Menu

 • INFORMACJA

  Dyrektor ZS Malawa  informuje, że dla bezpieczeństwa uczniów dochodzących do nowej szkoły zostało wyodrębnione miejsce(zdjęcia poniżej) ograniczone słupkami drogowymi.

  Proszę wszystkich Rodziców, którzy do tej pory wykorzystywali to miejsce jako parking o wyrozumiałość,

  DZIĘKUJĘ

  Jan Żyłka

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/399

 • TROPICIELE I ODKRYWCY W MUZEUM LIZAKA

  Dnia 16.11.2017r. sześciolatki udały się na wycieczkę do Muzeum Lizaka w Jaśle. Muzeum zostało założone z inicjatywy państwa Katarzyny i Grzegorza Schabińskich, którzy są współwłaścicielami zakładu Gran-Pik Liwocz, zajmującego się produkcją karmelowych wyrobów. Zwiedzanie muzeum zaczęliśmy od sklepiku ze słodkościami, tam dzieci mogły zobaczyć różne rodzaje lizaków, różniących się kształtem, wielkością i kolorem. Po muzeum oprowadzała nas pani przewodnik, która w ciekawy sposób opowiadała o początkach powstawania lizaków oraz jak wyglądała produkcja na przestrzeni kolejnych lat. Dzieci poznały historię zakładu Gran-Pik  Liwocz, który swoją działalność rozpoczął w 1955 r., kilka lat wcześniej przed produkcją znanych chupa-chups’ów. Tropiciele i Odkrywcy mogli skosztować różnych rodzajów cukru, a także powąchać aromatów, które są wykorzystywane do produkcji słodyczy. Dzieci zobaczyły również  eksponaty maszyn do wyrobu, formowania i pakowania lizaków. Jednak najwięcej radości sprawiło wszystkim własnoręczne wykonanie lizaka. To była ciekawa i słodka wycieczka. Dzieci zdobyły nowe wiadomości i doświadczenia. Z własnoręcznie zrobionym lizakiem i uśmiechem na twarzy dzieci bezpiecznie wróciły do domu.

  Wycieczka bardzo udana, wszyscy jednak pamiętamy, że słodycze należy jeść z umiarem.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/402

 • PASOWANIE BIEDRONEK

  14 listopad to data pierwszej ważnej uroczystości przedszkolnej, jaką przeżyły przedszkolaki z grupy Biedronek. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz tańczyły taniec śląski „Szot”, otrzymując od rodziców gromkie brawa. Rodzice maluchów z dumą obserwowali swoje pociechy dopingując tych najbardziej nieśmiałych. Po części artystycznej Pani Dyrektor Brygida Korab wyczytała przyrzeczenia, a dzieci powtarzały i przyrzekały: być zuchami, dzielnymi przedszkolakami, nie płakać, nie szlochać, zgodnie się bawić, szanować zabawki, po czym zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka przez Dyrektora Zespołu Szkół w Malawie. Pan Dyrektor Jan Żyłka za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonał uroczystego „Aktu pasowania". Każdy przedszkolak otrzymał dyplom i prezent w nagrodę za ogromne poświęcenie i zaangażowanie jakie włożyli w dniu ślubowania. Po słodkim poczęstunku, dzieci zawiesiły swoje zdjęcia na makiecie budynku, na znak że przedszkole do którego uczęszczają jest ich „drugim domem”. Dziękujemy naszym gościom za przybycie i gratulujemy naszym młodym artystom wejścia do grona przedszkolaków!!

  Wychowawcy grupy: Bernadeta Sobczyk, Anna Duszyńska Pelc

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/401

 • PASOWANIE KRASNALI

  Dnia 14 listopada 2017 roku w grupie I „Krasnale” odbyła się uroczystość „Pasowanie na przedszkolaka”. W tym ważnym wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: Pan Dyrektor Jan Żyłka, Pani Dyrektor Brygida Korab, najbliższa rodzina przedszkolaków oraz starsze koleżanki i koledzy. Po przywitaniu zaproszonych gości, dzieci z najstarszej grupy VI zaprosiły najmłodszych do grona przedszkolaków i złożyły im życzenia. Następnie maluszki musiały zdać egzamin, składający się z zadań grupowych i indywidualnych. Oceny udzielanych odpowiedzi i wykonywanych działań dokonywał Pan Dyrektor Jan Żyłka oraz Pani Dyrektor Brygida Korab. Wszystkie dzieci zdały egzamin celująco! Zadania do wykonania mieli również Rodzice najmłodszych przedszkolaków, którzy nie zawiedli i spisali się na medal! Po złożeniu ślubowania przez Rodziców i przyrzeczenia przez dzieci, Pan Dyrektor magicznym ołówkiem uroczyście pasował każdego maluszka na prawdziwego PRZEDSZKOLAKA. Pani Dyrektor wręczyła dzieciom medale, a wychowawczynie pamiątkowe książki. Na koniec wszyscy spotkali się przy wspólnym stole na słodkim poczęstunku, aby móc podzielić się wrażeniami z pierwszego publicznego występu przedszkolaków. Wszyscy zebrani byli mile zaskoczeni i pełni podziwu dla małych artystów, za ich odwagę i talent. 
  Dziękujemy Gościom za udział w uroczystości i pomoc w jej przygotowaniu! 
   
  Wychowawcy grupy: Magdalena Dziobak, Paulina Kwiatek-Buż.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/400

   

 • STARSI KOLEDZY MŁODSZYM

  W piątek, 17 listopada 2017 roku, dzieci z grupy I Krasnale gościły uczennice klasy Ia: Julitę Podgórską i Maję Kędzior. Dziewczynki zapoczątkowały cykliczne spotkania czytelnicze starszych koleżanek i kolegów ze szkoły z przedszkolakami. Uczennice zaprezentowały utwór pt. „Kurczaczek płaczek”, który bardzo się wszystkim podobał. Dziękujemy dziewczynkom za zaangażowanie i zaproszenie młodszych koleżanek i kolegów do świata książek.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/398

 • TEATRZYK "BAJKA"

  15 października 2017 r. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru „Bajka” ze spektaklem Wielkie sprawy Małej Żaby”. Kolorowe postacie poprzez zawartą w scenariuszu historię, uczyły dzieci szacunku do przyrody i tolerancji do innych. Dzieci obserwowały spektakl z dużym zainteresowaniem, gdyż tym razem zamiast „żywych aktorów” występowały kukiełki, które bardzo się im spodobały.

  Na zakończenie przedszkolaki podziękowały gościom gromkimi brawami.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/397

 • AKTYWNA PRZERWA MIĘDZYZAJĘCIOWA

  W dniu 10.11.2017 r. podjęliśmy nową inicjatywę, pod nazwą "Aktywna przerwa międzyzajęciowa", którą dzieci bardzo polubiły. Celem przedsięwzięcia jest promowanie pełnego inwencji wypoczynku, a także integracja międzyklasowa. W II i IV piątek każdego miesiąca w godz. 11.00-11.15 Tropiciele będą mieli okazję aktywnie spędzić czas podczas przerwy międzyzajęciowej, m.in. poprzez  udział w grach i zabawach, które wymyślą i przeprowadzą uczennice kl. 5b pod czujnym okiem nauczyciela. Podczas pierwszego spotkania sześciolatki z zaangażowaniem brały udział w interesujących zabawach, przygotowanych przez starsze koleżanki, a te z kolei były bardzo usatysfakcjonowane z dobrze wykonanego zadania. Z zapałem układają plan kolejnego, radosnego spotkania.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/396

 • II EDYCJA GMINNEGO KONKURSU POEZJI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ "DO NIEPODLEGŁEJ"

  09 listopada 2017 r. w Zespole Szkół w Malawie odbyła się II edycja Gminnego Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej pt. ,,Do Niepodleglej”. W konkursie uczestniczyły przedszkolaki z terenu Gminy Krasne.

  Celem tego konkursu było:

  • Pielęgnowanie postaw patriotycznych.

  • Upowszechnianie kultury języka wśród dzieci.

  • Popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury.

  • Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań poezją i piosenkami patriotycznymi.

  • Rozwijanie recytatorskich, wokalnych i aktorskich uzdolnień dzieci.

  • Promocja talentów.

  • Uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

  Sześćdziesiąt przedszkolaków z całej Gminy Krasne w eleganckich strojach z kotylionami na piersi zaprezentowało swoje talenty.

  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Krasnem – 16 osób

  Gminne Przedszkole w Strażowie – 7 osób

  Gminne Przedszkole w Palikówce – 7 osób

  Zespół Szkół w Malawie – 30 osób

  Na tę uroczystość przybyli goście: dyrektorzy, nauczyciele oraz rodzice dzieci z gminnych przedszkoli.

  Nad całym konkursem czuwało specjalnie powołane na tę okazję jury w składzie:

  Przewodniczacy jury: Pan Robert Żołynia-Sekretarz Gminy Krasne

  Pan Ireneusz Śpiewla- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem

  Pani Małgorzata Antczak-Bibliotekarz

  Na początku Pan dyrektor Zespołu Szkół w Malawie Jan Żyłka przywitał wszystkich zebranych gości, następnie zwrócił uwagę na wartość pielęgnowania pięknej polskiej kultury. W dalszej części Pani dyrektor Brygida Korab przedstawiła cel konkursu, a następnie na scenę zaprosiła dzieci z najstarszej grupy „Odkrywcy”, które pod kierunkiem Pani Jolanty Bobeł zaprezentowały pokazowy taniec ludowy „Krakowiak”. Po wspaniałym występie tancerzy, odbyła się główna część naszej uroczystości, czyli patriotyczny konkurs recytatorsko - piosenkarski.

  Na naszej scenie zabrzmiało czternaście pieśni patriotycznych zaśpiewanych przez dwudziestu ośmiu uczestników, oraz dwadzieścia dziewięć wierszy, które wyrecytowało trzydzieści dwoje dzieci.

  Wszystkie dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom i był to konkurs niezwykle wyrównany.

  Następnie czekając na werdykt odbył się słodki poczęstunek, a dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt. „Symbole narodowe”.

  Po naradzie jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach: wiersz i piosenka.

  W kategorii wiersz:

  I miejsce zajęła ALEKSANDRA BIENIEK (ZS w Malawie)

  II miejsce zajął DOMINIK LINKERT (ZS w Malawie)

  III miejsce zajął MACIEJ PODLESIECKI (ZS w Malawie)

  W kategorii piosenka:

  I miejsce zajęły TEREZA PROCHAZKOVA i MARIKA GUZIK (ZSP w Krasnem)

  II miejsce zajęła ALICJA DECOWSKA (ZS w Malawie)

  III miejsce zajął JAKUB GAWEŁ (GP w Palikówce)

  Zostały przyznane także wyróżniania:

  Wiersz:

  -MIKOŁAJ MAGIERSKI ( ZSP w Krasnem)

  -JAKUB WIŚNIOWSKI (ZS w Malawie)

  Piosenka:

  - ALEKSANDER MARCINEK, KACPER ZAHRADNIC'EK, FILIP ZAHRADNIC'EK, WIKTORIA NYCZ, ALEKSANDRA DYBOWSKA i EMILIA JACHOWICZ (GP w Strażowie)

  - WERONIKA ROŻEK, STANISŁAW PIOTROWSKI, MAJA KWOLCZAK i NIKODEM LEJA (ZS w Malawie)

  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, oraz upominki. To była niezwykła uroczystość pełna emocji i wzruszeń. Serdeczne gratulacje i podziękowania należą się wszystkim małym wykonawcom. Dziękujemy także wszystkim nauczycielom i rodzicom za ogromne zaangażowanie, poświęcony czas i trud w przygotowaniu swoich pociech do występu.

  Organizatorzy:

  Jolanta Bobeł

  Magdalena Dziobak

  Paulina Kwiatek- Buż

  Teresa Lampart – Halaburda

   

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/395

 • SMERFY ,,Cała Polska czyta dzieciom''

  10 listopada 2017 roku w grupie IV miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu ,, Cała Polska czyta dzieciom". Tym razem naszym gościem była Pani Ania Staszkiewicz, mama Mai. Przeczytała ona dzieciom dwie piękne legendy polskie:,, Legendę o smoku wawelskim" i ,,Legendę o Warsie i Sawie". Poprzez lekturę polskich legend Pani Ania chciała przybliżyć dzieciom historię naszego państwa polskiego.

  Dziękujemy Pani Ani za poświęcony czas i wspólne czytanie.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/363

 • TAJEMNICA JESIENNEGO LASU

  W środę 8 listopada 2017 r. w GOKiB w Krasnem odbył się Koncert Jesienny  oraz finał Gminnego Konkursu „Tajemnica jesiennego lasu” z udziałem naszych przedszkolaków. Wieczorek zainaugurował występ grupy wokalnej i tanecznej „Gwiazdeczki”. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dokonał Pan Wójt – Wilhelm Woźniak, Pan Ireneusz Śpiewla – Dyrektor GOKiB i Pani Irena Tuszyńska -  instruktorka plastyki, a zarazem  inicjatorka konkursu. Wśród laureatów byli wychowankowie naszego przedszkola. Wyróżnienie zdobyli:

  Seweryn Kuczma (l.3), Zuzanna Szpunar (l.6), Anna Nowak (l.6) i Sebastian Cieniek (l.6); I nagrodę otrzymali: Wiktoria Kulig (l.6) i Maciej Podlesiecki (l.6), II nagrodę zdobyły: Milena Ruszel (l.6) i Aleksandra Siorek (l.6), a po III nagrodę sięgnęła Weronika Rożek (l.6)

  Finałem jesiennego wieczoru był koncert  BIG BAND z Zespołu Szkół Muzycznych Nr 2 z Rzeszowa pod kierownictwem Rafała Kulpińskiego. 
  Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów i rozwoju pasji plastycznych.

  Do szerszej relacji z Koncertu Jesiennego zapraszamy na stronę GOKiB w Krasnem:

  http://gokkrasne.pl/?p=24409

 • SMERFY W TEATRZE

  08.11.2017 roku grupa IV wybrała się do Teatru im Wandy Siemiaszkowej w Rzeszowie na spektakl pt. "Przygody Koziołka Matołka" Radosny spektakl z wartką akcją, kolorowymi kostiumami i wesołymi piosenkami bardzo podobał się dzieciom, które żywo reagowały spontanicznym śmiechem na obfitujące w przedstawieniu zabawne sytuacje.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/394

 • WARSZTATY KULINARNE TROPICIELI

  W  ramach realizacji cyklicznych warsztatów kulinarnych  pod hasłem „Na tropie zdrowych potraw”, w ostatnim dniu października, Tropiciele uczestniczyli w spotkaniu z panią mgr inż. Katarzyną Frączek - dietetykiem z  Centrum  Dietetycznego Naturhouse. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani Kasia wyjaśniła, dlaczego  należy  ograniczać słodycze  i słodkie napoje,  a zwiększyć  spożycie  warzyw  i  owoców. Wyjaśniła również  dzieciom w oparciu o ilustracje, że oprócz dobrego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i zapamiętywali to, co dla nich powinno być ważne w codziennych posiłkach. Niewątpliwą  atrakcją warsztatów było wspólne komponowanie warzywnych przekąsek – cudnych pomidorowych biedroneczek oraz paprykowych wagoników, wypełnionych warzywami. Na koniec Tropiciele zaprosili Odkrywców na wspólne degustowanie warzywnych smakołyków. Przygotowane przekąski zostały zjedzone ze smakiem.

   

  Serdecznie dziękujemy pani Kasi za zajęcia poświęcone zdrowemu odżywianiu.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/393

 • TROPICIELE I AKCJA KROKUSY

  W dniu 31.10.2017 r. Tropiciele  uczestniczyli w akcji przyrodniczej pod hasłem „Krokusowy dywan w ogrodzie szkolnym”. Dzieci z uwagą wysłuchały wskazówek na temat prawidłowego sadzenia i umieszczania cebulek w ziemi, zapoznały się z narzędziami ogrodniczymi, a następnie z wielkim zaangażowaniem i precyzją przystąpiły do wykonywania prac. Przy kopaniu pomogli im starsi uczniowie ze szkoły. Posadzono ponad 100 cebulek krokusa. Z niecierpliwością wszyscy oczekujemy wiosny, aby móc cieszyć się z efektów wykonanych nasadzeń.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/392

 • AKADEMIA NAUKI

  30 października 2017 roku dzieci z grypy III i IV uczestniczyły w warsztatach ,,naukowych" prowadzonych przez instruktorów Akademii Nauki w Rzeszowie. Pierwsze spotkanie dotyczyło magnetyzmu. Przedszkolaki aktywnie brały udział w doświadczeniach z magnesami i innymi pomocami naukowymi. Podczas spotkania panowała wspaniała atmosfera, a dzieci poprzez zabawę nauczyły się wielu ciekawych rzeczy.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/391

 • Odkrywcy ,,Cała Polska czyta dzieciom"

  27 października 2017 r. dzieci z grupy VI odwiedziła Pani Agata Linkert, mama naszego przedszkolaka Dominika. Spotkanie było kontynuacją programu ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Pani Agata spośród zbioru baśni przeczytała dzieciom baśń pod tytułem „Jaś i łodyga fasoli”. Treść lektury poparta była barwnymi ilustracjami, które dzieci z zapartym tchem obserwowały. Ta opowieść o przygodach Jasia jest doskonałą pozycją dla każdego przedszkolaka.
  Serdecznie dziękujemy Pani Agacie za poświęcony nam czas i zaangażowanie w projekt czytelniczy.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/390

   

 • "MAŁE SPOTKANIE Z WIELKĄ NAUKĄ"

  27 października 2017 r. w gr. V i VI odbyło się kolejne spotkanie z naukowcem Tomaszem. Tym razem prowadzący zabrał sześciolatków do kolorowego świata optyki. Poprzez zabawę dzieci małymi krokami odkrywały tajemnice światła. Dowiedziały się m.in.: Dlaczego widzimy? Po co niektórzy ludzie noszą okulary? Czy dało by się żyć na Ziemi bez światła i czym ono właściwie jest? Po co nam lasery i czy mogą stanowić one dla nas zagrożenie? Co wspólnego ma ze sobą pilot do telewizora, mikrofalówka, telefon komórkowy, radio w samochodzie i światło? Ponad to dzieci odkryły zaszyfrowane znaki w banknotach używając światła ultrafioletowego, a także rozszczepiały światło, tworząc tęczowe obrazy na ścianie i ubraniu Mai. Zweryfikowały, czy w dzisiejszych czasach jest możliwe stworzenie pelerynki niewidki Harrego Pottera, dającej niewidzialność.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/389

 • PIESEK U KRASNALKÓW

  W dniu 27 października 2017 roku grupę I Krasnale odwiedziła Pani Ania Chudzik, mama Michałka, która przywiozła do przedszkola szczeniaka rasy Jack Russell Terrier. Dzieci poznały kilka ciekawostek na temat psów, dotyczących ich wyglądu, zachowania i upodobań.  Każdy przedszkolak miał okazję pobawić się z pieskiem, pogłaskać i wziąć na ręce. Suczka poczuła się u nas jak w domu i wspaniale prezentowała swoje  umiejętności, a na dziecięcych twarzach promieniały uśmiechy. Piesek skradł serca wszystkich przedszkolaków i dzieci niechętnie się z nim żegnały, ale ta pouczająca lekcja na pewno pozostanie w ich pamięci. Dziękujemy Pani Ani za zaangażowanie i pomoc w organizacji zajęć dla przedszkolaków!

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/388
   

 • ZNAKOMITY TANIEC TROPICIELI

  26 października 2017 r. odbyła się uroczystość otwarcia Hali Sportowej w Zespole Szkół Malawie. W obecności wielu zaproszonych gości, społeczności szkolnej i lokalnej odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, liczne wystąpienia, interaktywne wspomnienie budowy, poświęcenie obiektu przez biskupa, program artystyczny, m.in. pokazy akrobatyczne, wokalne, sprawnościowe, taneczne. Nasze przedszkole reprezentowała gr. V, która do występu przygotowywała się kilka tygodni. Tropiciele w czarownych strojach perfekcyjnie zatańczyli "belgijkę", a w podziękowaniu otrzymali gromkie brawa. Jesteśmy bardzo dumni z naszych wychowanków. Gratulujemy udanego występu!
 • Koncert Filharmonii Mobilnej

  25 października 2017 r. odbył się w naszym przedszkolu koncert Filharmonii Mobilnej. Tego dnia, przedszkolaki w sposób niecodzienny, poprzez muzykę udały się w podróż po całym świecie, zwiedzając poszczególne kontynenty i charakterystyczne dla nich miejsca. Dzieci zapoznały się z muzyką, instrumentami i strojem danego kraju, wzbogacając tym samym zasób słów o nowe pojęcia, takie jak: sari, mariachi, sombrero, ukulele.

  Przedszkolaki z ogromną ciekawością uczestniczyły w koncercie i w radosnych nastrojach powróciły do swoich sal.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/386

 • INFORMACJA

          UWAGA!

         Drodzy Rodzice.

       Uprzejmie informujemy o zmianie numeru telefonu przedszkola.

       Obecnie kontaktować się można pod numerem: 17 230 03 20

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Gminne Przedszkole w Malawie
  Malawa 199B
  36-007 Krasne

  Wicedyrektor mgr Brygida Korab przyjmuje strony:
  wtorek 8.00 - 10.00
  czwartek 7.30 - 9.30
  (w innych dniach: po wcześniejszym umówieniu się osobistym lub telefonicznym – tel. 17 855 42 02)
 • 17 230 03 20

Galeria zdjęć