnia 20 września 2017 r. poraz kolejny obchodziliśmy w naszym przedszkolu ,,Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. W tym dniu czekało na dzieci mnóstwo niespodzianek. Obchody Dnia Przedszkolaka rozpoczęły się od przywitania wszystkich zebranych przedszkolaków przez Dyrektor Przedszkola Panią Brygidę Korab, która zaprezentowała i przedstawiła każdą grupę. Następnie odbyła się prezentacja multimedialna, którą przygotowała i zaprezentowała Pani Agnieszka Kuczma. Podczas prezentacji, dzieci miały możliwość obejrzenia zdjęć wszystkich przedszkoli znajdujących się na terenie Gminy Krasne. Po prezentacji, wszystkim przedszkolakom zostały złożone okolicznościowe życzenia. Następnie wspólnie został odśpiewany Hymn Przedszkolaków z okazji ich święta. Kolejną atrakcją, było wypuszczenie przez przedszkolaków balonów, co sprawiło dzieciom mnóstwo radości. Wszystkie przedszkolaki z okazji święta przedszkolaków w nagrodę za wspólną zabawę otrzymały cukiereczki oraz wspaniałe medale.

  Był to dzień radosnej zabawy, pełen uśmiechów wszystkich dzieci.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/367

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  19 września 2017 r. odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego. Pan policjant przypomniał dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Zwrócił uwagę na bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach, wykorzystując do tego foteliki, podkładki i nie zapominając o zapięciu pasów. Ponadto uwrażliwił dzieci na to, jak ważne jest aby nosiły przy sobie światełka odblaskowe, które otrzymały na zakończenie spotkania. Podczas spotkania przedszkolaki mogły również zobaczyć bliżej, jak wygląda strój policjanta w tym akcesoria, m.in. kajdanki.

  Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która pozostanie dzieciom na długo w pamięci.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/364

 • SMERFY- CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

  15 września 2017 roku do dzieci z grupy IV przyszła mama Mateusza. Pani Sabina Krupa. Spotkanie z dziećmi jest kontynuacją naszego programu ,,Cała Polska czyta dzieciom". Pani Sabina przeczytała przedszkolakom bajkę pt.,,Pinokio", której treść jest niezwykle pouczająca. Dzieci po lekturze bajki mogły też posłuchać bohaterów utworu przykładając ,,magiczny długopis " do wybranej postaci na kartkach książki.

  Dziękujemy Pani Sabinie Krupa za przybycie i wspólnie spędzony czas.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/363

 • SPOTKANIE Z KOMANDOSEM

  11 września 2017r. w Gminnym Przedszkolu w Malawie miało miejsce spotkanie z żołnierzem- komandosem. Było ono zorganizowane w ramach realizacji przedsięwzięcia ,,Przedszkole z Pasją". Pan Piotr przedstawił krótką prezentację na temat specyfiki służby w oddziałach desantowych i pokazał dzieciom wiele ciekawych atrybutów komandosa. Na zakończenie spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcia, a Pani Dyrektor Brygida Korab wręczyła gościowi dyplom.
   

  Składamy podziękowania dla Pana Piotra za wizytę w naszym przedszkolu, a Pani Gabrysi Mikuła za pomoc w organizacji spotkania.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/362

 • eDziecko

             Szanowni Rodzice

  W związku z wprowadzeniem w naszym przedszkolu systemu eDziecko zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami jego działania, które mieszczą się w poniższym załączniku. Na bieżąco będziemy Państwu przekazywać szczegóły i informacje dotyczące nowej formy rejestracji dziecka w przedszkolu.

  Z pozdrowieniami Grono Pedagogiczne


  ZASADY_ELEKTRONICZNEGO_REJESTROWANIA_CZASU_POBYTU_DZIECKA_W_PRZEDSZKOLU.docx

 • Informacja

  Z dniem 31 sierpnia 2017 r. Gminne  Przedszkole w Malawie weszło w skład Zespołu Szkół w Malawie - uchwała Rady Gminy Krasne NrXXXVIII /304/2017 z dnia 29 czerwca 2017 r.

  dyrektor Zespołu Szkół w Malawie - Jan Żyłka

  wicedyrektor d/s przedszkola - Brygida Korab

 • SMERFY W ZAGRODZIE SZMER

  6 września 2017 roku dzieci z grupy IV pojechały na wycieczkę do Zagrody Szmer. Uczestniczyły tam w warsztatach ekologicznych. Własnoręcznie poszatkowały kapustę, a następnie zakisiły ją w słoikach. Przedszkolaki były też na przejażdżce bryczką oraz pociągiem. Największą jednak frajdą było zbieranie dyni z pola, zabawy ze zwierzętami oraz szaleństwa na placu zabaw. Troszkę ,,brudni", ale niezwykle zadowoleni i radośni wróciliśmy do przedszkola.

  Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/361

   

 • WITAMY W PRZEDSZKOLU

        "Gdy dzień wstaje i wita świat, ranna porą wstaję i ja.
       Mama pomaga ubierać się do przedszkola prowadzi mnie.
             Ja chodzę tam co dzień, obiadek dobry jem,
               a po spacerze w sali wesoło bawię się.
                               Kolegów dobrych mam, nie jestem nigdy sam.
                                  Przedszkole domem drugim jest ..."

  Serdecznie witamy wszystkich przedszkolaków oraz ich rodziców po przerwie wakacyjnej. Mamy nadzieje, że po letnim wypoczynku z radością wracacie do przedszkola.
  Szczególnie ciepłe słowa powitania kierujemy do naszych nowych podopiecznych, którzy po raz pierwszy przekroczą progi naszego przedszkola. Życzymy Wam samych wspaniałych chwil w gronie kolegów.
  Wszystkim członkom przedszkolnej społeczności życzymy radości, słońca i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

 • Ubezpieczenie dzieci

  Szanowni Rodzice

  Informujemy, iż w roku szkolnym 2017/2018 składka na ubezpieczenie dzieci, wynosi 43zł. Wpłaty należy dokonać u wychowawców grup do dnia 25 września 2017 r. Osoby ubiegające się o zwolnienie z ubezpieczenia proszone są o złożenie podania.

 • Zajęcia adaptacyjne

  Serdecznie zapraszamy wszystkie nowoprzyjęte dzieci, które od września 2017 r. rozpoczną edukację przedszkolną  wraz z opiekunami na zajęcia adaptacyjne organizowane w naszym przedszkolu w dniach 30 i 31 sierpnia 2017 r. w godzinach od 8:30 do 13:30.

  Celem zajęć adaptacyjnych jest ułatwienie dzieciom wkroczenia w świat grupy przedszkolnej. Podczas zajęć dzieci poznają przedszkole, uczestniczą w zajęciach ruchowych, plastycznych i edukacyjnych oraz zabawach integracyjnych.

  Prosimy o przyniesienie obuwia zmiennego dla dzieci i opiekunów.

                     Z pozdrowieniami Grono Pedagogiczne.

 • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

                Szanowni Rodzice

  Informujemy, iż rok szkolny 2017/2018 zgodnie z decyzją MEN

  rozpoczyna się od poniedziałku 4 września

  i od tego dnia przedszkole zaczyna swoje funkcjonowanie.

  Dyrektor i Nauczyciele

 • Spotkanie organizacyjne

                  Szanowni Rodzice

  Zapraszamy Państwa na spotkanie organizacyjne

  dotyczące nowego roku szkolnego 2017/2018

  w dniu 29 sierpnia 2017 roku o godzinie 17:00.

    
                                                                                          Grono Pedagogiczne

 • ZAJĘCIA WAKACYJNE

  W dniach od 3 do 31 lipca 2017 r. w Gminnym Przedszkolu w Malawie organizowany był dyżur wakacyjny. W tym czasie przedszkolaki miały zapewnioną odpowiednią opiekę przemiłych Pań nauczycielek oraz mnóstwo atrakcji jakie dostarczały zorganizowane zajęcia. W poszczególnych tygodniach lipca podczas zajęć, dzieci poznawały ciekawe miejsca naszego kraju, jak też najdalsze zakątki świata, pogłębiając w ten sposób wiedzę na temat państw różnych kontynentów. Ponadto, każdego dnia, przedszkolaki bawiły się na placu zabaw korzystając z wielu innych dostępnych tam atrakcji, takich jak: malowanie farbami na foli.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszych zajęć, dzięki którym czas wakacji upłyną w sposób bardzo przyjemny.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/360

 • ŻYCZENIA WAKACYJNE

  Wszystkim Rodzicom dziękujemy za całoroczną współpracę
  i życzymy, aby okres wakacyjny był pełen rodzinnego wypoczynku.
  Wszystkim przedszkolakom,
  które już przebywają na wakacjach i tym, na których wakacje czekają
  życzymy dużo radości, słońca, mnóstwo wspaniałych i bezpiecznych przygód.

  Dyrektor oraz Pracownicy Przedszkola

 • WARSZTATY RĘKODZIELNICZE

  BEZPŁATNE WARSZTATY RĘKODZIELNICZE Z WYKONYWANIA KORONKI SIATKOWEJ

  SIERPNIEŃ I PAŹDZIERNIK 2017 R.

  Grupa Inicjatyw Kulturalnych działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Krasnem
  oraz Stowarzyszenie Kobiet w Palikówce
  zaprasza wszystkie chętne osoby: młodzież, dorosłych i seniorów
  do udziału w projekcie:

  „Z jednej cieniutkiej nici rodzi się rękodzieło”

  Warsztaty realizowane będą w obiektach GOKiB dostępnych na terenie gminy Krasne, wg preferencji uczestników, w okresie od 01.08.2017 r. do 31.10.2017 r. (36 godzin warsztatowych).

  Do projektu zapraszamy 20 osób, mieszkańców Gminy Krasne, chcących zdobyć rzadką umiejętność wykonywania koronki siatkowej, tzw. filet.

  Nabór ma charakter otwarty. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

  Termin naboru: do 26.07.2017 r.

  Karty zgłoszeniowe i regulamin dostępne są w biurze projektu GOKiB, 36-007 Krasne 743 oraz na stronie internetowej www.gokkrasne.pl.

  Dodatkowo można się z nami skontaktować pod numerem telefonu 17 8555 208 oraz poprzez e-mail: poczta@gokkrasne.pl.

   

  "Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017” dofinansowanego ze środków  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

  Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszanie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”.

  REGULAMIN_REKRUTACJI_UCZESTNIKOW_PROJEKTU.pdf

   

 • MNIONKI- ,,RANCZO" PSTRĄGOWA

  29 czerwca na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. Po długiej, prawie godzinnej podróży autobusem dzieci dotarły do zagrody edukacyjnej „Ranczo” w Pstrągowej. Sama jazda autobusem była dla nich nie lada gratką, a to dopiero początek, bo tam czekała na nie cała masa atrakcji.

  Przedszkolaki zwiedziły teren zagrody „Ranczo” podziwiając piękne widoki. Na leśnej polanie, gdzie znajdowało się mini ZOO w stylu safari, miały niepowtarzalną okazję niemalże dotknąć zwierząt. Oswojone lamy, daniele, sarny, kucyk dosłownie jadły dzieciom z ręki. Dzieci miały okazję wejść do wielkiego namiotu tipi i dowiedzieć się jak żyli dawniej indianie.Posilone kiełbaskami z grila wyruszyliśmy na wielką wyprawę - przejażdżka wozem przez wieś Pstrągowa.
  Uczestnicy wycieczki mogli pobawić się na placu zabaw. Była to niezapomniana wycieczka spędzona na łonie natury wśród ciekawych zwierząt, pełna niesamowitych wrażeń. Wszyscy mali i duzi uczestnicy byli bardzo zadowoleni, co można było stwierdzić po uśmiechniętych twarzach i dobrych humorach.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/358

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Gminne Przedszkole w Malawie
  Malawa 199B
  36-007 Krasne

  Wicedyrektor mgr Brygida Korab przyjmuje strony:
  wtorek 8.00 - 10.00
  czwartek 7.30 - 9.30
  (w innych dniach: po wcześniejszym umówieniu się osobistym lub telefonicznym – tel. 17 855 42 02)
 • 17 230 03 20

Galeria zdjęć