Sobota 24.02.2018

• Szanowni Rodzice

Zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy Krasne nabór do Przedszkola w Zespole Szkół w Malawie prowadzony będzie od 1 marca 2018 r. Obecnie Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola proszeni są do złożenia deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w naszej placówce w roku szkolnym 2018/2019. Deklarację należy pobrać i złożyć u wychowawców grup do 28 lutego 2018 r.

Więcej na temat rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 znajduje się w zakładce  "Dla rodziców - Rekrutacja do przedszkola":

• 22 lutego w naszej grupie Smerfy gościła Pani fryzjerka, Pani Dorota Kuczma, mama Szymona. Na początku spotkania pani Dorotka przybliżyła dzieciom specyfikę pracy fryzjera, pokazała i omówiła niezbędne przybory fryzjerskie, a następnie wszystkim chętnym dzieciom wykonała fryzury. Odwagą wykazało się tylko 3 chłopców, którzy chętnie poddali się zabiegom fryzjerskim. Dziewczynki natomiast czuły się ,,jak ryba w wodzie", mogąc wybierać różne fryzury oraz dodatki (spinki, gumki).

Na zakończenie spotkania Pani Dorotka wręczyła dzieciom upominki. Przedszkolaki pięknie podziękowały za wspólnie spędzony czas.

• 21 lutego 2018 r. grupę VI ,,Odkrywców” odwiedziła Pani Małgorzata Piotrowska, która włączyła się do akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. W nawiązaniu do zbliżających się obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, Pani Małgorzata przeczytała dzieciom lekturę pt. ,,Legenda o Królu Popielu”. Wybór treści książeczki przyczynił się do propagowania czytelnictwa literatury polskiej i uwrażliwienia na jej piękno. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanej baśni i udzielały prawidłowych odpowiedzi, za co otrzymały od Pani Małgorzaty słodkie łakocie w postaci cukiereczków.

•    W związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, wychowawczynie i dzieci z grupy IV Smerfy postanowili uczcić tę uroczystość. Przez cały rok 2018, zaproszeni rodzice, biorący udział w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom", przybliżać będą przedszkolakom historię naszego kraju poprzez legendy, baśnie i opowiadania. Chcemy w ten sposób celebrować rocznicę Odzyskania Niepodległości.

21 lutego 2018 roku przyszedł do naszej grupy Pan Łukasz Kuczma, tata Mikołaja. Przeczytał on legendę o początkach państwa polskiego pt.,, Lech, Czech i Rus". Przedszkolaki z uwagą wysłuchały lektury, a po zakończeniu jej odpowiadały na pytania naszego gościa. Pan Łukasz otrzymał dyplom za udział w naszej akcji, wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie, a dzieci otrzymały śliczne sówki w prezencie.

• 19 lutego 2018 odbyło się kolejne, już trzecie spotkanie pod hasłem ,,Nauka dla malucha". Uczestniczyły w nim dzieci z grupy III i IV. Tematem zajęć był ,,Dźwięk". Przedszkolaki dowiedziały się co jest źródłem dźwięku, dlaczego w kosmosie dźwięku nie słychać i dlaczego hałas szkodzi? Pani Ola- prowadząca warsztaty aktywizowała dzieci pokazując bardzo ciekawe przedmioty , na których można było nawet zagrać. Największym zainteresowaniem cieszył się przyrząd służący do podsłuchu używany przez policjantów. Na zakończenie zajęć dzieci dowiedziały się o szkodliwości hałasu i jego unikaniu.