Menu

 • SÓWKI W PIZZERII DOMINIUM

  SÓWKI W PIZZERII DOMINIUM

  15 października 2018 roku przedszkolaki z grupy IV „Sówki” wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w Pizzerii Dominium w Rzeszowie. Dzięki warsztatom mieliśmy okazję zobaczyć mini pokaz tego, w jaki sposób przygotowywana jest pizza oparta na tradycyjnej, włoskiej recepturze. W trakcie spotkania dzieci wykazały się niesamowitą wiedzą z warsztatów i bezbłędnie odpowiadały na bardzo trudne pytania. Następnie wszyscy przystąpili do degustacji pizzy. Na zakończenie dzieci serdecznie podziękowały za gościnę i otrzymały od pracowników pizzerii dyplomy ukończenia kursu małego pizzera restauracji Dominium.

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/565

 • PRZEDSZKOLE Z PASJĄ

  9.10.2018  w ramach realizacji programu Predszkole z Pasją odwiedzili nas niezwykli goście. Dzięki ich wizycie mogliśmy zetknąć się z prawdziwą sztuką. Pan Michał- przybliżył nam tajniki racy rzeźbiarza. Pokazał nam materiały i narzędzia jakich używa. Z wielkim zapałem słuchaliśmy jak powstaje pomysł kolejnego dzieła i jakie są jego etapy. Nasz drugi gość Pani Gabrysia przybliżyła nam sztukę pisania ikon. Po prezentacji materiałów używanych do tego rękodzieła sami mieliśmy okazję zamienić sie w malarzy. Spotkanie niezwykle nam sie podobało. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Gabrysi i Panu Michałowi.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/564

 • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

  CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

  Dnia 12.10.2018 roku, grupę V i VI odwiedził tata Korneliusza- pan Piotr Kowalski , który jest Przedstawicielem Obrony Wojsk Terytorialnych w ramach realizacji programu ,,Cała Polska czyta dzieciom’’. Szlachetny gość przeczytał dzieciom piękną książkę pt. ,,Ołowiany Żołnierzyk’’. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem wysłuchały historii życia bohatera utworu oraz obejrzały piękne ilustracje. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały Panu oraz wręczyły zasłużony dyplom. Bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie do naszej grupy i gorąco zapraszamy kolejnych rodziców do promowania zainteresowań czytelniczych.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/563

 • PRZEDSTAWICIEL WOJSK TERYTORIALNYCH

  PRZEDSTAWICIEL WOJSK TERYTORIALNYCH

  Dnia 12.10.2018 roku grupa V i VI gościła przedstawiciela Wojsk Obrony Terytorialnej – Pana Piotra Kowalskiego, który przeprowadził zajęcia z dziećmi na temat potrzeby posiadania wojska w kraju oraz jego pracy. Nasz gość przyniósł ze sobą olbrzymi plecak ważący ponad 50 kg, który jest potrzebny podczas wyjścia w plener. W plecaku są najpotrzebniejsze rzeczy przydatne do życia i funkcjonowania w warunkach ekstremalnych. Pan Piotr zapoznał naszych najmłodszych z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa oraz ważnymi informacjami związanymi z zawodem np. kiedy i w jakich sytuacjach można założyć czapkę z orłem, a kiedy jej nie można założyć na głowę? Pokazał i opowiedział o całym wyposażeniu plecaka. Dzieci mogły sobie każdy przedmiot obejrzeć, nawet przymierzyć. Na konie nasz gość obdarował uczniów słodkim poczęstunkiem w postaci cukierków wojskowych. Zajęcia poza przekazaniem dzieciom ważnych informacji, miały na celu również wzbudzenie zaufania do wojsk oraz pokazały trud tego szlachetnego zawodu. Dzieci chętnie dzieliły się z gościem swoimi spostrzeżeniami, a na ich twarzach nie znikał uśmiech. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi za wizytę i piękną lekcję.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/562

 • SMERFY W BIBLIOTECE

  SMERFY W BIBLIOTECE

  10 października dzieci z grupy V Smerfy poszły z wizytą do Gminnej Biblioteki w Malawie. Na miejscu Pani Alicja Rączka przygotowała nam niespodziankę. Przeczytała dzieciom legendę o smoku wawelskim, a następnie pozwoliła ,,buszować " po półkach z książkami i bajkami. Na zakończenie spotkania dzieci, które są zapisane do biblioteki mogły wypożyczyć bajeczkę.

  Dziękujemy Pani Alicji za miłe przyjęcie.

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/561

 • PRÓBNA EWAKUACJA

  PRÓBNA EWAKUACJA

  05 października 2018 roku w Gminnym Przedszkolu w Malawie odbyła się próbna ewakuacja. Dzieci bezpiecznie i w szybkim tempie opuściły budynek przedszkola i zgromadziły się w ustalonym miejscu zbiórki. Nad bezpieczeństwem i zachowaniem zasad ewakuacji czuwali nasi dzielni strażacy z OSP Malawa oraz inspektor BHP.

  Wcześniej dzieciom został wyjaśniony cel i sposób ćwiczeń ewakuacyjnych.

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/560

 • WARTO ODDAĆ KREW PONIEWAŻ ...

  WARTO ODDAĆ KREW PONIEWAŻ ... - Obrazek 1

  Już w najbliższą niedzielę, 14 października, Klub Aktywności Lokalnej waz z OSP w Malawie, organizują akcję honorowego krwiodawstwa w ramach inicjatywy pn. „Kropla drąży skałę”. Akcja odbędzie się przy remizie OSP w Malawie, rejestracja w godz. 10:00 – 13:00.
  Do udziału w akcji zapraszamy nie tylko dawców, ale także cale rodziny.
  Zapraszamy także do udziału w konkursie ogłoszonym na profilu facebookowym OSP Malawa:
  https://m.facebook.com/events/410482749360827?view=permalink&id=462686597473775
   
  Wystarczy w komentarzu pod postem, dokończyć zdanie:

  "Warto oddać KREW, ponieważ ..."
  Z pośród wszystkich osób, które udzielą odpowiedzi, w niedzielę 14.10.2018 podczas "Niedzieli dla Życia" w OSP w Malawie wylosujemy 3 zwycięzców, których nagrodzimy:
  🎁Plecakiem od #regionalnecentrumkrwiodawstwaikrwiolecznictwawrzeszowie
  🎁Pluszakiem "kropelką" od #RCKiK
  🎁Kartą rabatową Honorowego Dawcy Krwi od Kina #Helios

  ‼️Konkurs trwa od 09.10.2018 do 13.10.2018 do godz. 24.00
  ‼️ W losowaniu, mogą wziąć udział osoby, które udzieliły odpowiedzi pod postem konkursowym, zamieszczonym w wydarzeniu, lub na profilu #OSPMalawa
  ‼️Każdy uczestnik, może udzielić nieograniczoną ilość odpowiedzi. Każda dodatkowa odpowiedź zwiększa szanse wygranej. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest u organizatorów wydarzenia.

 • NIEDZIELA DLA ŻYCIA

  NIEDZIELA DLA ŻYCIA - Obrazek 1

  W imieniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Malawie
  zapraszamy wszystkich do udziału w organizowanej

  14 Października 2018 r. akcji "NIEDZIELA DLA ŻYCIA" . Podczas akcji, każda dorosła osoba będzie mogła podzielić się najcenniejszym darem jakim jest
  krew - dar życia.

  Ponadto nasi Strażacy zapraszają również wszystkich młodszych, aby zawitały do remizy strażackiej wraz z rodzicami, gdyż czekać na nie będą zabawy, gry, pokazy i wiele innych atrakcji.

  NIEDZIELA DLA ŻYCIA - Obrazek 2

 • KONCERT MOBILNEJ FILHARMONII

  KONCERT MOBILNEJ FILHARMONII
  W dniu 01.10.2018 odbył się koncert Mobilnej Filharmonii poświęcony zbliżającej się 100-tnej rocznicy Niepodległości. Dzieci wysłuchały utworów tj.: Przybyli ułani, Wojenko wojenko.. itp.  Przy akompaniamencie muzyków odśpiewaliśmy na stojąco hymn narodowy Mazurek Dąbrowskiego. Zaprezentowane zostały instrumenty tj.: skrzypce, puzon, trąbka i akordeon. Dzieci zapoznały się z  ich budową i dźwiękami, które wydają. Oprócz tego poznały znaczenie barw narodowych w jakich mundurach 100 lat temu prezentowali się nasi żołnierze, kiedy pojawiła się złota korona na godle państwowym. Podczas pieśni Pierwsza kadrowa odbył się przemarsz wojska przedszkolaków. Wszystkie dzieci aktywnie brały udział w koncercie. Czekamy z niecierpliwością na następny...
 • DZIEŃ CHŁOPAKA

  DZIEŃ CHŁOPAKA

  W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
  Witamy serdecznie chłopaka każdego.
  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
  Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

   

  Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

  Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W naszym przedszkolu chłopcy świętowali w piątek 28 września. Dziewczynki przygotowały w tym dniu wiele niespodzianek dla swoich kolegów. Były laurki,  słodycze oraz drobne upominki przygotowane z pomocą rodziców. Uśmiechy na twarzy chłopców były wyrazem wdzięczności a czasami nawet lekkiego zawstydzenia, gdy koleżanka z grupy wręczała swojemu ulubionemu koledze prezent. Z sal dochodziły dźwięki muzyki, słychać było śpiew i wesołe sto lat. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/557

 • TEATRZYK ZIELONY MELONIK

  TEATRZYK ZIELONY MELONIK

  27.09.2018r. nasze przedszkole odwiedził Teatrzyk „Zielony Melonik” ze spektaklem pt. „Gdzie jest Stasio?” Głównymi bohaterami przedstawienia byli chłopiec Staś, pajacyk, lalka Tola, miś Kleofas oraz podstępny Piksel. Tytułowy Staś stracił zainteresowanie zabawkami i został samotnikiem, gdy telewizor i komputer stały się dla niego najważniejsze. Dzieci bardzo chętnie i z zaangażowaniem pomagały pajacykowi w odnalezieniu przyjaciela oraz uwolnieniu go z pułapki jaką zastawił na niego Piksel. W trakcie spektaklu przedszkolaki nauczyły się że komputer, telewizor i komórka ułatwiają nam życie ale również mogą być bardzo niebezpieczne. Morał płynący z przedstawienia był oczywisty: „A komputer fajna rzecz, lecz o jednym zawsze wiedz: Jak komputer to z umiarem, nie za dużo lecz w sam raz...”

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/556

 • SMERFY - MUZEUM KULTURY LUDOWEJ W KOLBUSZOWEJ

  SMERFY - MUZEUM KULTURY LUDOWEJ W KOLBUSZOWEJ

  We wtorek 25 września dzieci z grupy V Smerfy pojechały na wycieczkę do skansenu czyli Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej .Kolbuszowskie muzeum na wolnym powietrzu jest jednym z największych i najpiękniejszych w Polsce. Skansen to pejzaż lasowiackiej i rzeszowskiej wsi z przełomu XIX i XX wieku. Podczas zwiedzania parku dzieci mogły zobaczyć jak wyglądały zabudowania wsi polskiej w dawnych czasach. Z ogromną uwagą przyglądały się: chatom chłopskim, wiatrakom, kapliczkom a także kuźni czy szkole. Podziwiały też piękny drewniany kościół pod wezwaniem św. Marka .

  Na zakończenie Pani przewodnik przygotowała dzieciom warsztaty pod tytułem ,,Malowany konik". Była to fantastyczna zabawa i nauka drewnianymi, pięknie zdobionymi zabawkami.

   Zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/555

 • JĘZYK ANGIELSKI DODATKOWY - INFORMACJA

  JĘZYK ANGIELSKI DODATKOWY - INFORMACJA

  Drodzy Rodzice

  Ze względu na małe zainteresowanie dodatkowymi zajęciami z języka angielskiego nie można utworzyć grupy. Jeżeli do 1 października otrzymamy od Państwa odpowiednią liczbę zgłoszeń, będziemy ze szkołą PROMAR organizować zajęcia od października.

  Zgłoszenia należy dokonywać u wychowawców grup.

 • OGŁOSZENIE

  OGŁOSZENIE

  Drodzy Rodzice

  We wtorek 2 października 2018 r. odbędą się pierwsze zajęcia taneczne. Zapraszamy wszystkie zapisane dzieci oraz jeszcze niezdecydowanych na spotkanie i udział w zajęciach pokazowych.

  Dla grupy V i VI zajęcia odbędą się o godzinie 14:45 w sali nr 14 (szkoła).
                      Dla grupy I, II, III  i IV zajęcia odbędą się o godzinie 15:30 w sali nr 4 (przedszkole).

 • PROGRAMOWANIE Z ROBOTAMI

  PROGRAMOWANIE Z ROBOTAMI

  21.09.2018 roku w grupie V i VI rozpoczęły się warsztaty edukacyjne ,,Programowanie z robotami’’. Na pierwszych zajęciach w tym roku dzieci z grup zerowych sterowały ozobotami – maleńkimi robotami. Za pomocą kolorowych kodów, na kartce papieru, dzieci programowały  zadania, które wykonywały małe  roboty. Panie w bardzo ciekawy sposób rozpoczęły z przedszkolakami warsztaty edukacyjne wyjaśniając im  sposób obsługi. Po zapoznaniu z instrukcją programowania, dzieci samodzielnie wymyślały sobie trasę przejazdową dla swojego ozobota, którą musiały dokładnie zapełnić kolorem, tak, żeby robot mógł odczytać kod, a następnie poruszać się nią. To świetne zajęcie, które wprowadza dzieci w świat nowych technologii  pobudzając ciekawość i kreatywność , a przy okazji uczą logicznego myślenia . Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie, dziękujemy.

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/554

 • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  20 września to wyjątkowy dzień dla naszych Przedszkolaków! Tego dnia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

  Tego szczególnego i pięknego dnia nasze kochane przedszkolaki miały okazję obejrzeć prezentacje multimedialną na temat swojego  przedszkola oraz poznać wszystkie grupy wiekowe wraz z ich wychowawcami.  Następnie wszyscy odśpiewali „Hymn przedszkolaka’’, uroczyście złożyli przysięgę wzorowego przedszkolaka, oraz otrzymali  zasłużone medale. Tego dnia dzieci również wzięły udział w uroczystym marszu  na terenie szkoły i przedszkola, trzymając kolorowe balony w ręku. Końcowym etapem obchodów tak  zacnego święta było wypuszczenie balonów przez Panią Dyrektor wraz z przedstawicielami grup w stronę nieba, jako symbol obchodów tego święta. W tym dniu wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Uroczystość ta dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Była to wyśmienita okazja do integracji  przedszkola oraz wspólnej zabawy.

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/553

 • SPOTKANIE ZE STEWARDESSĄ

  SPOTKANIE ZE STEWARDESSĄ

  18 września w naszym przedszkolu miało miejsce spotkanie z Panią Joanną Bieniek, stewardessą Austrian Airlines. Było ono kolejnym przedsięwzięciem w ramach realizacji Przedszkola z Pasją. Pani Asia pięknie ubrana w oryginalny strój stewardessy przybliżyła dzieciom swój zawód. Opowiedziała o początkach swojej pasji, a następnie pokazała podczas prezentacji multimedialnej w jaki sposób należy zachować się w samolocie. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz w jaki sposób zakładać maskę tlenową czy kamizelkę ratunkową ( oczywiście w sytuacjach awaryjnych).

  Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Brygida Korab wręczyła Pani Joannie podziękowanie, a wszyscy stanęli do wspólnej fotografii.

  Serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie, za poświęcony swój czas oraz za ,,pyszne" prezenciki.

  Dziękujemy również Pani Genowefie Bieniek za pomoc przy organizacji spotkania.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/552

 • DZIECIĘCY PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY

  15.09.2018r. przedszkolaki z grupy IV, V i VI uczestniczyli w przeglądzie artystycznym ,,Podkarpackie wędrówki” w CH Plaza Rzeszów. Impreza  odbywała się pod patronatem ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz marszałka województwa podkarpackiego. Występy były jednym z wydarzeń w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zorganizowanych przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin. Dzieci recytowały wiersze o bogactwie województwa Podkarpackiego, na podstawie książeczek ,,Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków”. Po występach wszyscy dostali upominki i zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. Wszystkim gratulujemy wspaniałego występu!!

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/551

 • SMERFY ,,Cała Polska czyta dzieciom''

  SMERFY ,,Cała Polska czyta dzieciom''

  13 września 2018 roku w grupie V Smerfy rozpoczęła się kontynuacja cyklu czytelniczego Cała Polska czyta dzieciom. W związku z obchodami 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 2018  zaproszeni rodzice czytają dzieciom legendy związane z historią naszego kraju.

  Naszym pierwszym gościem był Pan Łukasz Kuczma, tato Mikołaja. Przeczytał on dzieciom Legendę o królu Popielu.Na zakończenie spotkania Pan Łukasz rozmawiał z przedszkolakami na temat treści legendy, zadawał pytania, a także sam odpowiadał na zadane przez dzieci.

  Dziękujemy serdecznie za poświęcony czas i uczestnictwo w naszym programie.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/550

 • WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU

  WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU

  "Miś różowy, miś pluszowy zbuntował się dziś,

  chce iść także do przedszkola, tak jak chodzi Krzyś.

  Wziął Krzyś misia w obie rączki: - Po co pójdziesz tam?

              - Będę bawił sie wesoło i nie będę sam."

  Serdecznie witamy naszych Przedszkolaków i ich Rodziców po wakacyjnej przerwie. Szczególne powitanie kierujemy do naszych nowych podopiecznych, którzy pierwszy raz przekroczą nasze progi.

  Żegnając wakacyjne plaże, góry, łąki, lasy i potoki życzymy Wszystkim, aby nowy rok szkolny przyniósł ogrom radości, zabawy, sukcesów oraz  niezapomnianych chwil w gronie przedszkolnej społeczności.

  WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU - Obrazek 1

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Gminne Przedszkole w Malawie
  Malawa 199B
  36-007 Krasne

  Wicedyrektor mgr Brygida Korab przyjmuje strony:
  wtorek 7.30 - 9,30
  piątek 8.00 - 10,00
  (w innych dniach: po wcześniejszym umówieniu się osobistym lub telefonicznym – tel. 17 230 03 20)
 • 17 230 03 20
  17 230 03 22

Galeria zdjęć