Menu

 • Biedronki "Cała Polska czyta dzieciom"

  W dniu 18 października mieliśmy przyjemność gościć mamę Emilki Grudzień i wysłuchać opowiadań  "Przygody Martynki" i "Najlepszy przyjaciel", która należy do ulubionych książeczek naszej Emilki. Dziękujemy za miłe wrażenia.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/384

 • PRZEDSZKOLNA BIBLIOTECZKA TROPICIELI

  Przez odpowiednią literaturę dla dzieci kształtuje się smak przyszłego czytelnika.”J.Brzechwa

   

  W październiku w grupie V został utworzony kącik pod nazwą „Biblioteczka Tropicieli”, a w niej same perełki lat 80. XX wieku. Skąd pomysł na bibliotekę w przedszkolu? Pozyskaliśmy aż 115 ciekawych książek od mamy Macieja Podlesieckiego, za co serdecznie dziękujemy. Uznaliśmy, że jeśli ktoś oddał swoją książkę w nasze ręce to oznacza, że dobrze to wykorzystamy i… zachęcimy innych do ich czytania. Spytacie kogo? To proste: rodziców i dzieci. Z biblioteki mogą korzystać wszystkie chętne przedszkolaki z naszej placówki.Dniem wypożyczania bajek jest piątek. Szczegóły u wychowawców grupy V.

  Zachęcajmy dzieci do słuchania bajek, wierszy, czytajmy dzieciom podczas różnych okazji, podczas odpoczynku czy przed snem. Czytanie dziecku pozwala na zbudowanie z nim więzi, której podstawą jest bliskość i uwaga. To sprawia, że czuje się ono kochane, co przekłada się na jego poczucie własnej wartości. Co więcej, kontakt z rodzicem jaki uzyskuje dziecko podczas czytania będzie dla niego miłym wspomnieniem, ten pozytywny stosunek do książek na pewno zaowocuje w przyszłości, głównie tym, że samo z przyjemnością będzie czytało. Im dziecko starsze tym więcej czasu spędza w ruchu: biegając, bawiąc się czy poznając otaczający go świat. Wspólne czytanie w trakcie takiego rozpędzonego dnia pozwala zarówno jemu jak i rodzicom zwolnić i zbliżyć się do siebie. W naszej grupie czytanie już stało się naszym wspólnym rytuałem i mamy kilka takich momentów w ciągu dnia kiedy książeczki rządzą!

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/383

   

 • CZYTANIE NA DYWANIE U KRASNALI

  W dniu 17 października 2017 r. dzieci z grupy I Krasnale odwiedził Pan Bogumił Cieniek, tata Augustynka. Pan Bogumił w ramach programu ,,Cała Polska czyta dzieciom" propagował czytelnictwo wśród najmłodszych słuchaczy. W interesujący sposób przeczytał przedszkolakom dwie baśnie: „Panią Zimę” oraz „Złotowłosą i trzy misie”, prezentując kolorowe ilustracje oraz prowadząc z dziećmi pogadankę.  Dzieci podziękowały za wizytę i słowo czytane tańcem „Boogie Woogie”.
  Serdecznie dziękujemy Panu Bogumiłowi za poświęcony nam czas.


   Zapraszamy Rodziców na spotkania czytelnicze z Krasnalami.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/381
   

 • Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

  14 października świętujemy Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. Z  tej okazji w poniedziałek dzieci z grupy I Krasnale uroczyście obchodziły urodziny pluszowego przyjaciela. Przedszkolacy z zainteresowaniem oglądali książki o Misiach: od Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, aż po Paddingtona oraz poznali przygody misia ze Stumilowego Lasu. Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnego „Sto lat” oraz składania życzeń przyjacielowi. Po licznych zabawach przy muzyce na dzieci czekał pyszny "miodkowy" poczęstunek.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/382
   

 • "MOTYLK"I I "SMERFY" NA LOTNISKU W JASIONCE

  18 października 2017r dzieci z grupy III i IV pojechały na wycieczkę, aby zobaczyć jak funkcjonuje i jak wygląda międzynarodowe lotnisko w Jasionce pod Rzeszowem.Na początku wyszliśmy na taras widokowy, skąd oglądaliśmy start samolotu pasażerskiego.Następnie pani przewodnik pokazała przedszkolakom, jak nadaje się bagaż.Jednak najwięcej emocji wzbudziło przechodzenie przez ,,bramkę", gdyż niektóre dzieci były dokładniej sprawdzane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Na zakończenie wycieczki poznaliśmy pracę strażaków w porcie lotniczym. Dzieci bardzo zadowolone z drobnymi upominkami wróciły do przedszkola.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/380

 • TEATRZYK "ZIELONY MELONIK"

  16 października 2017r. nasze przedszkole odwiedził Mobilny Teatr "Zielony Melonik" ze spektaklem "Czar trzech słów".

  Dzieci poznały znaczenie trzech magicznych słów: "proszę", "dziękuję" oraz "przepraszam".

  Spektakl bardzo spodobał się dzieciom z uśmiechem na twarzy i gromkimi brawami pożegnali aktorów.

   

  Dziękujemy za moc magicznych słów. :)

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/379

   

 • INTERNETOWY TEATR TVP W GRUPIE TROPICIELI

  17 października 2017 r. grupa V wzięła udział w nowatorskiej internetowej inicjatywie ph. Internetowy Teatr TVP dla szkół. Akcja z wykorzystaniem nowoczesnej technologii skierowana jest do wychowanków przedszkoli, jak również uczniów szkół i jest całkowicie za darmo. Grany na żywo spektakl oglądany jest w tym samym czasie przez kilkunastotysięczną szkolną i przedszkolną społeczność w całej Polsce. Grupa Tropicieli w ramach tego projektu obejrzała spektakl pt. „Księga dżungli” realizowany przez Teatr Arlekin w Łodzi. Jest to opowieść o chłopcu wychowanym przez wilki przygotowana wspólnie z Mistrzem Lalkarzem Teatru Narodowego Islandii, Berndem Ogrodnikiem. Dzieci żywo reagowały na przedstawienie. Zainteresowanie dalszymi losami tytułowego bohatera rosło z minuty na minutę.

  Do oglądania następnych transmisji iTeatru zapraszamy pozostałe grupy przedszkolne.

  Dlaczego?

  Ponieważ….. dzieciństwo jest okresem decydującym o rozwoju przyszłej osobowości człowieka. Teatr ma duże znaczenie w procesie rozwoju społeczno-moralnego dziecka, wyostrza zmysł obserwacji rzeczywistości, potęguje uczucia społeczne. Dzięki kontaktom ze sztuką dziecko rozwija myślenie, wyobraźnię, poznaje skutki zachowań bohaterów, wnika w ich przeżycia.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/378


   

 • Pan Policjant z wizytą u Krasnali i Biedronek.

  W dniu 11 października 2017 r. do naszego przedszkola przybył policjant sierż. sztab. Ireneusz Czternastek (tata Nadii z "Krasnali"). W spotkaniu uczestniczyły grupy I "Krasnale" oraz grupa II "Biedronki". Celem spotkania było przybliżenie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas spacerów. Funkcjonariusz omówił bezpieczne zabawy w domu i na podwórku, oraz przedstawił zasady zachowania w przypadku, gdy zaczepia nas osoba obca.  Ponadto dzieci dowiedziały się, że należy bezwzględnie zapinać pasy bezpieczeństwa oraz podróżować w samochodzie w dostosowanym foteliku. Policjant przypomniał małym słuchaczom jak zachować się w sytuacjach trudnych, podkreślił że należy pamiętać o własnym bezpieczeństwie, następnie powiadomieniu odpowiednich służb pod numerami alarmowymi. W czasie spotkania można było zadawać pytania. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a funkcjonariusz uświadomił przedszkolakom, że policjant zawsze służy im pomocą i można mu zaufać.

  Serdecznie dziękujemy Panu Ireneuszowi za wizytę w Zespole Szkół w Malawie, spotkanie z dziećmi i przeprowadzenie pogadanki.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/377

 • SMERFY ,,Cała Polska czyta dzieciom''

  12 października 2017 r,dzieci z grupy Smerfy odwiedziła Pani Aleksandra Radke, mama Leosia. Spotkanie było kontynuacją programu ,,Cała Polska czyta dzieciom". Pani Ola przeczytała wszystkim przedszkolakom opowiadanie pt.  Tupcio - Chrupcio", którego tematem była przyjaźń, niezwykle cenne uczucie w życiu każdego człowieka. Po lekturze bajeczki Pani Ola porozmawiała z dziećmi o tym, jak ważny jest przyjaciel na którym zawsze można polegać.

  Dziękujemy serdecznie Pani Oli za bardzo pouczające i ciekawe spotkanie .

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/363

 • MOTYLKI-DEGUSTACJA

  W ubiegłym tygodniu z Grupą Motylków zdrowo podeszliśmy do zmieniającej się jesiennej pogody i zadbaliśmy o dostarczenie witamin dla naszego organizmu. Dzieci przyniosły różne świeże owoce. Były znane dzieciom dary jesieni jak jabłka, gruszki, śliwki, winogrona, brzoskwinie, na talerzach znalazły się również banany, mandarynki, granat, mango, awokado i ozdoba naszego menu pitaja. Po dokładnym umyciu rąk, dzieci zabrały się za degustacje owoców, nie pomijając żadnego z nich. Zajęcia dostarczyły wszystkim wrażeń smakowych i dotykowych. Połączenie wszystkich tych kolorów i smaków dały prawdziwą ucztę!

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/376

 • KONKURS PLASTYCZNY

  Z okazji Światowego Dnia Zwierząt w naszym Przedszkolu został zorganizowany Konkurs Plastyczny pt. "Nasze kochane zwierzaki słodziaki". Celem konkursu było rozwijanie kreatywności dzieci oraz budzenie postaw opiekuńczych wobec zwierząt. W konkursie wzięły udział dzieci w wieku 3-5 lat. Prace zostały wykonane metodą: kolażu, frotażu, malowania farbami, wydzieranki z kolorowego papieru, pastelami, plasteliną. Wszystkie prace zostały nagrodzone dyplomami oraz nagrodami.

  Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do udziału w kolejnych.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/375

 • SMERFY ,,Cała Polska czyta dzieciom''

  4 października do dzieci z grupy IV przyszła mama Adasia Pani Katarzyna Czarnota. Spotkanie z dziećmi jest kontynuacją naszego programu ,,Cała Polska czyta dzieciom". Pani Katarzyna przeczytała przedszkolakom baśń "O rybaku i złotej rybce".

  Dziękujemy Pani Katarzynie za wspólnie spędzony czas.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/363

 • ,,TROPICIELE" WYCIECZKA DO SADU

  Jesień to czas dojrzewania pysznych, zdrowych jabłuszek, a wycieczki to najprzyjemniejsza nauka o otoczeniu. Korzystając z pięknej pogody, dn. 5 października, sześciolatki z grupy V wybrały się do sadu państwa Piotrowskich. Maszerowały grzecznie w szpalerze małych drzewek i podziwiały piękno rumianych owoców. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się pracom związanym ze zbiorem darów jesieni. Wielką frajdę sprawiło „Tropicielom” samodzielne zrywanie jabłek. Sześciolatki dowiedziały się, że sad został założony 27 lat temu i liczy około 2500 drzew. Rosną tam najprzeróżniejsze odmiany jabłek o różnych kolorach. Na pożegnanie dzieci otrzymały w prezencie kosz dorodnych jabłek. Dziękujemy właścicielom sadu za świetną lekcję przyrody.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/374

 • ,,TROPICIELE" POZNAJĄ TAJNIKI KUCHNI

  W poniedziałek, 2 października w grupie Tropicieli rozpoczęły się cykliczne zajęcia kulinarne pod hasłem „Na tropie zdrowych potraw”.  W trakcie całorocznych zajęć sześciolatki będą kształcić swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznawać zasady prawidłowego odżywiania się, które są niezbędne w dorosłym życiu. Będą doskonalić umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD, który ułatwia pracę w kuchni. Ponadto w czasie zajęć wychowankowie będą kształcić umiejętności współpracy w grupie, czerpać radość ze wspólnego przygotowywania posiłków oraz doskonalić umiejętność samodzielnego przygotowywania prostych potraw. W trakcie zajęć dzieci będą uczyć się pieczenia zdrowych ciasteczek, przyrządzania deserów, przygotowywania przekąsek, sałatek i surówek oraz doskonalić umiejętności nakrywania do stołu, ozdabiania go, a także kulturalnego zachowywania się przy nim. Podczas pierwszych warsztatów sześciolatki wykonały samodzielnie deser - galaretkę z owocami i bitą śmietaną. Było pysznie i zdrowo! Zajęcia baaardzo spodobały się dzieciom.  Kolejne warsztaty kulinarne za miesiąc.

   

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/373

   

 • E-DZIECKO

  Szanowni Rodzice.

  W związku z wprowadzonym elektronicznym systemem rejestracji dzieci w przedszkolu mogą Państwo sami monitorować pobyt waszego dziecka w przedszkolu, a także sprawdzać wysokość bieżącej opłaty. Wystarczy tylko zalogować się na stronę portalu obsługującego przedszkole.

  Aby się zalogować należy podjąć następujące kroki:

  1. wejść na stronę:  https://edziecko.dipolpolska.pl/
  2. podać login: numer karty dziecka
  3. wpisać hasło: 1111 (które następnie mogą Państwo zmienić).
 • ,,ODKRYWCY" W EXPERYMENTARIUM

  3 października 2017 r. dzieci z grupy VI ,,Odkrywcy” uczestniczyły w niezwykłej wycieczce do Experymentarium 3Z w Rzeszowie. Przedszkolaki w tym królestwie nauki miały możliwość obserwować i pogłębiać tajniki otaczającego nas świata. Poprzez zabawę dzieci przekonały się, że nauka może być ciekawa i zrozumiała. Dzięki przeprowadzonym doświadczeniom wzbogaciły wiedzę z zakresu fizyki, poznając m.in. właściwości powietrza i związane z nim pojęcia, takie jak: pneumatyka, czy tarcza Newtona, którą podczas warsztatów dzieci same skonstruowały. Pobyt w Experymentarium sprawił iż u dzieci pobudziła się ciekawość, która zachęcała do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/372

 • JESIENNY PIKNIK RODZINNY W GRUPIE ,,TROPICIELI"

  29 września w ogrodzie szkolnym miała miejsce szczególna inicjatywa promująca zdrowie tj. jesienne spotkanie integracyjne z rodzicami pod hasłem „Zdrowo i sportowo” przy ognisku z pieczonym jabłuszkiem. Celem spotkania było promowanie owoców jako darów natury oraz źródła witamin, zachęcenie do wspólnej zabawy całych rodzin i pokazanie, że każda pora roku jest dobra na aktywne spędzenie wolnego czasu. W czasie radosnego spotkania były pląsy, śpiew z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych, zabawy z jabłkiem, rywalizacje sportowe dla dzieci i rodziców, rodzinne prace plastyczne z masy solnej, quiz wiedzy o jabłku. Nie zabrakło wyśmienitego owocowego poczęstunku oraz ciasta śliwkowego. Dzień ten poszerzył wiedzę dzieci na temat korzyści płynących ze spożywania owoców, rozwinął umiejętności współdziałania w zespole, dostarczył wiele radości ze wspólnej zabawy z rodzicami, przyczynił się do integracji rodziców. Po takiej dawce witamin, śmiechu i dobrej zabawy wszystkie dzieci będą zdrowe, szczęśliwe i uśmiechnięte. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/371

 • DZIEŃ CHŁOPAKA

  Dnia 29.09.2017r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Najpierw balonikami udekorowana została sala, potem dziewczynki wręczyły kolegom upominki ufundowane przez Radę Rodziców, no i oczywiście wykonane własnoręcznie kolorowe laurki. Tego dnia nie zabrakło też słodkości i napojów przy pięknie nakrytym stole. Później wspólnie bawiliśmy się przy muzyce i w kącikach zabaw. Na koniec, z najlepszymi życzeniami dla naszych małych mężczyzn, dziewczynki odśpiewały uroczyste "Sto lat".
  Dziękujemy  bardzo naszym Drogim Rodzicom za pomoc w organizacji święta wszystkich chłopców.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/370

   

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA-POLSKA 2017

  Miło nam poinformować, że za aktywność naszych sześciolatków związaną z udziałem w 24.edycji akcji „Sprzątanie świata – Polska 2017” otrzymaliśmy podziękowanie od Fundacji Nasza Ziemia. Udało nam się uprzątnąć nie tylko tereny wokół naszej placówki, ale również zebrać ponad 1000 kg makulatury. Koordynatorem działań ekologicznych była p. Beata Głowiak.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Gminne Przedszkole w Malawie
  Malawa 199B
  36-007 Krasne

  Wicedyrektor mgr Brygida Korab przyjmuje strony:
  wtorek 8.00 - 10.00
  czwartek 7.30 - 9.30
  (w innych dniach: po wcześniejszym umówieniu się osobistym lub telefonicznym – tel. 17 855 42 02)
 • 17 230 03 20

Galeria zdjęć