Menu
Środa 22.11.2017

liczba odwiedzin: 365032

Wiadomości

 • Dyrektor ZS Malawa  informuje, że dla bezpieczeństwa uczniów dochodzących do nowej szkoły zostało wyodrębnione miejsce(zdjęcia poniżej) ograniczone słupkami drogowymi.

  Proszę wszystkich Rodziców, którzy do tej pory wykorzystywali to miejsce jako parking o wyrozumiałość,

  DZIĘKUJĘ

  Jan Żyłka

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/399

 • Dnia 16.11.2017r. sześciolatki udały się na wycieczkę do Muzeum Lizaka w Jaśle. Muzeum zostało założone z inicjatywy państwa Katarzyny i Grzegorza Schabińskich, którzy są współwłaścicielami zakładu Gran-Pik Liwocz, zajmującego się produkcją karmelowych wyrobów. Zwiedzanie muzeum zaczęliśmy od sklepiku ze słodkościami, tam dzieci mogły zobaczyć różne rodzaje lizaków, różniących się kształtem, wielkością i kolorem. Po muzeum oprowadzała nas pani przewodnik, która w ciekawy sposób opowiadała o początkach powstawania lizaków oraz jak wyglądała produkcja na przestrzeni kolejnych lat. Dzieci poznały historię zakładu Gran-Pik  Liwocz, który swoją działalność rozpoczął w 1955 r., kilka lat wcześniej przed produkcją znanych chupa-chups’ów. Tropiciele i Odkrywcy mogli skosztować różnych rodzajów cukru, a także powąchać aromatów, które są wykorzystywane do produkcji słodyczy. Dzieci zobaczyły również  eksponaty maszyn do wyrobu, formowania i pakowania lizaków. Jednak najwięcej radości sprawiło wszystkim własnoręczne wykonanie lizaka. To była ciekawa i słodka wycieczka. Dzieci zdobyły nowe wiadomości i doświadczenia. Z własnoręcznie zrobionym lizakiem i uśmiechem na twarzy dzieci bezpiecznie wróciły do domu.

 • 14 listopad to data pierwszej ważnej uroczystości przedszkolnej, jaką przeżyły przedszkolaki z grupy Biedronek. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz tańczyły taniec śląski „Szot”, otrzymując od rodziców gromkie brawa. Rodzice maluchów z dumą obserwowali swoje pociechy dopingując tych najbardziej nieśmiałych. Po części artystycznej Pani Dyrektor Brygida Korab wyczytała przyrzeczenia, a dzieci powtarzały i przyrzekały: być zuchami, dzielnymi przedszkolakami, nie płakać, nie szlochać, zgodnie się bawić, szanować zabawki, po czym zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka przez Dyrektora Zespołu Szkół w Malawie. Pan Dyrektor Jan Żyłka za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonał uroczystego „Aktu pasowania". Każdy przedszkolak otrzymał dyplom i prezent w nagrodę za ogromne poświęcenie i zaangażowanie jakie włożyli w dniu ślubowania. Po słodkim poczęstunku, dzieci zawiesiły swoje zdjęcia na makiecie budynku, na znak że przedszkole do którego uczęszczają jest ich „drugim domem”. Dziękujemy naszym gościom za przybycie i gratulujemy naszym młodym artystom wejścia do grona przedszkolaków!!

 • Dnia 14 listopada 2017 roku w grupie I „Krasnale” odbyła się uroczystość „Pasowanie na przedszkolaka”. W tym ważnym wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: Pan Dyrektor Jan Żyłka, Pani Dyrektor Brygida Korab, najbliższa rodzina przedszkolaków oraz starsze koleżanki i koledzy. Po przywitaniu zaproszonych gości, dzieci z najstarszej grupy VI zaprosiły najmłodszych do grona przedszkolaków i złożyły im życzenia. Następnie maluszki musiały zdać egzamin, składający się z zadań grupowych i indywidualnych. Oceny udzielanych odpowiedzi i wykonywanych działań dokonywał Pan Dyrektor Jan Żyłka oraz Pani Dyrektor Brygida Korab. Wszystkie dzieci zdały egzamin celująco! Zadania do wykonania mieli również Rodzice najmłodszych przedszkolaków, którzy nie zawiedli i spisali się na medal! Po złożeniu ślubowania przez Rodziców i przyrzeczenia przez dzieci, Pan Dyrektor magicznym ołówkiem uroczyście pasował każdego maluszka na prawdziwego PRZEDSZKOLAKA. Pani Dyrektor wręczyła dzieciom medale, a wychowawczynie pamiątkowe książki. Na koniec wszyscy spotkali się przy wspólnym stole na słodkim poczęstunku, aby móc podzielić się wrażeniami z pierwszego publicznego występu przedszkolaków. Wszyscy zebrani byli mile zaskoczeni i pełni podziwu dla małych artystów, za ich odwagę i talent. 
  Dziękujemy Gościom za udział w uroczystości i pomoc w jej przygotowaniu! 
   
  Wychowawcy grupy: Magdalena Dziobak, Paulina Kwiatek-Buż.

 • W piątek, 17 listopada 2017 roku, dzieci z grupy I Krasnale gościły uczennice klasy Ia: Julitę Podgórską i Maję Kędzior. Dziewczynki zapoczątkowały cykliczne spotkania czytelnicze starszych koleżanek i kolegów ze szkoły z przedszkolakami. Uczennice zaprezentowały utwór pt. „Kurczaczek płaczek”, który bardzo się wszystkim podobał. Dziękujemy dziewczynkom za zaangażowanie i zaproszenie młodszych koleżanek i kolegów do świata książek.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/398

Aktualności

Kontakt

 • Gminne Przedszkole w Malawie
  Malawa 199B
  36-007 Krasne

  Wicedyrektor mgr Brygida Korab przyjmuje strony:
  wtorek 8.00 - 10.00
  czwartek 7.30 - 9.30
  (w innych dniach: po wcześniejszym umówieniu się osobistym lub telefonicznym – tel. 17 855 42 02)
 • 17 230 03 20

Galeria zdjęć