• KONKURS "NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA"

W dniu 20 marca 2024 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna”, który skierowany był do dzieci z naszego przedszkola. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania tradycjami związanymi ze świętami wielkanocnymi, uwrażliwienie dzieci na wartość sztuk plastycznych, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz manualnych. Wpłynęło 27 pięknych i wyjątkowych prac. Komisja konkursowa przyznała 3 nagrody główne oraz 6 wyróżnień. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, poświęcony czas i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

• DZIEŃ WODY

W dniu 22 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Wody. Dzieci przyłączyły się do świętowania przychodząc ubrane w różne odcienie tego koloru. Każdy przedszkolak odkrył tajemnice wody i jej duże znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. W tym dniu odbyły się różne zajęcia edukacyjne oraz eksperymenty z wodą. Dzięki zabawom badawczym dzieci przyjrzaly się jakie substancje można rozpuszczać w wodzie a także co pływa a co tonie. Przedszkolaki obejrzały filmik edukacyjny, w którym poznały wędrówkę kropli wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz i jak ważna jest czysta woda. Poprzez takie działania możemy już od najmłodszych lat uczyć dzieci oszczędzać wodę i pokazać jakie jest jej znaczenie dla życia na Ziemi.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny - 21 marca - jest bardzo ważny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Wspólne obchody Święta Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszego przedszkola. W tym dniu w strojach obowiązywały wiosenne barwy, a przede wszystkim kolor zielony. Dzieci piosenkami, wierszami, tańcami i zabawami witały WIOSNĘ. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre. Wtedy wszyscy zgodnie zawołamy: "Wiosna-ach to ty!"

• SPOTKANIE Z MOBLINĄ FILHARMONIĄ

19 marca 2024 r. odbyło się w naszym przedszkolu kolejne spotkanie z Mobilną Filharmonią. Tym razem muzycy zaprosili dzieci w podróż do świata bajek. Dzieci mogły wysłuchać muzyki i przypomnieć sobie bohaterów z takich bajek jak: "Kraina Lodu", "Mała Syrenka", "Coco", "Zaplątani" czy "Vaiana". Przedszkolaki doskonale znały prezentowane utwory i z ogromną chęcią włączały się do śpiewu poszczególnych piosenek - to był dzień pełny muzyki i uśmiechu.

• Czwartek28.03.2024
    • Logowanie do