Menu

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE TROPICIELI

  W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to Święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, są cierpliwi, lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 19 stycznia  2018 r. w grupie Tropicieli odbyło się uroczyste spotkanie z seniorami. Pani Dyrektor Brygida Korab wraz z nauczycielkami powitała ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki, taniec oraz inscenizację pt. „Betlejemska dobranocka”. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Pięknie odśpiewane „ Sto lat” bardzo wzruszało gości.  Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich  bliskich bardzo oryginalnymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za piękne chwile spędzone razem z dziećmi. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek, owocowe jeżyki wykonane przez Tropicieli podczas warsztatów kulinarnych oraz wspólne zabawy z kołem fortuny w roli głównej. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/435

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KRASNALKACH

  Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery jest obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. W dniu 19 stycznia 2018 roku do najmłodszych przedszkolaków, Krasnalków, przybyli długo wyczekiwani goście: najukochańsze babcie i najwspanialsi dziadkowie. Dumni goście podziwiali występy swoich ukochanych wnucząt, które odważnie i bez tremy zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.  Dziadkowie ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Dopełnieniem wyjątkowego spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców przedszkolaków, za który bardzo dziękujemy. 
   

  Z okazji Dnia Babci i Dziadka
  życzymy Wam zdrowia, szczęścia,
  wszystkiego o czym marzycie
  i pragniemy Wam podziękować
  za Wasz trud i ciężką pracę!

  Krasnale z wychowawczyniami
  M. Dziobak
  P. Kwiatek-Buż

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/432

 • STARSI KOLEDZY MŁODSZYM – UCZNIOWIE KRASNALOM

  W dniu 19 stycznia 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze z cyklu „Starsi koledzy młodszym”. Do Krasnalków przybyły uczennice klasy pierwszej: Maja Kędzior i Gabriela Klebacha. Dziewczynki przeczytały znany utwór Jana Brzechwy  pt. „Kwoka”, który wywołał u dzieci dużo emocji. 
  Dziękujemy uczennicom za przybycie i interesującą lekturę. Zapraszamy do nas ponownie!
   

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/398

 • ZAJĘCIA CZYTELNICZE

  W czwartek, 18 stycznia 2018 roku, wszystkie przedszkolne grupy odwiedziła Pani Alicja Rączka, bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Malawie. Pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom bajkę edukacyjną pt. „Po drugiej stronie gór” autorstwa  Anny Onichimowskiej  z ilustracjami Marianny Sztymy w teatrzyku Kamishibai. Główna bohaterka, afrykańska dziewczynka Aisza, nie mogła chodzić do szkoły, ponieważ codziennie, razem z innymi kobietami, musiała pokonywać bardzo długą drogę po wodę dla całej wioski. Marzyła o innych krainach, w których mogłaby pić wodę i kąpać się bez ograniczeń. W związku z tymi marzeniami, doświadczyła niebezpiecznej przygody, kiedy zaginęła 
  z braciszkiem w górach. Dzieci, dzięki poznanej historii zrozumiały, że są takie miejsca na ziemi, gdzie brakuje wody pitnej i doceniły swoją sytuację. Problem braku wody na świecie wywołał niemałe emocje wśród najmłodszych uczestników spotkania czytelniczego. 
  Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały prezentowaną bajkę i podziwiały zmieniające się ilustracje w teatrzyku. Widać było, że taka forma przekazu bardzo im się podoba. 
  Dziękujemy Pani Alicji za wspólnie spędzony czas i wspaniałą lekturę!
   

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/431

 • STARSI KOLEDZY MŁODSZYM – UCZNIOWIE KRASNALOM

  W każdy piątek, dzieci z grupy I – Krasnale, czekają na odwiedziny starszych kolegów. W dniu 12 stycznia 2018 roku przyszły do nas uczennice klasy I a: Maja Kawalec i Zuzanna Szczepańska. Dziewczynki zaprosiły przedszkolaków do wysłuchania interesującej książki Liliany Fabisińskiej pt. Matylda i czekoladowe ciastko”. Ciekawe przygody głównej bohaterki oraz piękne ilustracje bardzo zainteresowały dzieci, które w skupieniu słuchały treść opowiadania. 
  Dziękujemy dziewczynkom za przybycie i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z Wami!
   

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/398

 • TEATR LALEK ,,BAJKA"

  W dniu 11.01.2018 r. w naszym przedszkolu gościł Teatr Lalek „Bajka", który przedstawił przedszkolakom bajkę pt. „Gucio zaczarowany" . Bajka opowiadała o perypetiach chłopca o imieniu Gucio, który za swoje lenistwo został zamieniony przez wróżkę w małą muchę. Gucio w swojej owadziej postaci spotykał się z różnymi zwierzętami i ze zdziwieniem zauważył, że każda, nawet najmniejsza istota miała jakieś zajęcie, które wykonywała dla pożytku ogólnego. Spektakl dostarczył dzieciom wielu radosnych wrażeń oraz przemyśleń, na temat wykonywanych codziennych obowiązków. 
   

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/430

 • CENTRUM ZABAW I NAUKI ,,EUGENIUSZ"

  W dniu 11.01.2018 roku grupa III Motylki, IV Smerfy, V Tropiciele i VI Odkrywcy wybrali się na wycieczkę do Millenium Hall w Rzeszowie, gdzie odbywa się wystawa Eugeniusz. To nietypowe muzeum, gdzie można, a nawet trzeba wszystkiego dotknąć i doświadczyć. Wszystkie eksponaty zaciekawiły nie tylko najmłodszych ale także nas opiekunów. Dzieci podzielone na mniejsze grupki wraz z animatorem zwiedzały różne strefy tematyczne. W Strefie Iluzji najmłodsi oświadczyli złudzeń optycznych, w Strefie Anatomii dowiedzieli się z czego składają się poszczególne narządy ciała człowieka oraz jaką pełnią rolę. W Strefie Zmysłów przedszkolaki sprawdzały czy ich słuch, węch, dotyk oraz wzrok działają poprawnie. Była tez Strefa Fizyki oraz Eko-Dom. Uczestnicy zagrali w 12-metrową grę planszową o ekologii. Dużo radości sprawiło dzieciom przebywanie w Strefie Sensoryki. Dzieci bawiły się w poszukiwaczy skarbów poznając przy tym siłę magnetyzmu.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/429

 • DYŻUR WAKACYJNY

  PLAN DYŻURU WAKACYJNEGO W GMINIE KRASNE

  Zespół Szkolno - Przedszkolny w Krasnem od 02 do 31 lipca 2018 r.

  Gminne Przedszkole w Palikówce od 02 do 13 lipca 2018 r.

                 Zespół Szkół w Strażowie od 16 do 31 lipca 2018 r.

                 Zespół Szkół w Malawie od 01 do 31 sierpnia 2018 r.

 • KRASNALE ,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

  W dniu 10 stycznia 2018 roku o godzinie 9.30 do Gr. I Krasnale przyszła mama Anastazji, Pani Magdalena Golonka. Przeczytała bajkę pt. "Franklin boi się ciemności". Treść bajki bardzo zainteresowała małych przedszkolaków, dzieci chętnie rozmawiały na koniec spotkania o problemie małego żółwia Franklina. Jednocześnie podawały spontanicznie rozwiązania dotyczące kłopotu małego żółwia.

  Dziękujemy Pani Magdalenie Golonka za przybycie i wspólnie spędzony czas.

  Zapraszamy innych rodziców do włączenia się w akcję.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/381

 • STARSI KOLEDZY MŁODSZYM – UCZNIOWIE KRASNALOM

  W piątek, 5 stycznia 2018 roku, najmłodszych przedszkolaków odwiedzili uczniowie klasy I a: Jakub Dobrzański i Gabriel Pańczak. Chłopcy, w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom, rozwijają zainteresowania czytelnicze i propagują czytelnictwo w naszym przedszkolu. Podczas piątkowego spotkania przeczytali książkę pt. „Jake i piraci z Nibylandii”, opowiadającą o niezwykłych przygodach bohaterów znanych z serialu animowanego. Lektura przedszkolakom bardzo się podobała i już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania z uczniami.
  Dziękujemy chłopcom za wizytę w naszej grupie i zapraszamy do nas ponownie!
   

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/398

 • SMERFY ,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

  Nowy Rok 2018 rozpoczął się dla dzieci z grupy IV Smerfy pod hasłem ,,Cała Polska czyta dzieciom". W pierwszym tygodniu zajęć gościliśmy aż dwie mamy, które zaproponowały dzieciom wspólne spędzenie czasu z książka. 2 stycznia Pani Agnieszka Szmuc, mama Tymka przeczytała piękne opowiadanie pt.,,Syn gwiazdy". które przybliżyło dzieciom tak cenne wartości jak przyjaźń i miłość.
  5 stycznia Pani Mariola Kurek, mama Emilki przedstawiła dzieciom przygody ,,Maszy i niedźwiedzia". Dzieci wysłuchały trzech opowiadań o Maszy, które przeczytane z humorem powodowały wybuch śmiechu u przedszkolaków.
   

  Uprzejmie dziękujemy P.A. Szmuc i P. M. Kurek za wspólnie spędzony czas .

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/363

 • BOŻE NARODZENIE

  BOŻE NARODZENIE - Obrazek 1

 • SPOTKANIE WIGILIJNE PRZEDSZKOLAKÓW

  Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne, a zarazem najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty i wzruszający wieczór, pełen miłości, rodzinnego ciepła, radości, a także zadumy i refleksji. Wigilia w naszym przedszkolu odbyła się 22.12.2017 roku. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia i wspólnie pomodliliśmy się. Po modlitwie była okazja, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Potem wszyscy wspólnie zasiedli przy stole, by spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw: barszczu, pierogów oraz kompotu z suszonych owoców. Śpiewane kolędy i pięknie ubrana choinka wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności.

  Przedszkolaki uczyły się poszanowania polskich tradycji obchodzenia Bożego Narodzenia. Dzieci bliżej poznały symbolikę świąt: ubieranie choinki, składanie życzeń świątecznych, spożywanie wieczerzy wigilijnej, wspólne kolędowanie. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, ponieważ tego typu spotkania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dziecka, wprowadzają świąteczny nastrój oraz pomagają w integracji dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

  Ten dzień był naprawdę magiczny i wyjątkowy, dlatego też należy wspomnieć o dyrekcji przedszkola, nauczycielach, rodzicach i obsłudze, którzy przyczynili się do tego, aby to spotkanie wigilijne zapisało się w naszej pamięci jako niezwykłe przeżycie i wydarzenie. Dlatego wszystkim bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY za okazaną pomoc i życzliwość.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/428

 • CHOINKA DLA PTAKÓW OD TROPICIELI I ODKRYWCÓW

   

  W czasie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia Tropiciele i Odkrywcy nie zapomnieli o skrzydlatych przyjaciołach. 21 grudnia 2017 r. na zajęciach sześciolatki poszerzyły swoją wiedzę na temat dokarmiania zwierząt zimą, następnie wykonały ptasie przysmaki w formie zawieszki na choinkę. Dzieci pracowały w zespołach i do wykonania ptasich przysmaków wykorzystały: suszoną kukurydzę, owies, pszenicę, kaszę, słonecznik, suszone owoce, szyszki oraz masło. Na koniec ptasimi smakołykami ozdobiły rosnący w ogrodzie szkolnym świerk. Akcję dokarmiania będziemy kontynuowali w kolejnych zimowych miesiącach, bo wiemy, że ptaki odwdzięczą się nam swoim pięknym śpiewem wraz z nastaniem wiosny. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zakupie pokarmu.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/427

 • Biedronki ,,Cała Polska czyta dzieciom"

  Dnia 21 grudnia 2017 roku, w grupie Biedronek w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” gościliśmy mamę Patrycji- Panią Katarzynę Sadoń, która przeczytała dzieciom kilka książeczek z serii Kicia Kocia.  Bajki te bardzo zaciekawiły i rozbawiły dzieci ponieważ w ciekawy sposób opowiadają o rezolutnej kotce, która wraz z przyjaciółmi odważnie poznaje świat i uczy się najważniejszych zasad w codziennym życiu. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały i oglądały kolorowe ilustracje oraz opowiadały co się na nich dzieje.  Bardzo dziękujemy pani Katarzynie za bardzo miłe spotkanie, poświęcony czas i aktywny udział w życiu naszego przedszkola. 
  Zachęcamy i zapraszamy wszystkich rodziców do czytelniczych spotkań.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/425

 • RODZINNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE-KRASNALE

  „Gdy się Chrystus rodzi i na świat przychodzi” – tak 20 grudnia 2017 r. o godzinie 12.30  rozpoczynały się Rodzinne warsztaty Bożonarodzeniowe w grupie I Krasnale. Elegancko ubrane przedszkolaki recytowały, śpiewały kolędy oraz tańczyły w rytm muzyki grając na dzwonkach. Rodzice nagradzali występy gromkimi brawami. Podobały się również występy solistek. Rodzice wraz z nauczycielami z wielkim zaangażowaniem czytali wiersze o tematyce Bożonarodzeniowej. W atmosferze tajemniczości i wzruszeń najmłodsze przedszkolaki podzieliły się opłatkiem zarówno z rodzicami jak i z wychowawczyniami swojej grupy. Po artystycznej części przedszkolaki dekorowały z rodzicami własnoręcznie upieczone pierniki. Nie zabrakło tradycyjnej potrawy wigilijnej jaką są pierogi z ziemniakami oraz z kapustą i grzybami. Taką smakowitą niespodzianką obdarowała wszystkich Pani Stanisława Radke, babcia Tymusia. Przy akompaniamencie kolęd i pastorałek goście częstowali się słodkościami.

  Bardzo dziękujemy niezawodnym mamom z naszej trójki przedszkolnej oraz wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie spotkania świątecznego oraz za przybycie.
  Serdeczne podziękowania również ślemy Babci Tymusia Radke za przepyszne pierożki.
  Wychowawcy gr. I:
   Paulina Kwiatek – Buż, Magdalena Dziobak

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/426

 • WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE-MOTYLKI

  20 grudnia w grupie III Motylków odbyły się rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe. Dzieci przygotowały krótki koncert kolęd dla swoich rodziców, który został nagrodzony gromkimi brawami. Następnie wszyscy zasiedli do stolików, na których były już przygotowane materiały do wykonania ozdób choinkowych. Rodzice bardzo angażowali się w pomoc swoim pociechom. Dzieciom dużo radości sprawiło dekorowanie ozdób brokatami oraz kolorowymi cekinami. Po zakończeniu radosnej twórczości wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

  Wychowawczynie grupy.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/424

 • KRASNALE PIEKĄ PIERNIKI

  We wtorek 19 grudnia 2017 r. w grupie Krasnale odbyło się pieczenie świątecznych pierników. Po uprzednim umyciu rąk i założeniu czepków oraz fartuszków przedszkolaki przystąpiły do pieczenia. Wykrawane były gwiazdki, chatki, serca, choinki oraz dzwoneczki. Podczas pracy było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Blaszki szybko wypełniały się nowymi piernikami. Zapach ciasta roznosił się po sali, a chęci i zapału nie ubywało. Wykonane pierniki będą dekorowane na środowych Bożonarodzeniowych  warsztatach rodzinnych. 

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/423

 • RODZINNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE- BIEDRONKI

  W dniu 19.12.2017 r. ku wielkiej radości naszych biedronek odbyły się Rodzinne Warsztaty Bożonarodzeniowe, gdzie dzieci poznały i przedstawiły zwyczaje Wigilijne związane z pierwszą gwiazdką, dodatkowym nakryciem dla niespodziewanego gościa i dzieleniem się opłatkiem. W drugiej części rodzice i ich pociechy wykonały niepowtarzalne ozdoby w postaci aniołków z serwetek, bałwanków, choineczek. Był opłatek jako symbol pojednania i przyjaźni, świeże pierożki i miła atmosfera, spotkanie zakończyliśmy życzeniami od Dyrekcji i całej kadry Zespołu Szkół w Malawie. Wszystkim rodzicom dziękujemy za udział i miłe wspomnienia z tego popołudnia.

  Szczególne podziękowania należą się Pani Jowicie Dudek oraz Pani Katarzynie Sadoń, ukłon w kierunku babci Patrycji za tradycyjne pierożki.

  Wychowawczynie: Bernadeta Sobczyk, Anna Duszyńska Pelc

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/422

 • KREATYWNE SPOTKANIA TROPICIELI Z GOKiB W MALAWIE

  19 grudnia 2017 r. w grupie Tropicieli rozpoczęły się cykliczne zajęcia pod hasłem „Kreatywne spotkania z GOKiB w Malawie”. Raz w miesiącu sześciolatki będą uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach prowadzonych przez instruktor k.o. panią Paulinę, która łącząc rozwój artystycznych pasji z zabawą, stworzy sześciolatkom dogodne warunki integracji w grupie rówieśników oraz inspirować będzie do poszerzania zainteresowań i prezentowania umiejętności. W planie spotkań znajdą się zarówno gry i zabawy, eksperymenty oraz wiele odmian zajęć plastycznych rozwijających umiejętności manualne. Nadrzędnym celem „spotkań z kulturą” jest rozwijanie u dzieci kompetencji kreatywnej, czyli umiejętności twórczego i samodzielnego myślenia oraz działania. Poprzez aktywną współpracę placówek oświatowych chcemy bowiem, by każde dziecko miało szansę na odnoszenie sukcesów, które budują jego poczucie własnej wartości. Pierwsze zajęcia pod hasłem „Idą święta, czas na pstrokate Aniołki” bardzo spodobały się dzieciom i z niecierpliwością czekają na kolejne warsztaty. Bardzo dziękujemy pani instruktor za zaangażowanie, świetną organizację, ciepłe słowa i bardzo ciekawe zajęcia.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/421

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Gminne Przedszkole w Malawie
  Malawa 199B
  36-007 Krasne

  Wicedyrektor mgr Brygida Korab przyjmuje strony:
  wtorek 8.00 - 10.00
  czwartek 7.30 - 9.30
  (w innych dniach: po wcześniejszym umówieniu się osobistym lub telefonicznym – tel. 17 855 42 02)
 • 17 230 03 20
  17 230 03 22

Galeria zdjęć