Piątek 22.06.2018

• Szanowni Państwo.

Zapraszamy Rodziców dzieci zapisanych do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 na spotkanie dotyczące organizacji nowego roku szkolnego w dniu 28 czerwca 2018 r. o godzinie 16:30. Spotkanie odbędzie sie w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Malawie.

• 15 czerwca wspaniałymi gośćmi  Smerfów byli Rodzice , dla których nasze dzielne przedszkolaki przygotowały piękną niespodziankę;  wyjątkowe artystyczne występy. Dzieciaki bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawień nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez, bo która Mama i który Tata je powstrzyma, gdy usłyszy takie słowa. Po pięknych występach artystycznych przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom  upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była podniosła ale i bardzo radosna-  przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

• Krasnale i Biedronki na Ranczu w Pstrągowej

We wtorek, 19 czerwca, dzieci z pierwszej i drugiej grupy: Krasnale i Biedronki wyjechały do Zagrody Edukacyjnej Ranczo w Pstrągowej. Atrakcjom nie było końca. Dzieci zwiedzały Mini ZOO, gdzie mogły karmić i głaskać oswojone zwierzęta. Daniele, kozy, kucyki, barany, w tak bliskiej odległości, zachwyciły dzieci, ale najbardziej podobały im się lamy, które spragnione bliskiego kontaktu z ludźmi, same domagały się głaskania. Niemniejsze pozytywne emocje wywołał u przedszkolaków przejazd wozem turystycznym po okolicy. Podziwianie pięknych widoków z wozu ciągniętego przez traktor, był dla nich dużym zaskoczeniem. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabaw na placu zabaw i „dmuchańcach”, które wyczerpały najsilniejszych. Chwile odpoczynku dzieci znalazły podczas pieczenia ziemniaka w ognisku i jego degustacji w prawdziwym indiańskim namiocie. Następnie przedszkolacy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy przy dźwiękach znanych piosenek. Ostatnim punktem programu było karmienie ryb w stawie, które w poszukiwaniu pokarmu, wyskakiwały ponad taflę wody.

• Radość z nadchodzących wakacji udziela się nam wszystkim. Przed nami upragniony wypoczynek, czyli m.in. podróże małe i duże. Czy wszyscy jesteśmy już należycie przygotowani? Czy znamy dobre maniery? Oczywiście, że tak, ponieważ w ramach przypomnienia o etykiecie, dnia 18 czerwca, Zespół do spraw realizacji Programu Wychowawczego z elementami profilaktyki przygotował stosowny scenariusz zajęć dydaktycznych w naszym przedszkolu pod nazwą  SAVOIR – VIVRE  PRZY STOLE. Przedszkolaki w każdej grupie zapoznały się z zasadami savoir-vivre'u dotyczącego przede wszystkim nakrywania, podawania do stołu i jedzenia. Podsumowaniem zajęć był udział w konkursie plastycznym, który został podzielony na dwie kategorie. Dzieci młodsze zaprojektowały podkładki pod talerz, dzieci starsze wykonały „kukiełki z kuchennej szuflady”.

• W piątek, 15 czerwca, najmłodszych przedszkolaków odwiedziły uczennice klasy I a, Zosia Bałchan i Julitka Podgórska. Dziewczynki przyszły pożegnać się z przedszkolakami przed wakacjami i ostatni raz, w tym roku szkolnym, przeczytały im książkę. Na to wyjątkowe spotkanie wybrały dzieło Edyty Zarębskiej pt. „Zosia i fiołkowy kapelusz”. Ta pełna przygód historyjka oraz kolorowe, atrakcyjne ilustracje bardzo spodobały się słuchaczom, którzy z uwagą śledzili przygody głównej bohaterki.

Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Świerk, wychowawczyni klasy I a, za przygotowanie uczniów do cotygodniowych spotkań czytelniczych z przedszkolakami, którzy w tym roku szkolnym propagowali słowo czytane i rozwijali zainteresowania czytelnicze najmłodszych! Do zobaczenia po wakacjach!