Menu

 • SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

  Szanowni Państwo.

  Zapraszamy Rodziców dzieci zapisanych do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 na spotkanie dotyczące organizacji nowego roku szkolnego w dniu 28 czerwca 2018 r. o godzinie 16:30. Spotkanie odbędzie sie w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Malawie.

 • Pożegnanie nadszedł czas…

  21 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie 6-latków „Odkrywców”. W ten wyjątkowy dla przedszkolaków dzień, na sali zgromadzili się ich rodzice, najbliżsi oraz zaproszeni goście na czele z Panią Wicedyrektor, aby przeżywać te ważne chwile wraz z dziećmi.

  Część oficjalna rozpoczęła się pożegnaniem starszaków  przez dzieci pięcioletnie „Smerfy”. Serdecznie im dziękujemy za miłe słowa i wręczone upominki. Po chwilach zadumy było trochę śmiechu,  nasi bohaterowie zaśpiewali  piosenki w języku angielskim.

  Następnie nadszedł czas na przygotowany specjalnie na ten dzień program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, popisywały się wokalnie, a także wykazywały niemałym poczuciem rytmu, tańcząc przygotowane wcześniej choreografie.

  Wszyscy byliśmy oczarowani umiejętnościami naszych przyszłych pierwszaków podczas występu. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale i nagrody na zakończenie edukacji w przedszkolu. „Było trochę śmiechu, było trochę łez, ale w życiu już tak jest”.

  Po uroczystości dzieci wykonały sobie pamiątkowe zdjęcia, a następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym Rodzicom za pomoc i zrozumienie. A Wam Drogie Dzieci życzymy cudownych, słonecznych, bezpiecznych wakacji i powodzenia w szkole!

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=541

 • W dniu dzisiejszym, tj. 21.06.2018 roku gośćmi w naszym przedszkolu byli Ratownicy Medyczni. To było  bardzo miłe i bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci z  grup od I do VI. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanych Ratowników Medycznych było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również na czym polega praca  ratownika oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.
  Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania  kończyn misia i  głowy i pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami". Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności niesienia pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

  Naszym Gościom bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ  forma zajęć praktycznych na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką 
  niesienia pomocy przedmedycznej.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=540

 • 15 czerwca wspaniałymi gośćmi  Smerfów byli Rodzice , dla których nasze dzielne przedszkolaki przygotowały piękną niespodziankę;  wyjątkowe artystyczne występy. Dzieciaki bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawień nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez, bo która Mama i który Tata je powstrzyma, gdy usłyszy takie słowa. Po pięknych występach artystycznych przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom  upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była podniosła ale i bardzo radosna-  przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

  Wszystkim Rodzicom życzymy wszystkiego najlepszego!!!!

  Przedszkolaki i wychowawczynie

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=539

  Teresa Lampart Halaburda i Kamila Wota

 • Krasnale i Biedronki na Ranczu w Pstrągowej

  We wtorek, 19 czerwca, dzieci z pierwszej i drugiej grupy: Krasnale i Biedronki wyjechały do Zagrody Edukacyjnej Ranczo w Pstrągowej. Atrakcjom nie było końca. Dzieci zwiedzały Mini ZOO, gdzie mogły karmić i głaskać oswojone zwierzęta. Daniele, kozy, kucyki, barany, w tak bliskiej odległości, zachwyciły dzieci, ale najbardziej podobały im się lamy, które spragnione bliskiego kontaktu z ludźmi, same domagały się głaskania. Niemniejsze pozytywne emocje wywołał u przedszkolaków przejazd wozem turystycznym po okolicy. Podziwianie pięknych widoków z wozu ciągniętego przez traktor, był dla nich dużym zaskoczeniem. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabaw na placu zabaw i „dmuchańcach”, które wyczerpały najsilniejszych. Chwile odpoczynku dzieci znalazły podczas pieczenia ziemniaka w ognisku i jego degustacji w prawdziwym indiańskim namiocie. Następnie przedszkolacy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy przy dźwiękach znanych piosenek. Ostatnim punktem programu było karmienie ryb w stawie, które w poszukiwaniu pokarmu, wyskakiwały ponad taflę wody.

  Ranczo Pstrągowa to znakomite miejsce na wypoczynek dla najmłodszych i interesującą edukację w plenerze. Najmłodsi turyści, pełni wrażeń i emocji, wrócili do przedszkola, aby podzielić się z bliskimi, tym co widzieli i przeżyli.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=538

   

 • Radość z nadchodzących wakacji udziela się nam wszystkim. Przed nami upragniony wypoczynek, czyli m.in. podróże małe i duże. Czy wszyscy jesteśmy już należycie przygotowani? Czy znamy dobre maniery? Oczywiście, że tak, ponieważ w ramach przypomnienia o etykiecie, dnia 18 czerwca, Zespół do spraw realizacji Programu Wychowawczego z elementami profilaktyki przygotował stosowny scenariusz zajęć dydaktycznych w naszym przedszkolu pod nazwą  SAVOIR – VIVRE  PRZY STOLE. Przedszkolaki w każdej grupie zapoznały się z zasadami savoir-vivre'u dotyczącego przede wszystkim nakrywania, podawania do stołu i jedzenia. Podsumowaniem zajęć był udział w konkursie plastycznym, który został podzielony na dwie kategorie. Dzieci młodsze zaprojektowały podkładki pod talerz, dzieci starsze wykonały „kukiełki z kuchennej szuflady”.

  Wszystkim przedszkolakom gratulujemy inwencji twórczej i talentu.

  Zespół do spraw wychowawczych z elementami profilaktyki: T. Lampart-Halaburda, B. Głowiak i P. Kwiatek- Buż

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=537

   

 • W piątek, 15 czerwca, najmłodszych przedszkolaków odwiedziły uczennice klasy I a, Zosia Bałchan i Julitka Podgórska. Dziewczynki przyszły pożegnać się z przedszkolakami przed wakacjami i ostatni raz, w tym roku szkolnym, przeczytały im książkę. Na to wyjątkowe spotkanie wybrały dzieło Edyty Zarębskiej pt. „Zosia i fiołkowy kapelusz”. Ta pełna przygód historyjka oraz kolorowe, atrakcyjne ilustracje bardzo spodobały się słuchaczom, którzy z uwagą śledzili przygody głównej bohaterki.

  Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Świerk, wychowawczyni klasy I a, za przygotowanie uczniów do cotygodniowych spotkań czytelniczych z przedszkolakami, którzy w tym roku szkolnym propagowali słowo czytane i rozwijali zainteresowania czytelnicze najmłodszych! Do zobaczenia po wakacjach!

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=536

   

 • Pobaw się ze mną tatusiu" - to hasło przewodnie zajęć otwartych, które odbyły się 15 czerwca 2018 r. w grupie Tropicieli. By ten dzień tatusiowie na długo zapamiętali, dzieci pod kierunkiem wychowawców przygotowały wiele atrakcji. Przedsięwzięcie było duże. Najpierw sala zamieniła się w laboratorium. Sześciolatki zaopatrzone w białe fartuszki i rękawiczki wykonywały różnorodne doświadczenia, które w sposób absolutnie profesjonalny i spektakularny poprowadził Pan Piotr - tatuś Dominika Noska. W dalszej
  części spotkania zaproszeni goście wzięli udział w "Sensorycznym Wyzwaniu". Najpierw wymyślali nazwę dla recyklingowego dzieła sztuki, które stworzyły sześciolatki. W dalszej części tatusiowie odważnie przeszli po przygotowanym "Eko parku", by na koniec strzelić z procy do ekotarczy. Tego dnia nie zabrakło też pięknych życzeń, wyjątkowych prezentów i piosenki "Dobrze z
  tatą iść, .teraz pewnie dla ochłody zaprowadzi nas na lody." Oczywiście zaprowadził, bowiem, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, nagle w sali pojawiły się pyszne lody.
  Spotkaniom z okazji Święta Rodziców zawsze towarzyszą duże emocje. Tak było i tym razem. Wspaniałe chwile spędzone w naszej grupie, duża dawka śmiechu pozostaną w pamięci na pewno na bardzo długo. Spotkanie z Naszymi Kochanymi
  Tatusiami było najcudowniejszym przeżyciem minionego tygodnia.
   
 • III GMINNA BIEGOMANIA

  Dziękując wszystkim za pomoc i zaangażowanie w organizacji, przygotowaniu III Gminnej Biegomanii oraz udział i obecność zapraszamy na poznanie wyników i fotorelację na stronę internetową GOKiB w Krasnem oraz Zespołu Szkół w Malawie.

  http://gokkrasne.pl/?p=30207

  http://zsmalawa.edupage.org/album/?#gallery/99

  http://zsmalawa.edupage.org/album/?#gallery/100

  http://zsmalawa.edupage.org/album/?#gallery/101

 • 15 czerwca w grupie VI obchodzony był jako Mistrzowski dzień piłki nożnej. Dzieci przyszły do szkoły ubrane w stroje piłkarskie z narodowymi barwami. Odkrywcy w tym dniu przynieśli piłki, szaliki i inne atrybuty sportowe.  Z pomalowanymi twarzami w polskich barwach poszły na halę sportową aby tam kibicować starszym kolegom. Następnie odbył się przemarsz po szkole. W tak niezwykłym dniu nie mogło zabraknąć także słodkiego poczęstunku. Odkrywcy ozdabiali przyniesione galaretki , a następnie ze smakiem je zjedli.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/534

 • Dnia 11 czerwca w ramach akcji „cała Polska czyta dzieciom” grupę VI odwiedziła Pani Katarzyna Nowak – mama Ani. Podczas spotkania dzieci wysłuchały czytanej  legendy pt. „Szklana góra”. Na koniec Pani Kasia przyniosła dla małych  słuchaczy słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy Pani za wizytę w naszej grupie.


  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=533

 • Dnia 13 czerwca 2018 r. Tropiciele i Odkrywcy wybrali się do Osady Słowiańskiej do Stobiernej w pobliżu Dębicy. Zwiedzili gród, słuchali opowiadań o życiu i kulturze naszych Przodków - Słowian, przymierzali strój i opancerzenie woja.  Brali udział w warsztatach archeologicznych, łuczniczych, przędzalnictwa. W ciemnej karczmie, przy świecach jedli pyszny obiad. Na koniec odbył sie pokaz walk słowiańskich wojów oraz taniec z ogniem. Wyśmienite humory towarzyszyły im cały czas, a zakupione pamiątki z pewnością będą przypominały dzieciom o tym atrakcyjnym miejscu.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=532

 • Nie uda się wyrazić

  Miłości żadnym wierszem.

  Miłość tę zawierają, Dziecięce słowa pierwsze

  12.06.2018r. to dzień spotkania z rodzicami z okazji ich święta. Miłość dzieci do rodziców jest najważniejsza, dlatego tak bardzo wszyscy się  starali wyrazić ją w wierszach i piosenkach. Biedronki recytując wiersz, zaprosiły wszystkich słowami poety na łąkę, gdzie można się zrelaksować, pomyśleć o beztroskich chwilach i szczęściu swoich bliskich. W tym spotkaniu najcenniejszy był czas, który można spędzić ze sobą, momenty gdzie rodzina i zabawa jest na pierwszym planie. Po części artystycznej Biedronki zrobiły wprowadzenie do zabawy ruchowej, natomiast nasi goście powtórzyli układ pod okiem dzieci - jury. Na pamiątkę tej uroczystości, z najlepszymi życzeniami swoich pociech, do rodziców trafiły obrazki z namalowaną przez dzieci łąką i uszyte piórniki.

  Składamy podziękowania do rodziców za pomoc w przygotowaniu i stworzenie dzieciom miłego rodzinnego klimatu.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=531

 • 11.06.2018r. grupa III  tj. Motylki pojechały na wycieczkę do Dinozekolandii- Centrum Rozrywki w Radymnie. Na terenie Parku znajduje się kolekcja 31 makiet dinozaurów. Wszystkie dinozaury są w rzeczywistych rozmiarach. Przy każdym dinozaurze, dzieci dowiedziały się: jak wyglądał, czym się żywił oraz jak długo żył. Większość eksponatów można było dotknąć. Dzieci posiadały bardzo dużą wiedzę na temat życia dinozaurów oraz bardzo chętnie zadawały pytania. Po zwiedzeniu całego Parku na dzieci czekało już przygotowane i rozpalone ognisko oraz smaczna kiełbaska. Motylki w doskonałych humorach, choć bardzo zmęczeni wróciły do przedszkola.

  Dziękujemy rodzicom za pomoc i opiekę podczas wycieczki.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=530

 • MOTYLKI-STARSI KOLEDZY CZYTAJĄ MŁODSZYM

  Dnia 08 czerwca 2018 roku, w grupie III, odbyło się spotkanie czytelnicze z udziałem uczniów klasy I. Nasi starsi uczniowie zaprezentowali przedszkolakom Biblię dla najmłodszych, czytając ciekawostki o początkach powstawania świata. Utwór ten jest przez niektórych dzieci znany i bardzo lubiany. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem słuchały literatury dziecięcej. Po wysłuchaniu utworu i obejrzeniu pięknych ilustracji, wszyscy podziękowali uczniom za niesamowitą lekcję czytelniczą.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/529

 • DZIEŃ MAMY I TATY U ODKRYWCÓW

  Uroczystość ,,Dnia Mamy i Taty” to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie. Tak też było w grupie ,,Odkrywców”. Dnia 06 czerwca 2018r. sześciolatki słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom piękne laurki z ,,konfiturą uczuć” i zaprosiły na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i przebiegała w niezwykle rodzinnej, miłej atmosferze. 

  Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie i za okazaną pomoc w przygotowaniu uroczystości.

  Wychowawczynie: Jolanta Bobeł i Agnieszka Kuczma

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/528

 • 14 czerwca 2018 r dzieci z grupy IV Smerfy pojechały na wycieczkę do Trzcinicy, gdzie znajduje się skansen archeologiczny zwany Karpacką Troją.Na początku przedszkolaki wzięły udział w warsztatach w Salce Małego Odkrywcy. Rozpoczęły się one od bajki Leokadii, dziewczynki podróżującej w czasie, która przybliżyła nam życie w dawnej osadzie słowiańskiej. Następnie dzieci zapoznały się z dawnymi narzędziami, ozdobami czy bronią. Na zakończenie warsztatów otrzymaliśmy Dyplomy Małego Podróżnika w czasie. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Grodziska, gdzie mogliśmy zobaczyć jak mieszkali ludzie w dawnych osadach. Udało się nam również wyjść na punkt widokowy skąd rozpościerała się panorama całej okolicy.
  Bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.
   
  wych. T. Lampart- Halaburda i K. Wota

   

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=527

 • Dnia 13.06.2018 przedszkolaki z grupy Motylków przeżywały niezwykłe i uroczyste chwile, ponieważ do przedszkola przybyli zaproszeni wyjątkowi goście- Kochani Rodzice, na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Motylki przygotowały  krótką część artystyczną pt. ,,Nad stawem’’ oraz wiersze z życzeniami i wesołe tematyczne piosenki. W przedstawieniu występowały różne postacie, takie jak: ważki, motylki, żabki wodnik, konik polny oraz narrator. Mimo tremy dzieci przedstawiły swoje role wyjątkowo otwarcie i odważnie. Rodzice bardzo kibicowali wspaniałym aktorom, obdarowując ich radosnym uśmiechem przepełnionym ogromną miłością  oraz gorącymi  oklaskami, które dodawały im otuchy i odwagi. Na zakończenie dzieci  złożyły rodzicom osobiście życzenia,  moc uścisków oraz upominki, które wcześniej przygotowały, a także zaprosiły na wspólny poczęstunek.

  Dziękujemy rodzicom za przybycie i zaangażowanie  w tej uroczystości oraz życzymy wszystkiego dobrego.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=526

 • DZIEŃ MAMY I TATY W KRASNALACH

  „Rodzina – tu zaczyna się życie,

  a Miłość nigdy się nie kończy…”

  Piątek, 8 czerwca, był dla najmłodszych przedszkolaków i ich Rodziców dniem wyjątkowym. Po  długich oczekiwaniach i wielu próbach, nadszedł czas uroczystych występów dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty. Krasnale przygotowały dla swoich Rodziców niezwykłe przedstawienie pt. „Przebudzenie leniwych misiów”. Rodzice, mimo wczesnych godzin, chętnie przybyli do przedszkola, aby podziwiać swoje pociechy, które w pięknych strojach były trudne do rozpoznania. Dzieci pokonując tremę, znakomicie prezentowały swoje umiejętności. W przedstawieniu pojawiły się barwne postacie: misie, biedronki, pszczółki i kwiatki, które śpiewem piosenek, recytacją wierszy i ruchem pragnęły okazać miłość i wdzięczność swoim Rodzicom.

  Na zakończenie dzieci, niosąc życzenia i uściski, obdarowały najbliższych własnoręcznie wykonanymi upominkami i wszyscy spotkali się przy wspólnym stole. Sądząc po uśmiechach na twarzach zaproszonych gości i gorących oklaskach, wnioskujemy że Rodzicom bardzo się podobało. Życzymy im wszystkiego najlepszego!

  Serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym za pomoc w organizacji tej wyjątkowej uroczystości!

  Wychowawczynie:

  Magdalena Dziobak

  Paulina Kwiatek-Buż

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=523

 • XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

  Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny  i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia (…)

  I. Koźmińska, E. Olszewska

  W dniach 4 – 8 czerwca obchodziliśmy w przedszkolu XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „CZYTANIE ŁĄCZY”, ogłoszony przez kampanię społeczną  „Cała Polska czyta dzieciom”. W tych dniach dzieci z wszystkich grup przedszkolnych spotykały się z wyjątkowymi gośćmi, którzy czytali im polskie legendy. Te niezwykłe utwory są pierwszym elementem folkloru i tradycji, z którymi powinniśmy się spotkać w okresie dzieciństwa. To właśnie legendy przybliżają nam historię naszego narodu, uczą nas co jest dobre a co złe oraz co jest w życiu ważne.

  W poniedziałek odwiedziła nas Pani Bibliotekarka Alicja Rączka, pracownik Publicznej Biblioteki w Malawie, która przeczytała przedszkolakom utwór pt. „Wars i Sawa”. We wtorek odbyło się spotkanie czytelnicze z Panem Krzysztof Ruszlem, zawodowym żołnierzem, a prywatnie tatą Kornelii z grupy IV, który zaprezentował legendę „O smoku wawelskim”. W środę gościliśmy Panią Irenę Brzeżawską, nauczyciela historii, pracującego w Zespole Szkół w Malawie, która przeczytała utwór pt. „Kwiat paproci”. W czwartek przedszkolaków odwiedziła Pani Katarzyna Hudzicka – Chochorowska, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej z kolejną legendą pt. „O toruńskich piernikach”.  Ostatniego dnia, do wszystkich grup przedszkolnych, przybyli zaproszeni Seniorzy, którzy prezentowali kolejne piękne, polskie legendy, pochodzące z różnych zakątków naszego kraju.

  Skąd się wzięły toruńskie pierniki? Jak powstała Warszawa? Kto pokonał smoka wawelskiego? Kto zerwał kwiat paproci? Na te i wiele innych pytań musiały odpowiedzieć dzieci, gdyż po wysłuchaniu czytanego utworu odbywał się KONKURS UWAŻNEGO SŁUCHACZA. Dzieci losowały pytania z „magicznej kuli”, a po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi, otrzymywały punkty. Dla wszystkich grup przedszkolnych zostały przygotowane piękne nagrody - książki, które trafiły do grupowych bibliotek!

  XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Gminnym Przedszkolu w Malawie był owocny w spotkania czytelnicze z wyjątkowymi gośćmi i zakończył się wielkim sukcesem. Polskie legendy przekazywane z pokolenia na pokolenie sławią patriotyzm i męstwo naszych przodków, chronią naszą historię i tradycję od zapomnienia, kształtują tożsamość narodową, stanowią ważne przesłanie kulturowe do młodego pokolenia, z którym powinno zapoznać się każde dziecko. Codzienne podróże czytelnicze rozbudziły w przedszkolakach ciekawość poznania polskiej tradycji, ukazując jej piękno i różnorodność.

  Serdecznie dziękujemy zaproszonym osobom za przyłączenie się do kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, udział w projekcie, zaangażowanie  i aktywną promocję czytelnictwa.

  DZIĘKUJEMY !!!

  Lider kampanii Cała Polska czyta dzieciom
  Magdalena Dziobak

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=524

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Gminne Przedszkole w Malawie
  Malawa 199B
  36-007 Krasne

  Wicedyrektor mgr Brygida Korab przyjmuje strony:
  wtorek 8.00 - 10.00
  czwartek 7.30 - 9.30
  (w innych dniach: po wcześniejszym umówieniu się osobistym lub telefonicznym – tel. 17 855 42 02)
 • 17 230 03 20
  17 230 03 22

Galeria zdjęć