Niedziela 16.12.2018

•              BOŻE NARODZENIE - Obrazek 1

• Smerfy w fabryce bombek

13 grudnia przedszkolaki z grupy V Smerfy pojechały na wycieczkę do fabryki bombek w Nowej Dębie.Po wejściu na teren muzeum przywitała nas nastrojowa ,świąteczna muzyka oraz mnóstwo różnokolorowych wystaw z bombkami. Na początku pani przewodnik opowiedziała nam o sposobie ubierania choinek w różnych państwach. Mogliśmy podziwiać choinkę w stylu: wiktoriańskim, francuskim, amerykańskim czy staropolskim. Następnie zobaczyliśmy sposób wydmuchiwania oraz dekorowania bombek. Na zakończenie wycieczki to na co czekaliśmy najbardziej: warsztaty, podczas których każde dziecko mogło samodzielnie ozdobić bombkę. Przedszkolaki malowały choinki, serduszka i inne elementy. Niektóre bombki były podpisane własnym imieniem.

• Konkurs plastyczny pt. ,,Ozdoba choinkowa’’

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs  plastyczny pt. ,, Ozdoba choinkowa’’. Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej oraz umożliwienie dzieciom wraz z rodzicami prezentacji własnych dekoracji twórczych.  W konkursie mogły wziąć udział wszystkie dzieci w kategorii wiekowej od 3- 6 lat wraz z rodzinami.

Dnia 7 grudnia 2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie i podsumowanie konkursu plastycznego.

W konkursie plastycznym udział wzięło 37 dzieci w wieku od 3- 6 lat wraz z rodzinami.

• ŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY ZIELONEGO MELONIKA

W dniu 10 grudnia 2018 r. odwiedził nas Teatrzyk ZIELONY MELONIK ze spektaklem pt. „Jedyne życzenie”. Bohaterką bajkowej historyjki była dziewczynka, która posiadała wszystko, jak prawie każde dziecko: najlepsze zabawki, kolorowy rower, lalki. Pewnego dnia dziewczynka musiała przeprowadzić się do obcego miasta. W nowym otoczeniu czuje się samotna, nie ma z kim pobawić się swoimi lalkami. W wigilijny poranek postanawia z dziadkiem wyruszyć nad staw. Zamiast karpia udaje im się złowić złotą rybkę, która w zamian za uwolnienie spełni jej życzenie. A o czym marzy dziewczynka? – zapytacie kochani. Chciałaby przeżyć przygodę i spotkać prawdziwego przyjaciela. Oczywiście życzenie bohaterki spełniło się, choć przyjacielem okazał się ktoś nie oczywisty – pies. Piękna sceneria, dobrzy aktorzy i ciekawa okazjonalna treść sprawiła, że przedszkolaki chętnie uczestniczyły w tej świątecznej bajce.

• WIZYTA MIKOŁAJA

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni w roku.

Od samego rana dzieci nie mogły się doczekać odwiedzin Św. Mikołaja. Odświętnie ubrane z czerwonymi czapkami na głowach wypatrywały w oknach miłego gościa.Gdy tylko pojawił się w drzwiach na wszystkich buźkach pokazał się piękny uśmiech. Sympatyczny Mikołaj przygotował dla każdego piękne podarki, które miał ukryte w wielkim worze. Był czas na krótką rozmowę Mikołaja z każdym dzieckiem a wszystko to odbywało się w miłej, przyjaznej atmosferze. Dzieci nie pozostały Mikołajowi dłużne i pięknie zaprezentowały piosenki, które przygotowały specjalnie na tą niezwykłą okazję.Każde dziecko miało także zrobione zdjęcie z Mikołajem, które pozostanie wspaniałą pamiątką tego spotkania.

wtorek 7.30 - 9,30
    piątek 8.00 - 10,00
    (w innych dniach: po wcześniejszym umówieniu się osobistym lub telefonicznym – tel. 17 230 03 20)