Menu

 • KRASNALKI I BIEDRONKI NA RANCZU W PSTRĄGOWEJ

  Krasnale i Biedronki na Ranczu w Pstrągowej

  We wtorek, 19 czerwca, dzieci z pierwszej i drugiej grupy: Krasnale i Biedronki wyjechały do Zagrody Edukacyjnej Ranczo w Pstrągowej. Atrakcjom nie było końca. Dzieci zwiedzały Mini ZOO, gdzie mogły karmić i głaskać oswojone zwierzęta. Daniele, kozy, kucyki, barany, w tak bliskiej odległości, zachwyciły dzieci, ale najbardziej podobały im się lamy, które spragnione bliskiego kontaktu z ludźmi, same domagały się głaskania. Niemniejsze pozytywne emocje wywołał u przedszkolaków przejazd wozem turystycznym po okolicy. Podziwianie pięknych widoków z wozu ciągniętego przez traktor, był dla nich dużym zaskoczeniem. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabaw na placu zabaw i „dmuchańcach”, które wyczerpały najsilniejszych. Chwile odpoczynku dzieci znalazły podczas pieczenia ziemniaka w ognisku i jego degustacji w prawdziwym indiańskim namiocie. Następnie przedszkolacy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy przy dźwiękach znanych piosenek. Ostatnim punktem programu było karmienie ryb w stawie, które w poszukiwaniu pokarmu, wyskakiwały ponad taflę wody.

  Ranczo Pstrągowa to znakomite miejsce na wypoczynek dla najmłodszych i interesującą edukację w plenerze. Najmłodsi turyści, pełni wrażeń i emocji, wrócili do przedszkola, aby podzielić się z bliskimi, tym co widzieli i przeżyli.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=538

   

 • PRZEDSZKOLNY SAVOIR-VIVRE

  Radość z nadchodzących wakacji udziela się nam wszystkim. Przed nami upragniony wypoczynek, czyli m.in. podróże małe i duże. Czy wszyscy jesteśmy już należycie przygotowani? Czy znamy dobre maniery? Oczywiście, że tak, ponieważ w ramach przypomnienia o etykiecie, dnia 18 czerwca, Zespół do spraw realizacji Programu Wychowawczego z elementami profilaktyki przygotował stosowny scenariusz zajęć dydaktycznych w naszym przedszkolu pod nazwą  SAVOIR – VIVRE  PRZY STOLE. Przedszkolaki w każdej grupie zapoznały się z zasadami savoir-vivre'u dotyczącego przede wszystkim nakrywania, podawania do stołu i jedzenia. Podsumowaniem zajęć był udział w konkursie plastycznym, który został podzielony na dwie kategorie. Dzieci młodsze zaprojektowały podkładki pod talerz, dzieci starsze wykonały „kukiełki z kuchennej szuflady”.

  Wszystkim przedszkolakom gratulujemy inwencji twórczej i talentu.

  Zespół do spraw wychowawczych z elementami profilaktyki: T. Lampart-Halaburda, B. Głowiak i P. Kwiatek- Buż

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=537

   

 • Starsi koledzy młodszym- Krasnalki

  W piątek, 15 czerwca, najmłodszych przedszkolaków odwiedziły uczennice klasy I a, Zosia Bałchan i Julitka Podgórska. Dziewczynki przyszły pożegnać się z przedszkolakami przed wakacjami i ostatni raz, w tym roku szkolnym, przeczytały im książkę. Na to wyjątkowe spotkanie wybrały dzieło Edyty Zarębskiej pt. „Zosia i fiołkowy kapelusz”. Ta pełna przygód historyjka oraz kolorowe, atrakcyjne ilustracje bardzo spodobały się słuchaczom, którzy z uwagą śledzili przygody głównej bohaterki.

  Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Świerk, wychowawczyni klasy I a, za przygotowanie uczniów do cotygodniowych spotkań czytelniczych z przedszkolakami, którzy w tym roku szkolnym propagowali słowo czytane i rozwijali zainteresowania czytelnicze najmłodszych! Do zobaczenia po wakacjach!

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=536

   

 • Dzień Taty u Tropicieli
  Pobaw się ze mną tatusiu" - to hasło przewodnie zajęć otwartych, które odbyły się 15 czerwca 2018 r. w grupie Tropicieli. By ten dzień tatusiowie na długo zapamiętali, dzieci pod kierunkiem wychowawców przygotowały wiele atrakcji. Przedsięwzięcie było duże. Najpierw sala zamieniła się w laboratorium. Sześciolatki zaopatrzone w białe fartuszki i rękawiczki wykonywały różnorodne doświadczenia, które w sposób absolutnie profesjonalny i spektakularny poprowadził Pan Piotr - tatuś Dominika Noska. W dalszej
  części spotkania zaproszeni goście wzięli udział w "Sensorycznym Wyzwaniu". Najpierw wymyślali nazwę dla recyklingowego dzieła sztuki, które stworzyły sześciolatki. W dalszej części tatusiowie odważnie przeszli po przygotowanym "Eko parku", by na koniec strzelić z procy do ekotarczy. Tego dnia nie zabrakło też pięknych życzeń, wyjątkowych prezentów i piosenki "Dobrze z
  tatą iść, .teraz pewnie dla ochłody zaprowadzi nas na lody." Oczywiście zaprowadził, bowiem, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, nagle w sali pojawiły się pyszne lody.
  Spotkaniom z okazji Święta Rodziców zawsze towarzyszą duże emocje. Tak było i tym razem. Wspaniałe chwile spędzone w naszej grupie, duża dawka śmiechu pozostaną w pamięci na pewno na bardzo długo. Spotkanie z Naszymi Kochanymi
  Tatusiami było najcudowniejszym przeżyciem minionego tygodnia.
   
 • III GMINNA BIEGOMANIA

  III GMINNA BIEGOMANIA

  Dziękując wszystkim za pomoc i zaangażowanie w organizacji, przygotowaniu III Gminnej Biegomanii oraz udział i obecność zapraszamy na poznanie wyników i fotorelację na stronę internetową GOKiB w Krasnem oraz Zespołu Szkół w Malawie.

  http://gokkrasne.pl/?p=30207

  http://zsmalawa.edupage.org/album/?#gallery/99

  http://zsmalawa.edupage.org/album/?#gallery/100

  http://zsmalawa.edupage.org/album/?#gallery/101

 • MISTRZOWSKI DZIEŃ U ODKRYWCÓW

  15 czerwca w grupie VI obchodzony był jako Mistrzowski dzień piłki nożnej. Dzieci przyszły do szkoły ubrane w stroje piłkarskie z narodowymi barwami. Odkrywcy w tym dniu przynieśli piłki, szaliki i inne atrybuty sportowe.  Z pomalowanymi twarzami w polskich barwach poszły na halę sportową aby tam kibicować starszym kolegom. Następnie odbył się przemarsz po szkole. W tak niezwykłym dniu nie mogło zabraknąć także słodkiego poczęstunku. Odkrywcy ozdabiali przyniesione galaretki , a następnie ze smakiem je zjedli.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/534

 • CZYTANIE U ODKRYWCÓW

  Dnia 11 czerwca w ramach akcji „cała Polska czyta dzieciom” grupę VI odwiedziła Pani Katarzyna Nowak – mama Ani. Podczas spotkania dzieci wysłuchały czytanej  legendy pt. „Szklana góra”. Na koniec Pani Kasia przyniosła dla małych  słuchaczy słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy Pani za wizytę w naszej grupie.


  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=533

 • WYCIECZKA TROPICIELI I ODKRYWCÓW DO OSADY SŁOWIAŃSKIEJ

  Dnia 13 czerwca 2018 r. Tropiciele i Odkrywcy wybrali się do Osady Słowiańskiej do Stobiernej w pobliżu Dębicy. Zwiedzili gród, słuchali opowiadań o życiu i kulturze naszych Przodków - Słowian, przymierzali strój i opancerzenie woja.  Brali udział w warsztatach archeologicznych, łuczniczych, przędzalnictwa. W ciemnej karczmie, przy świecach jedli pyszny obiad. Na koniec odbył sie pokaz walk słowiańskich wojów oraz taniec z ogniem. Wyśmienite humory towarzyszyły im cały czas, a zakupione pamiątki z pewnością będą przypominały dzieciom o tym atrakcyjnym miejscu.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=532

 • DZIEŃ MAMY I TATY U BIEDRONEK

  Nie uda się wyrazić

  Miłości żadnym wierszem.

  Miłość tę zawierają, Dziecięce słowa pierwsze

  12.06.2018r. to dzień spotkania z rodzicami z okazji ich święta. Miłość dzieci do rodziców jest najważniejsza, dlatego tak bardzo wszyscy się  starali wyrazić ją w wierszach i piosenkach. Biedronki recytując wiersz, zaprosiły wszystkich słowami poety na łąkę, gdzie można się zrelaksować, pomyśleć o beztroskich chwilach i szczęściu swoich bliskich. W tym spotkaniu najcenniejszy był czas, który można spędzić ze sobą, momenty gdzie rodzina i zabawa jest na pierwszym planie. Po części artystycznej Biedronki zrobiły wprowadzenie do zabawy ruchowej, natomiast nasi goście powtórzyli układ pod okiem dzieci - jury. Na pamiątkę tej uroczystości, z najlepszymi życzeniami swoich pociech, do rodziców trafiły obrazki z namalowaną przez dzieci łąką i uszyte piórniki.

  Składamy podziękowania do rodziców za pomoc w przygotowaniu i stworzenie dzieciom miłego rodzinnego klimatu.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=531

 • MOTYLKI W DINOZAKOLANDII

  11.06.2018r. grupa III  tj. Motylki pojechały na wycieczkę do Dinozekolandii- Centrum Rozrywki w Radymnie. Na terenie Parku znajduje się kolekcja 31 makiet dinozaurów. Wszystkie dinozaury są w rzeczywistych rozmiarach. Przy każdym dinozaurze, dzieci dowiedziały się: jak wyglądał, czym się żywił oraz jak długo żył. Większość eksponatów można było dotknąć. Dzieci posiadały bardzo dużą wiedzę na temat życia dinozaurów oraz bardzo chętnie zadawały pytania. Po zwiedzeniu całego Parku na dzieci czekało już przygotowane i rozpalone ognisko oraz smaczna kiełbaska. Motylki w doskonałych humorach, choć bardzo zmęczeni wróciły do przedszkola.

  Dziękujemy rodzicom za pomoc i opiekę podczas wycieczki.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=530

 • MOTYLKI-STARSI KOLEDZY CZYTAJĄ MŁODSZYM

  MOTYLKI-STARSI KOLEDZY CZYTAJĄ MŁODSZYM

  Dnia 08 czerwca 2018 roku, w grupie III, odbyło się spotkanie czytelnicze z udziałem uczniów klasy I. Nasi starsi uczniowie zaprezentowali przedszkolakom Biblię dla najmłodszych, czytając ciekawostki o początkach powstawania świata. Utwór ten jest przez niektórych dzieci znany i bardzo lubiany. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem słuchały literatury dziecięcej. Po wysłuchaniu utworu i obejrzeniu pięknych ilustracji, wszyscy podziękowali uczniom za niesamowitą lekcję czytelniczą.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/529

 • DZIEŃ MAMY I TATY U ODKRYWCÓW

  DZIEŃ MAMY I TATY U ODKRYWCÓW

  Uroczystość ,,Dnia Mamy i Taty” to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie. Tak też było w grupie ,,Odkrywców”. Dnia 06 czerwca 2018r. sześciolatki słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom piękne laurki z ,,konfiturą uczuć” i zaprosiły na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i przebiegała w niezwykle rodzinnej, miłej atmosferze. 

  Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie i za okazaną pomoc w przygotowaniu uroczystości.

  Wychowawczynie: Jolanta Bobeł i Agnieszka Kuczma

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/528

 • Smerfy na wycieczce w Trzcinicy
  14 czerwca 2018 r dzieci z grupy IV Smerfy pojechały na wycieczkę do Trzcinicy, gdzie znajduje się skansen archeologiczny zwany Karpacką Troją.Na początku przedszkolaki wzięły udział w warsztatach w Salce Małego Odkrywcy. Rozpoczęły się one od bajki Leokadii, dziewczynki podróżującej w czasie, która przybliżyła nam życie w dawnej osadzie słowiańskiej. Następnie dzieci zapoznały się z dawnymi narzędziami, ozdobami czy bronią. Na zakończenie warsztatów otrzymaliśmy Dyplomy Małego Podróżnika w czasie. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Grodziska, gdzie mogliśmy zobaczyć jak mieszkali ludzie w dawnych osadach. Udało się nam również wyjść na punkt widokowy skąd rozpościerała się panorama całej okolicy.
  Bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.
   
  wych. T. Lampart- Halaburda i K. Wota

   

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=527

 • Dzień Mamy i Taty u Motylków

  Dnia 13.06.2018 przedszkolaki z grupy Motylków przeżywały niezwykłe i uroczyste chwile, ponieważ do przedszkola przybyli zaproszeni wyjątkowi goście- Kochani Rodzice, na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Motylki przygotowały  krótką część artystyczną pt. ,,Nad stawem’’ oraz wiersze z życzeniami i wesołe tematyczne piosenki. W przedstawieniu występowały różne postacie, takie jak: ważki, motylki, żabki wodnik, konik polny oraz narrator. Mimo tremy dzieci przedstawiły swoje role wyjątkowo otwarcie i odważnie. Rodzice bardzo kibicowali wspaniałym aktorom, obdarowując ich radosnym uśmiechem przepełnionym ogromną miłością  oraz gorącymi  oklaskami, które dodawały im otuchy i odwagi. Na zakończenie dzieci  złożyły rodzicom osobiście życzenia,  moc uścisków oraz upominki, które wcześniej przygotowały, a także zaprosiły na wspólny poczęstunek.

  Dziękujemy rodzicom za przybycie i zaangażowanie  w tej uroczystości oraz życzymy wszystkiego dobrego.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=526

 • DZIEŃ MAMY I TATY W KRASNALACH

  DZIEŃ MAMY I TATY W KRASNALACH

  „Rodzina – tu zaczyna się życie,

  a Miłość nigdy się nie kończy…”

  Piątek, 8 czerwca, był dla najmłodszych przedszkolaków i ich Rodziców dniem wyjątkowym. Po  długich oczekiwaniach i wielu próbach, nadszedł czas uroczystych występów dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty. Krasnale przygotowały dla swoich Rodziców niezwykłe przedstawienie pt. „Przebudzenie leniwych misiów”. Rodzice, mimo wczesnych godzin, chętnie przybyli do przedszkola, aby podziwiać swoje pociechy, które w pięknych strojach były trudne do rozpoznania. Dzieci pokonując tremę, znakomicie prezentowały swoje umiejętności. W przedstawieniu pojawiły się barwne postacie: misie, biedronki, pszczółki i kwiatki, które śpiewem piosenek, recytacją wierszy i ruchem pragnęły okazać miłość i wdzięczność swoim Rodzicom.

  Na zakończenie dzieci, niosąc życzenia i uściski, obdarowały najbliższych własnoręcznie wykonanymi upominkami i wszyscy spotkali się przy wspólnym stole. Sądząc po uśmiechach na twarzach zaproszonych gości i gorących oklaskach, wnioskujemy że Rodzicom bardzo się podobało. Życzymy im wszystkiego najlepszego!

  Serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym za pomoc w organizacji tej wyjątkowej uroczystości!

  Wychowawczynie:

  Magdalena Dziobak

  Paulina Kwiatek-Buż

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=523

 • XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

  XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

  Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny  i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia (…)

  I. Koźmińska, E. Olszewska

  W dniach 4 – 8 czerwca obchodziliśmy w przedszkolu XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „CZYTANIE ŁĄCZY”, ogłoszony przez kampanię społeczną  „Cała Polska czyta dzieciom”. W tych dniach dzieci z wszystkich grup przedszkolnych spotykały się z wyjątkowymi gośćmi, którzy czytali im polskie legendy. Te niezwykłe utwory są pierwszym elementem folkloru i tradycji, z którymi powinniśmy się spotkać w okresie dzieciństwa. To właśnie legendy przybliżają nam historię naszego narodu, uczą nas co jest dobre a co złe oraz co jest w życiu ważne.

  W poniedziałek odwiedziła nas Pani Bibliotekarka Alicja Rączka, pracownik Publicznej Biblioteki w Malawie, która przeczytała przedszkolakom utwór pt. „Wars i Sawa”. We wtorek odbyło się spotkanie czytelnicze z Panem Krzysztof Ruszlem, zawodowym żołnierzem, a prywatnie tatą Kornelii z grupy IV, który zaprezentował legendę „O smoku wawelskim”. W środę gościliśmy Panią Irenę Brzeżawską, nauczyciela historii, pracującego w Zespole Szkół w Malawie, która przeczytała utwór pt. „Kwiat paproci”. W czwartek przedszkolaków odwiedziła Pani Katarzyna Hudzicka – Chochorowska, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej z kolejną legendą pt. „O toruńskich piernikach”.  Ostatniego dnia, do wszystkich grup przedszkolnych, przybyli zaproszeni Seniorzy, którzy prezentowali kolejne piękne, polskie legendy, pochodzące z różnych zakątków naszego kraju.

  Skąd się wzięły toruńskie pierniki? Jak powstała Warszawa? Kto pokonał smoka wawelskiego? Kto zerwał kwiat paproci? Na te i wiele innych pytań musiały odpowiedzieć dzieci, gdyż po wysłuchaniu czytanego utworu odbywał się KONKURS UWAŻNEGO SŁUCHACZA. Dzieci losowały pytania z „magicznej kuli”, a po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi, otrzymywały punkty. Dla wszystkich grup przedszkolnych zostały przygotowane piękne nagrody - książki, które trafiły do grupowych bibliotek!

  XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Gminnym Przedszkolu w Malawie był owocny w spotkania czytelnicze z wyjątkowymi gośćmi i zakończył się wielkim sukcesem. Polskie legendy przekazywane z pokolenia na pokolenie sławią patriotyzm i męstwo naszych przodków, chronią naszą historię i tradycję od zapomnienia, kształtują tożsamość narodową, stanowią ważne przesłanie kulturowe do młodego pokolenia, z którym powinno zapoznać się każde dziecko. Codzienne podróże czytelnicze rozbudziły w przedszkolakach ciekawość poznania polskiej tradycji, ukazując jej piękno i różnorodność.

  Serdecznie dziękujemy zaproszonym osobom za przyłączenie się do kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, udział w projekcie, zaangażowanie  i aktywną promocję czytelnictwa.

  DZIĘKUJEMY !!!

  Lider kampanii Cała Polska czyta dzieciom
  Magdalena Dziobak

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=524

 • III GMINNA BIEGOMANIA

  III GMINNA BIEGOMANIA - Obrazek 1

  Wójt Gminy Krasne, Dyrekcja oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Malawie i Gminnego Przedszkola w Malawie maja zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych mieszkańców gminy Krasne do wzięcia udziału w III edycji imprezy sportowej pn. Gminna Biegomania, która odbędzie się w dniu 10 czerwca 2018 roku w Malawie na stadionie LKS "Strumyk". W programie m. in.: biegi krótkodystansowe, Mini-Maraton ulicami Malawy, występy artystyczne, poczęstunek i wiele innych atrakcji.

  Gorąco zachęcamy do wspólnej aktywności!

   

      Program Mini-Maratonu

      Harmonogram biegów

      Regulamin

      Karta zgłoszenia dziecka

      Karta zgłoszenia osoby dorosłej

   

     III GMINNA BIEGOMANIA - Obrazek 2

 • ESKAPADA TROPICIELI- OD UPRAWY DO POTRAWY

  ESKAPADA TROPICIELI- OD UPRAWY DO POTRAWY
  Dzień 5 czerwca 2018 r. dla dzieci z grupy V był pełen atrakcji , a to za sprawą udziału w Ekspedycji Smaków w ramach programu "Od uprawy do potrawy". Była to bardzo atrakcyjna eskapada podsumowująca całoroczne zajęcia na temat zdrowego odżywiania.  W czasie wycieczki Tropiciele:
  - zdobyli wiedzę o pochodzeniu produktów i ich sezonowości;
  - mogli spróbować wielu produktów, poznać nowe smaki i odkryć różnorodność zdrowych produktów - była to inspiracja, by na co dzień wybierać produkty pełnowartościowe (w miejsce produktów przetworzonych);
  - nauczyli się prawidłowego czytania etykiet i przekonali się, że produkty posiadają różny skład i dwa produkty z pozoru identyczne mogą się bardzo różnić;
  - zdobyli wiedzę o przechowywaniu żywności: edukacja w zakresie właściwego przechowywania żywności i jej poszanowania (niemarnowanie);
  - przypomnieli sobie informacje o piramidzie żywieniową wraz z omówieniem elementów wchodzących w jej skład;
  - zdobyli wiedzę o prawidłowym nawodnieniu organizmu - rola woda i ile dziennie wody należy spożywać wody).
  W czasie wycieczki sześciolatki zwiedziły miejsca niedostępne "zwykłym" klientom robiącym zakupy w Tesco, co sprawiło im największą frajdę. Najodważniejsi mieli szansę przedstawić się i zachęcić do zakupów przez system nagłaśniający w całym sklepie.  Dzięki temu okazało się, który z Tropicieli to potencjalnie bardzo dobry specjalista od reklamy i marketingu. Dużo emocji dostarczyło przygotowanie zdrowego deseru z naturalnego jogurtu, owoców i bakalii. Każdy uczestnik dostał na pożegnanie książeczkę edukacyjną nt. zdrowych produktów oraz zdrowego stylu odżywiania się. To była bardzo interesująca wyprawa. 

   

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/522

 • DZIEŃ DZIECKA U KRASNALI

  DZIEŃ DZIECKA U KRASNALI

  Dzień 1 czerwca u Krasnalków był dniem wyjątkowym. Na zaproszenie Państwa Piotrowskich, przedszkolacy spędzili wyjątkowe chwile w ich ogrodzie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały mieszkające tam pawie, bażanty i papugi. W skupieniu obserwowały też pracę pszczół w pobliżu uli. Dzieci życzliwie przywitał kot Bąbel, który miał ochotę na wspólną zabawę i pieszczoty. Pan Marcin przygotował zdrowy poczęstunek dla dzieci – pyszne czereśnie z własnego sadu. Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnego „Sto lat” i życzeń dla najważniejszych osób na świecie!

  Dzieci uśmiechnięte, szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

  Serdecznie dziękujemy Państwu Katarzynie i Marcinowi Piotrowskim za zaproszenie przedszkolaków i życzliwe przyjęcie!!!

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/521

 • DZIEŃ DZIECKA U ODKRYWCÓW

  DZIEŃ DZIECKA U ODKRYWCÓW

  W Dniu 01 czerwca 2018 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji nie mogło zabraknąć także atrakcji specjalnych dla naszych „Odkrywców”. Przedszkolaki rozpoczęły dzień od zabaw ruchowych. Później Dzieci spotkały się ze specjalnymi gośćmi z Indii, którzy opowiedzieli jak wygląda życie w tamtym kraju. Z zaciekawieniem podziwiały stroje i obejrzały prezentację multimedialną (zdjęcia ukażą się na stronie internetowej przedszkola). Następnie grupa VI miała zajęcia na świeżym powietrzu. „Odkrywcy” doświadczali ciekawych eksperymentów, które bardzo im się spodobały m.in.: tańczące rodzynki, uciekająca woda, czy naelektryzowany balon. Kolejną atrakcją było przebijanie balonów z ukrytymi zadaniami, z którymi świetnie poradziły sobie dzieciaki. Na końcu czekała najciekawsza atrakcja, czyli robienie wielkich baniek mydlanych. W ten niezwykły dzień nie mogło zabraknąć także smakołyków. „Odkrywcy” zjedli pyszne lody, oraz cukierki. Nie jeden przedszkolak chciałby, aby dzień dziecka trwał przez cały rok.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/520

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Gminne Przedszkole w Malawie
  Malawa 199B
  36-007 Krasne

  Wicedyrektor mgr Brygida Korab przyjmuje strony:
  wtorek 7.30 - 9,30
  piątek 8.00 - 10,00
  (w innych dniach: po wcześniejszym umówieniu się osobistym lub telefonicznym – tel. 17 230 03 20)
 • 17 230 03 20
  17 230 03 22

Galeria zdjęć