Menu

 • WAKACJE

  WAKACJE

  "Jedziemy na wakacje" /Cz. Janczarski/

  Jedziemy na wakacje do lasu, nad wodę. Prosimy ciepłe słonko o piękną pogodę.

  Jedziemy na wakacje nad morze, na plażę. Kolorowe muszelki przynieś, falo, w darze.

  Jedziemy na wakacje w te góry wysokie. Nie chowajcie się szczyty, za mgłą, za obłokiem.

  Jedziemy na wakacje. Na Mazury? Nad morze? Może! Wyjrzyj z krzaków prawdziwku, czekaj na nas w borze!

  Na czas wakacji życzymy Wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzicom, Nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół wspaniałych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych przygód i chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół.  Po letnich podróżach życzymy szczęśliwego powrotu do przedszkola.

              Dyrekcja

 • ZAPROSZENIE

  ZAPROSZENIE

   

  W imieniu Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Malawie serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków wraz z rodzinami na "PIKNIK STRAŻACKI". Odbędzie się on 21 lipca 2018 r. Początek godzina 16:00. Będą pokazy, konkursy, zabawy i inne atrakcje.

   

 • TROPICIELE WITAJĄ WAKACJE NA WESOŁO

  TROPICIELE WITAJĄ WAKACJE NA WESOŁO

  W kalendarzu już od kilku dni panuje lato. Z tej okazji rodzice Stasia zaprosili do swojego ogrodu grupę Tropicieli na mini piknik, który odbył się 28 czerwca. Pogoda dopisała, humory niewątpliwie też. Było dużo ruchu na świeżym powietrzu, tor przeszkód, malowanie buziek, sezonowe owoce z krzaczka, domowe muffinki i oczywiście chrupiąca kiełbaska z ogniska. Bardzo dziękujemy Państwu Katarzynie i Marcinowi Piotrowskim za inicjatywę i organizację wspaniałego pikniku. To była naprawdę świetna zabawa!

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=546

 • NA TROPIE GIER PLANSZOWYCH

  NA TROPIE GIER PLANSZOWYCH

  Wakacje to przede wszystkim podróże małe i duże, czyli wspaniałe przygody. W związku z tym Tropiciele polecają  na wypoczynek bardzo ciekawą grę zręcznościową " Małpie figle". Pełna emocji i interakcji, bo małpy lubią małpie figle! Gracze umieszczają w łapkach małp kokosy i strzelają nimi jak z katapulty. Jeśli kokos trafi do kosza, gracz zabiera go. Kto pierwszy zdobędzie sześć koszy - wygrywa! Drugą grą godną polecenia na wakacje jest gra zręcznościowa "Pajęczyca", która jest przeznaczona dla chętnych do udziału w akcji ratowania owadów z pajęczej sieci. Gracz musi być ostrożny - jeśli trafi na jedną z pułapek, wygłodniała Pajęczyca zbudzi się. Będzie naprawdę zła, gdy odkryje, że jej zapasy jedzenia zniknęły. Gracz musi być sprytny: wykryć zasadzki i zapamiętać ich położenie.
  Kończąc etap przedszkolny Tropiciele nadal będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem gier planszowych, ponieważ przekonały się, że gry planszowe stanowią nie tylko doskonałą zabawę, są również znakomitą okazją do rozwijania myślenia, wyobraźni oraz kształtują charakter dziecka. Uczestnictwo w tego typu zabawach jest dobrą lekcją współdziałania w zespole. Sprzyja kształtowaniu pożądanych cech charakteru, panowania nad sobą, wytrwałego dążenia do celu, niezrażania się przejściowymi niepowodzeniami i i szukaniem sposobu na pokonywanie trudności. Gry planszowe zapewniają odpowiednią dozę intelektualnej rozrywki, połączoną z niemałą dawką śmiechu i przyjemności. Same zalety! Mamy nadzieję, że zachęciliśmy innych do sięgania po nasze propozycje gier planszowych.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=545

 • SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

  SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

  Szanowni Państwo.

  Zapraszamy Rodziców dzieci zapisanych do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 na spotkanie dotyczące organizacji nowego roku szkolnego w dniu 28 czerwca 2018 r. o godzinie 16:30. Spotkanie odbędzie sie w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Malawie.

 • KONKURS PLASTYCZNY U ODKRYWCÓW

  KONKURS PLASTYCZNY U ODKRYWCÓW

  Dnia 25 czerwca przedszkolaki z grupy VI wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Moje wymarzone wakacje”, który został stworzony specjalnie dla nich. Do konkursu przystąpiło dziewięcioro „Odkrywców”, którzy mając do dyspozycji przydatne artykuły papiernicze stworzyły prace przedstawiające wymarzony obraz wakacji. Dnia 27 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Oto wyniki:

  I miejsce otrzymała Monika Dubiel

  II miejsce Anna Nowak

  III miejsce Eryk Piotrowski

  wyróżnienia dla:

  Wiktora Balcera

  Wiktorii Kulig

  Oliwiera Nawojskiego

  Mileny Ruszel

  Mai Skoczylas

  Aleksandry Żurawskiej

  Gratulujemy!

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/544

 • ODKRYWCY W STADNINIE KONI

  W dniu 26 czerwca gdy wszyscy są już jedną nogą na wakacjach grupa VI „Odkrywcy” wybrali się na wycieczkę do stadniny koni „Albin”. W kameralnym gronie zwitaliśmy do Słociny.  Dzieci zobaczyły konie, głaskały je i zaprzyjaźniły się z tymi uroczymi zwierzętami. Dla wielu dzieci, była to pierwsza okazja, aby bliżej poznać te zwierzęta. Prawdziwą atrakcją okazała się jazda konna pod bacznym okiem instruktora, z której każdy przedszkolak skorzystał. Wymarzona pogoda pozwoliła nam na kolejną atrakcję, czyli przejazd bryczką. To była prawdziwa frajda dla przedszkolaków i nie tylko. Kolejny punkt programu, który wprawdzie nie był przygotowany przez gospodarzy ale na prośbę naszych małych rolników były zdjęcia z traktorami.  Po takich emocjach pieczone  kiełbaski z grilla okazały się być bardzo trafionym przysmakiem dla zgłodniałych żołądków naszych przedszkolaków. Później jeszcze chwila zabawy dyskopiłką, skakankami, rozegrane mecze aż nie chciało się wracać do przedszkola.  Piękna pogoda, moc atrakcji i wielka porcja ruchu sprawiła, że „Odkrywcy” zapamiętają ten dzień jako miłe i radosne zakończenie przedszkola. Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie tej wycieczki .

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=543

 • Uroczyste zakończenie edukacji przedszkolnej w grupie Tropicieli

  „Wszystkiego,  co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu –                 
  o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, 
  patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat.”

  Robert Flughum

  Dnia 22 czerwca 2018 r. nasze dzieci z grypy „Tropiciele” uroczyście pożegnały przedszkole. W części artystycznej sześciolatki zaprezentowały  wiele piosenek w języku polskim i angielskim oraz prawdziwy majstersztyk - znakomitą inscenizację, która była równocześnie bardzo pouczająca. 
  Jak zwykle było dużo serdeczności, podziękowań, ale i wspomnień, radości
   i wzruszeń. Dziękujemy z całego serca za przybycie pani dyrektor, rodzicom oraz młodszym koleżankom i kolegom z grupy "Motylki".  Zwieńczeniem uroczystości był zdrowy, bo owocowy  poczęstunek, rozdanie dyplomów ukończenia przedszkola oraz upominków…  i oczywiście sesja zdjęciowa.

  Serdecznie dziękujemy Tropicielom za wspólnie spędzone lata, gratulujemy wielu sukcesów, oraz powodzenia w szkole. Na wakacje życzymy dużo słońca, wielu wspaniałych przygód i dobrego humoru.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=542

 • POŻEGNANIE ODKRYWCÓW

  Pożegnanie nadszedł czas…

  21 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie 6-latków „Odkrywców”. W ten wyjątkowy dla przedszkolaków dzień, na sali zgromadzili się ich rodzice, najbliżsi oraz zaproszeni goście na czele z Panią Wicedyrektor, aby przeżywać te ważne chwile wraz z dziećmi.

  Część oficjalna rozpoczęła się pożegnaniem starszaków  przez dzieci pięcioletnie „Smerfy”. Serdecznie im dziękujemy za miłe słowa i wręczone upominki. Po chwilach zadumy było trochę śmiechu,  nasi bohaterowie zaśpiewali  piosenki w języku angielskim.

  Następnie nadszedł czas na przygotowany specjalnie na ten dzień program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, popisywały się wokalnie, a także wykazywały niemałym poczuciem rytmu, tańcząc przygotowane wcześniej choreografie.

  Wszyscy byliśmy oczarowani umiejętnościami naszych przyszłych pierwszaków podczas występu. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale i nagrody na zakończenie edukacji w przedszkolu. „Było trochę śmiechu, było trochę łez, ale w życiu już tak jest”.

  Po uroczystości dzieci wykonały sobie pamiątkowe zdjęcia, a następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym Rodzicom za pomoc i zrozumienie. A Wam Drogie Dzieci życzymy cudownych, słonecznych, bezpiecznych wakacji i powodzenia w szkole!

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=541

 • Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

  W dniu dzisiejszym, tj. 21.06.2018 roku gośćmi w naszym przedszkolu byli Ratownicy Medyczni. To było  bardzo miłe i bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci z  grup od I do VI. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanych Ratowników Medycznych było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również na czym polega praca  ratownika oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.
  Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania  kończyn misia i  głowy i pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami". Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności niesienia pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

  Naszym Gościom bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ  forma zajęć praktycznych na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką 
  niesienia pomocy przedmedycznej.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=540

 • Dzień Mamy i Taty w grupie Smerfów

  15 czerwca wspaniałymi gośćmi  Smerfów byli Rodzice , dla których nasze dzielne przedszkolaki przygotowały piękną niespodziankę;  wyjątkowe artystyczne występy. Dzieciaki bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawień nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez, bo która Mama i który Tata je powstrzyma, gdy usłyszy takie słowa. Po pięknych występach artystycznych przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom  upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była podniosła ale i bardzo radosna-  przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

  Wszystkim Rodzicom życzymy wszystkiego najlepszego!!!!

  Przedszkolaki i wychowawczynie

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=539

  Teresa Lampart Halaburda i Kamila Wota

 • KRASNALKI I BIEDRONKI NA RANCZU W PSTRĄGOWEJ

  Krasnale i Biedronki na Ranczu w Pstrągowej

  We wtorek, 19 czerwca, dzieci z pierwszej i drugiej grupy: Krasnale i Biedronki wyjechały do Zagrody Edukacyjnej Ranczo w Pstrągowej. Atrakcjom nie było końca. Dzieci zwiedzały Mini ZOO, gdzie mogły karmić i głaskać oswojone zwierzęta. Daniele, kozy, kucyki, barany, w tak bliskiej odległości, zachwyciły dzieci, ale najbardziej podobały im się lamy, które spragnione bliskiego kontaktu z ludźmi, same domagały się głaskania. Niemniejsze pozytywne emocje wywołał u przedszkolaków przejazd wozem turystycznym po okolicy. Podziwianie pięknych widoków z wozu ciągniętego przez traktor, był dla nich dużym zaskoczeniem. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabaw na placu zabaw i „dmuchańcach”, które wyczerpały najsilniejszych. Chwile odpoczynku dzieci znalazły podczas pieczenia ziemniaka w ognisku i jego degustacji w prawdziwym indiańskim namiocie. Następnie przedszkolacy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy przy dźwiękach znanych piosenek. Ostatnim punktem programu było karmienie ryb w stawie, które w poszukiwaniu pokarmu, wyskakiwały ponad taflę wody.

  Ranczo Pstrągowa to znakomite miejsce na wypoczynek dla najmłodszych i interesującą edukację w plenerze. Najmłodsi turyści, pełni wrażeń i emocji, wrócili do przedszkola, aby podzielić się z bliskimi, tym co widzieli i przeżyli.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=538

   

 • PRZEDSZKOLNY SAVOIR-VIVRE

  Radość z nadchodzących wakacji udziela się nam wszystkim. Przed nami upragniony wypoczynek, czyli m.in. podróże małe i duże. Czy wszyscy jesteśmy już należycie przygotowani? Czy znamy dobre maniery? Oczywiście, że tak, ponieważ w ramach przypomnienia o etykiecie, dnia 18 czerwca, Zespół do spraw realizacji Programu Wychowawczego z elementami profilaktyki przygotował stosowny scenariusz zajęć dydaktycznych w naszym przedszkolu pod nazwą  SAVOIR – VIVRE  PRZY STOLE. Przedszkolaki w każdej grupie zapoznały się z zasadami savoir-vivre'u dotyczącego przede wszystkim nakrywania, podawania do stołu i jedzenia. Podsumowaniem zajęć był udział w konkursie plastycznym, który został podzielony na dwie kategorie. Dzieci młodsze zaprojektowały podkładki pod talerz, dzieci starsze wykonały „kukiełki z kuchennej szuflady”.

  Wszystkim przedszkolakom gratulujemy inwencji twórczej i talentu.

  Zespół do spraw wychowawczych z elementami profilaktyki: T. Lampart-Halaburda, B. Głowiak i P. Kwiatek- Buż

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=537

   

 • Starsi koledzy młodszym- Krasnalki

  W piątek, 15 czerwca, najmłodszych przedszkolaków odwiedziły uczennice klasy I a, Zosia Bałchan i Julitka Podgórska. Dziewczynki przyszły pożegnać się z przedszkolakami przed wakacjami i ostatni raz, w tym roku szkolnym, przeczytały im książkę. Na to wyjątkowe spotkanie wybrały dzieło Edyty Zarębskiej pt. „Zosia i fiołkowy kapelusz”. Ta pełna przygód historyjka oraz kolorowe, atrakcyjne ilustracje bardzo spodobały się słuchaczom, którzy z uwagą śledzili przygody głównej bohaterki.

  Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Świerk, wychowawczyni klasy I a, za przygotowanie uczniów do cotygodniowych spotkań czytelniczych z przedszkolakami, którzy w tym roku szkolnym propagowali słowo czytane i rozwijali zainteresowania czytelnicze najmłodszych! Do zobaczenia po wakacjach!

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=536

   

 • Dzień Taty u Tropicieli
  Pobaw się ze mną tatusiu" - to hasło przewodnie zajęć otwartych, które odbyły się 15 czerwca 2018 r. w grupie Tropicieli. By ten dzień tatusiowie na długo zapamiętali, dzieci pod kierunkiem wychowawców przygotowały wiele atrakcji. Przedsięwzięcie było duże. Najpierw sala zamieniła się w laboratorium. Sześciolatki zaopatrzone w białe fartuszki i rękawiczki wykonywały różnorodne doświadczenia, które w sposób absolutnie profesjonalny i spektakularny poprowadził Pan Piotr - tatuś Dominika Noska. W dalszej
  części spotkania zaproszeni goście wzięli udział w "Sensorycznym Wyzwaniu". Najpierw wymyślali nazwę dla recyklingowego dzieła sztuki, które stworzyły sześciolatki. W dalszej części tatusiowie odważnie przeszli po przygotowanym "Eko parku", by na koniec strzelić z procy do ekotarczy. Tego dnia nie zabrakło też pięknych życzeń, wyjątkowych prezentów i piosenki "Dobrze z
  tatą iść, .teraz pewnie dla ochłody zaprowadzi nas na lody." Oczywiście zaprowadził, bowiem, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, nagle w sali pojawiły się pyszne lody.
  Spotkaniom z okazji Święta Rodziców zawsze towarzyszą duże emocje. Tak było i tym razem. Wspaniałe chwile spędzone w naszej grupie, duża dawka śmiechu pozostaną w pamięci na pewno na bardzo długo. Spotkanie z Naszymi Kochanymi
  Tatusiami było najcudowniejszym przeżyciem minionego tygodnia.
   
 • III GMINNA BIEGOMANIA

  III GMINNA BIEGOMANIA

  Dziękując wszystkim za pomoc i zaangażowanie w organizacji, przygotowaniu III Gminnej Biegomanii oraz udział i obecność zapraszamy na poznanie wyników i fotorelację na stronę internetową GOKiB w Krasnem oraz Zespołu Szkół w Malawie.

  http://gokkrasne.pl/?p=30207

  http://zsmalawa.edupage.org/album/?#gallery/99

  http://zsmalawa.edupage.org/album/?#gallery/100

  http://zsmalawa.edupage.org/album/?#gallery/101

 • MISTRZOWSKI DZIEŃ U ODKRYWCÓW

  15 czerwca w grupie VI obchodzony był jako Mistrzowski dzień piłki nożnej. Dzieci przyszły do szkoły ubrane w stroje piłkarskie z narodowymi barwami. Odkrywcy w tym dniu przynieśli piłki, szaliki i inne atrybuty sportowe.  Z pomalowanymi twarzami w polskich barwach poszły na halę sportową aby tam kibicować starszym kolegom. Następnie odbył się przemarsz po szkole. W tak niezwykłym dniu nie mogło zabraknąć także słodkiego poczęstunku. Odkrywcy ozdabiali przyniesione galaretki , a następnie ze smakiem je zjedli.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/534

 • CZYTANIE U ODKRYWCÓW

  Dnia 11 czerwca w ramach akcji „cała Polska czyta dzieciom” grupę VI odwiedziła Pani Katarzyna Nowak – mama Ani. Podczas spotkania dzieci wysłuchały czytanej  legendy pt. „Szklana góra”. Na koniec Pani Kasia przyniosła dla małych  słuchaczy słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy Pani za wizytę w naszej grupie.


  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=533

 • WYCIECZKA TROPICIELI I ODKRYWCÓW DO OSADY SŁOWIAŃSKIEJ

  Dnia 13 czerwca 2018 r. Tropiciele i Odkrywcy wybrali się do Osady Słowiańskiej do Stobiernej w pobliżu Dębicy. Zwiedzili gród, słuchali opowiadań o życiu i kulturze naszych Przodków - Słowian, przymierzali strój i opancerzenie woja.  Brali udział w warsztatach archeologicznych, łuczniczych, przędzalnictwa. W ciemnej karczmie, przy świecach jedli pyszny obiad. Na koniec odbył sie pokaz walk słowiańskich wojów oraz taniec z ogniem. Wyśmienite humory towarzyszyły im cały czas, a zakupione pamiątki z pewnością będą przypominały dzieciom o tym atrakcyjnym miejscu.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=532

 • DZIEŃ MAMY I TATY U BIEDRONEK

  Nie uda się wyrazić

  Miłości żadnym wierszem.

  Miłość tę zawierają, Dziecięce słowa pierwsze

  12.06.2018r. to dzień spotkania z rodzicami z okazji ich święta. Miłość dzieci do rodziców jest najważniejsza, dlatego tak bardzo wszyscy się  starali wyrazić ją w wierszach i piosenkach. Biedronki recytując wiersz, zaprosiły wszystkich słowami poety na łąkę, gdzie można się zrelaksować, pomyśleć o beztroskich chwilach i szczęściu swoich bliskich. W tym spotkaniu najcenniejszy był czas, który można spędzić ze sobą, momenty gdzie rodzina i zabawa jest na pierwszym planie. Po części artystycznej Biedronki zrobiły wprowadzenie do zabawy ruchowej, natomiast nasi goście powtórzyli układ pod okiem dzieci - jury. Na pamiątkę tej uroczystości, z najlepszymi życzeniami swoich pociech, do rodziców trafiły obrazki z namalowaną przez dzieci łąką i uszyte piórniki.

  Składamy podziękowania do rodziców za pomoc w przygotowaniu i stworzenie dzieciom miłego rodzinnego klimatu.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=531

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Gminne Przedszkole w Malawie
  Malawa 199B
  36-007 Krasne

  Wicedyrektor mgr Brygida Korab przyjmuje strony:
  wtorek 8.00 - 10.00
  czwartek 7.30 - 9.30
  (w innych dniach: po wcześniejszym umówieniu się osobistym lub telefonicznym – tel. 17 855 42 02)
 • 17 230 03 20
  17 230 03 22

Galeria zdjęć