Menu

 • PROGRAMOWANIE Z ROBOTAMI

  21.09.2018 roku w grupie V i VI rozpoczęły się warsztaty edukacyjne ,,Programowanie z robotami’’. Na pierwszych zajęciach w tym roku dzieci z grup zerowych sterowały ozobotami – maleńkimi robotami. Za pomocą kolorowych kodów, na kartce papieru, dzieci programowały  zadania, które wykonywały małe  roboty. Panie w bardzo ciekawy sposób rozpoczęły z przedszkolakami warsztaty edukacyjne wyjaśniając im  sposób obsługi.. Po zapoznaniu z instrukcjom programowania, dzieci samodzielnie wymyślały sobie trasę przejazdową dla swojego ozobota, którą musiały dokładnie zapełnić kolorem, tak, żeby robot mógł odczytać kod, a następnie poruszać się nią. To świetne zajęcie, które wprowadza dzieci w świat nowych technologii  pobudzając ciekawość i kreatywność , a przy okazji uczą logicznego myślenia . Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie, dziękujemy.

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/554

 • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  20 września to wyjątkowy dzień dla naszych Przedszkolaków! Tego dnia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

  Tego szczególnego i pięknego dnia nasze kochane przedszkolaki miały okazję obejrzeć prezentacje multimedialną na temat swojego  przedszkola oraz poznać wszystkie grupy wiekowe wraz z ich wychowawcami.  Następnie wszyscy odśpiewali „Hymn przedszkolaka’’, uroczyście złożyli przysięgę wzorowego przedszkolaka, oraz otrzymali  zasłużone medale. Tego dnia dzieci również wzięły udział w uroczystym marszu  na terenie szkoły i przedszkola, trzymając kolorowe balony w ręku. Końcowym etapem obchodów tak  zacnego święta było wypuszczenie balonów przez Panią Dyrektor wraz z przedstawicielami grup w stronę nieba, jako symbol obchodów tego święta. W tym dniu wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Uroczystość ta dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Była to wyśmienita okazja do integracji  przedszkola oraz wspólnej zabawy.

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/553

 • SPOTKANIE ZE STEWARDESSĄ

  SPOTKANIE ZE STEWARDESSĄ

  18 września w naszym przedszkolu miało miejsce spotkanie z Panią Joanną Bieniek, stewardessą Austrian Airlines. Było ono kolejnym przedsięwzięciem w ramach realizacji Przedszkola z Pasją. Pani Asia pięknie ubrana w oryginalny strój stewardessy przybliżyła dzieciom swój zawód. Opowiedziała o początkach swojej pasji, a następnie pokazała podczas prezentacji multimedialnej w jaki sposób należy zachować się w samolocie. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz w jaki sposób zakładać maskę tlenową czy kamizelkę ratunkową ( oczywiście w sytuacjach awaryjnych).

  Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Brygida Korab wręczyła Pani Joannie podziękowanie, a wszyscy stanęli do wspólnej fotografii.

  Serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie, za poświęcony swój czas oraz za ,,pyszne" prezenciki.

  Dziękujemy również Pani Genowefie Bieniek za pomoc przy organizacji spotkania.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/552

 • DZIECIĘCY PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY

  15.09.2018r. przedszkolaki z grupy IV, V i VI uczestniczyli w przeglądzie artystycznym ,,Podkarpackie wędrówki” w CH Plaza Rzeszów. Impreza  odbywała się pod patronatem ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz marszałka województwa podkarpackiego. Występy były jednym z wydarzeń w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zorganizowanych przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin. Dzieci recytowały wiersze o bogactwie województwa Podkarpackiego, na podstawie książeczek ,,Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków”. Po występach wszyscy dostali upominki i zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. Wszystkim gratulujemy wspaniałego występu!!

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/551

 • SMERFY ,,Cała Polska czyta dzieciom''

  SMERFY ,,Cała Polska czyta dzieciom''

  13 września 2018 roku w grupie V Smerfy rozpoczęła się kontynuacja cyklu czytelniczego Cała Polska czyta dzieciom. W związku z obchodami 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 2018  zaproszeni rodzice czytają dzieciom legendy związane z historią naszego kraju.

  Naszym pierwszym gościem był Pan Łukasz Kuczma, tato Mikołaja. Przeczytał on dzieciom Legendę o królu Popielu.Na zakończenie spotkania Pan Łukasz rozmawiał z przedszkolakami na temat treści legendy, zadawał pytania, a także sam odpowiadał na zadane przez dzieci.

  Dziękujemy serdecznie za poświęcony czas i uczestnictwo w naszym programie.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/550

 • WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU

  WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU

  "Miś różowy, miś pluszowy zbuntował się dziś,

  chce iść także do przedszkola, tak jak chodzi Krzyś.

  Wziął Krzyś misia w obie rączki: - Po co pójdziesz tam?

              - Będę bawił sie wesoło i nie będę sam."

  Serdecznie witamy naszych Przedszkolaków i ich Rodziców po wakacyjnej przerwie. Szczególne powitanie kierujemy do naszych nowych podopiecznych, którzy pierwszy raz przekroczą nasze progi.

  Żegnając wakacyjne plaże, góry, łąki, lasy i potoki życzymy Wszystkim, aby nowy rok szkolny przyniósł ogrom radości, zabawy, sukcesów oraz  niezapomnianych chwil w gronie przedszkolnej społeczności.

  WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU - Obrazek 1

 • DZIECIAKI MLECZAKI

  DZIECIAKI MLECZAKI

  23 sierpnia 2018 r. mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszym przedszkolu Mleczną Paczkę, odwiedziny, której były dla naszej placówki nagrodą specjalną za wyjątkową aktywność w ramach realizacji programu "Dzieciaki Mleczaki". To był fantastyczny dzień. Cala masa zabaw związana z mlekiem, zagadki, zabawy "pod chmurką" i ciekawe opowieści. Okazało się że dzieci bardzo lubią mleko, każdy w zasadzie miał swój przysmak. Jedni wychwalali kakao, inni budyń czy serki czekoladowe. Byli też zwolennicy twarożku, ale królowało mleko truskawkowe.

  Serdecznie dziękujemy Mlecznej Paczce za genialną mleczną zabawę. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=549

 • Spotkanie organizacyjne

  Spotkanie organizacyjne

    Szanowni Rodzice

  Zapraszamy Państwa na spotkania grupowe

  dotyczące organizacji nowego roku szkolnego 2018/2019

             w dniu 29 sierpnia 2018 roku o godzinie 17:00.

    
                                                                                 Grono Pedagogiczne

 • Zajęcia adaptacyjne

  Zajęcia adaptacyjne

  Serdecznie zapraszamy wszystkie nowoprzyjęte dzieci, które od września 2018 r. rozpoczną edukację przedszkolną  wraz z opiekunami na zajęcia adaptacyjne organizowane w naszym przedszkolu w dniach 28 i 29 sierpnia 2018 r. w godzinach od 8:30 do 13:30.

  Celem zajęć adaptacyjnych jest ułatwienie dzieciom wkroczenia w świat grupy przedszkolnej. Podczas zajęć dzieci poznają przedszkole, uczestniczą w zajęciach ruchowych, plastycznych i edukacyjnych oraz zabawach integracyjnych.

  Prosimy o przyniesienie obuwia zmiennego dla dzieci i opiekunów.

                     Z pozdrowieniami Grono Pedagogiczne.

 • WYJAZD DO KINA

  WYJAZD DO KINA
  21 sierpnia 2018 r. wszystkie dzieci uczęszczające na dyżur wakacyjny, wzięły udział w zorganizowanym wyjeździe do Kina Zorza w Rzeszowie. Dzieci obejrzały animowany film pt. "Jak zostać czarodziejem". Bohaterem filmu był nieśmiały chłopiec o złotym sercu i bujnej wyobraźni. Przeżył wspaniałe przygody i udowodnił, że radości nie można wyczarować, trzeba ją nosić w sercu i przekazywać każdej napotkanej osobie. Po seansie filmowym, nadszedł czas na pyszne lody "U Myszki". Po powrocie do przedszkola, dzieci wyraziły swoje emocje w formie plastycznej. Powstały autentyczne arcydzieła na dużych formatach. To był bardzo udany wyjazd. 

   

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/548

 • WAKACJE W PRZEDSZKOLU

  WAKACJE W PRZEDSZKOLU

  W czasie wakacji odpoczywamy od zajęć dydaktycznych związanych z realizacją podstawy programowej, jednak nie oznacza to, że próżnujemy! Nie ma też mowy o nudzie! W naszym przedszkolu realizowany jest specjalny program, by dzieci ciekawie spędzały z nami ten czas. Zapraszamy do galerii zdjęć z zajęć pod hasłem "ZE ZBĘDNEGO COŚ NOWEGO".

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/547

 • GŁOSUJEMY NA TELEDYSK NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

  GŁOSUJEMY NA TELEDYSK NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

  Przedszkolaki z grupy Tropiciele biorą udział w ogólnopolskim konkursie, organizowanym przez wydawnictwo edukacyjne MAC.
  Obecnie dostały się już do finału.  Prosimy o głosowanie na ich teledysk – każdy może oddać 5 głosów.

  INSTRUKCJA GŁOSOWANIA na stronie:
   https://profitest.pl/s/18220/hwhZAAS9

  1. Pod teledyskiem zaznaczamy napis „Głosuję na ten teledysk!”;
  2. Przesuwamy się na koniec listy teledysków i zaznaczamy napis „Dalej”;
  3. Ponownie otwieramy w/w stronę internetową i czynności z pkt 1. i 2. powtarzamy 5 razy.

 • WAKACJE

  WAKACJE

  "Jedziemy na wakacje" /Cz. Janczarski/

  Jedziemy na wakacje do lasu, nad wodę. Prosimy ciepłe słonko o piękną pogodę.

  Jedziemy na wakacje nad morze, na plażę. Kolorowe muszelki przynieś, falo, w darze.

  Jedziemy na wakacje w te góry wysokie. Nie chowajcie się szczyty, za mgłą, za obłokiem.

  Jedziemy na wakacje. Na Mazury? Nad morze? Może! Wyjrzyj z krzaków prawdziwku, czekaj na nas w borze!

  Na czas wakacji życzymy Wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzicom, Nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół wspaniałych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych przygód i chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół.  Po letnich podróżach życzymy szczęśliwego powrotu do przedszkola.

              Dyrekcja

 • ZWROTY

  ZWROTY

  Szanowni Rodzice

  Zwroty za żywienie w wyniku nieobecności dziecka w miesiącu czerwcu będą przekazane na Państwa konto w dniach od 16 do 20 lipca 2018 r. Dla dzieci korzystających z płatnych godzin pobytu w przedszkolu kwota zwrotu będzie pomniejszona o koszty opieki w czerwcu.

 • ZAPROSZENIE

  ZAPROSZENIE

   

  W imieniu Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Malawie serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków wraz z rodzinami na "PIKNIK STRAŻACKI". Odbędzie się on 21 lipca 2018 r. Początek godzina 16:00. Będą pokazy, konkursy, zabawy i inne atrakcje.

   

 • TROPICIELE WITAJĄ WAKACJE NA WESOŁO

  TROPICIELE WITAJĄ WAKACJE NA WESOŁO

  W kalendarzu już od kilku dni panuje lato. Z tej okazji rodzice Stasia zaprosili do swojego ogrodu grupę Tropicieli na mini piknik, który odbył się 28 czerwca. Pogoda dopisała, humory niewątpliwie też. Było dużo ruchu na świeżym powietrzu, tor przeszkód, malowanie buziek, sezonowe owoce z krzaczka, domowe muffinki i oczywiście chrupiąca kiełbaska z ogniska. Bardzo dziękujemy Państwu Katarzynie i Marcinowi Piotrowskim za inicjatywę i organizację wspaniałego pikniku. To była naprawdę świetna zabawa!

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=546

 • NA TROPIE GIER PLANSZOWYCH

  NA TROPIE GIER PLANSZOWYCH

  Wakacje to przede wszystkim podróże małe i duże, czyli wspaniałe przygody. W związku z tym Tropiciele polecają  na wypoczynek bardzo ciekawą grę zręcznościową " Małpie figle". Pełna emocji i interakcji, bo małpy lubią małpie figle! Gracze umieszczają w łapkach małp kokosy i strzelają nimi jak z katapulty. Jeśli kokos trafi do kosza, gracz zabiera go. Kto pierwszy zdobędzie sześć koszy - wygrywa! Drugą grą godną polecenia na wakacje jest gra zręcznościowa "Pajęczyca", która jest przeznaczona dla chętnych do udziału w akcji ratowania owadów z pajęczej sieci. Gracz musi być ostrożny - jeśli trafi na jedną z pułapek, wygłodniała Pajęczyca zbudzi się. Będzie naprawdę zła, gdy odkryje, że jej zapasy jedzenia zniknęły. Gracz musi być sprytny: wykryć zasadzki i zapamiętać ich położenie.
  Kończąc etap przedszkolny Tropiciele nadal będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem gier planszowych, ponieważ przekonały się, że gry planszowe stanowią nie tylko doskonałą zabawę, są również znakomitą okazją do rozwijania myślenia, wyobraźni oraz kształtują charakter dziecka. Uczestnictwo w tego typu zabawach jest dobrą lekcją współdziałania w zespole. Sprzyja kształtowaniu pożądanych cech charakteru, panowania nad sobą, wytrwałego dążenia do celu, niezrażania się przejściowymi niepowodzeniami i i szukaniem sposobu na pokonywanie trudności. Gry planszowe zapewniają odpowiednią dozę intelektualnej rozrywki, połączoną z niemałą dawką śmiechu i przyjemności. Same zalety! Mamy nadzieję, że zachęciliśmy innych do sięgania po nasze propozycje gier planszowych.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=545

 • KONKURS PLASTYCZNY U ODKRYWCÓW

  KONKURS PLASTYCZNY U ODKRYWCÓW

  Dnia 25 czerwca przedszkolaki z grupy VI wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Moje wymarzone wakacje”, który został stworzony specjalnie dla nich. Do konkursu przystąpiło dziewięcioro „Odkrywców”, którzy mając do dyspozycji przydatne artykuły papiernicze stworzyły prace przedstawiające wymarzony obraz wakacji. Dnia 27 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Oto wyniki:

  I miejsce otrzymała Monika Dubiel

  II miejsce Anna Nowak

  III miejsce Eryk Piotrowski

  wyróżnienia dla:

  Wiktora Balcera

  Wiktorii Kulig

  Oliwiera Nawojskiego

  Mileny Ruszel

  Mai Skoczylas

  Aleksandry Żurawskiej

  Gratulujemy!

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/544

 • ODKRYWCY W STADNINIE KONI

  W dniu 26 czerwca gdy wszyscy są już jedną nogą na wakacjach grupa VI „Odkrywcy” wybrali się na wycieczkę do stadniny koni „Albin”. W kameralnym gronie zwitaliśmy do Słociny.  Dzieci zobaczyły konie, głaskały je i zaprzyjaźniły się z tymi uroczymi zwierzętami. Dla wielu dzieci, była to pierwsza okazja, aby bliżej poznać te zwierzęta. Prawdziwą atrakcją okazała się jazda konna pod bacznym okiem instruktora, z której każdy przedszkolak skorzystał. Wymarzona pogoda pozwoliła nam na kolejną atrakcję, czyli przejazd bryczką. To była prawdziwa frajda dla przedszkolaków i nie tylko. Kolejny punkt programu, który wprawdzie nie był przygotowany przez gospodarzy ale na prośbę naszych małych rolników były zdjęcia z traktorami.  Po takich emocjach pieczone  kiełbaski z grilla okazały się być bardzo trafionym przysmakiem dla zgłodniałych żołądków naszych przedszkolaków. Później jeszcze chwila zabawy dyskopiłką, skakankami, rozegrane mecze aż nie chciało się wracać do przedszkola.  Piękna pogoda, moc atrakcji i wielka porcja ruchu sprawiła, że „Odkrywcy” zapamiętają ten dzień jako miłe i radosne zakończenie przedszkola. Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie tej wycieczki .

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=543

 • Uroczyste zakończenie edukacji przedszkolnej w grupie Tropicieli

  „Wszystkiego,  co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu –                 
  o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, 
  patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat.”

  Robert Flughum

  Dnia 22 czerwca 2018 r. nasze dzieci z grypy „Tropiciele” uroczyście pożegnały przedszkole. W części artystycznej sześciolatki zaprezentowały  wiele piosenek w języku polskim i angielskim oraz prawdziwy majstersztyk - znakomitą inscenizację, która była równocześnie bardzo pouczająca. 
  Jak zwykle było dużo serdeczności, podziękowań, ale i wspomnień, radości
   i wzruszeń. Dziękujemy z całego serca za przybycie pani dyrektor, rodzicom oraz młodszym koleżankom i kolegom z grupy "Motylki".  Zwieńczeniem uroczystości był zdrowy, bo owocowy  poczęstunek, rozdanie dyplomów ukończenia przedszkola oraz upominków…  i oczywiście sesja zdjęciowa.

  Serdecznie dziękujemy Tropicielom za wspólnie spędzone lata, gratulujemy wielu sukcesów, oraz powodzenia w szkole. Na wakacje życzymy dużo słońca, wielu wspaniałych przygód i dobrego humoru.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=542

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Gminne Przedszkole w Malawie
  Malawa 199B
  36-007 Krasne

  Wicedyrektor mgr Brygida Korab przyjmuje strony:
  wtorek 7.30 - 9,30
  piątek 8.00 - 10,00
  (w innych dniach: po wcześniejszym umówieniu się osobistym lub telefonicznym – tel. 17 230 03 20)
 • 17 230 03 20
  17 230 03 22

Galeria zdjęć