Menu

 • DZIECIĘCY PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY

  15.09.2018r. przedszkolaki z grupy IV, V i VI uczestniczyli w przeglądzie artystycznym ,,Podkarpackie wędrówki” w CH Plaza Rzeszów. Impreza  odbywała się pod patronatem ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz marszałka województwa podkarpackiego. Występy były jednym z wydarzeń w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zorganizowanych przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin. Dzieci recytowały wiersze o bogactwie województwa Podkarpackiego, na podstawie książeczek ,,Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków”. Po występach wszyscy dostali upominki i zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. Wszystkim gratulujemy wspaniałego występu!!

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/551

 • SMERFY ,,Cała Polska czyta dzieciom''

  SMERFY ,,Cała Polska czyta dzieciom''

  13 września 2018 roku w grupie V Smerfy rozpoczęła się kontynuacja cyklu czytelniczego Cała Polska czyta dzieciom. W związku z obchodami 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 2018  zaproszeni rodzice czytają dzieciom legendy związane z historią naszego kraju.

  Naszym pierwszym gościem był Pan Łukasz Kuczma, tato Mikołaja. Przeczytał on dzieciom Legendę o królu Popielu.Na zakończenie spotkania Pan Łukasz rozmawiał z przedszkolakami na temat treści legendy, zadawał pytania, a także sam odpowiadał na zadane przez dzieci.

  Dziękujemy serdecznie za poświęcony czas i uczestnictwo w naszym programie.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/550

 • WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU

  WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU

  "Miś różowy, miś pluszowy zbuntował się dziś,

  chce iść także do przedszkola, tak jak chodzi Krzyś.

  Wziął Krzyś misia w obie rączki: - Po co pójdziesz tam?

              - Będę bawił sie wesoło i nie będę sam."

  Serdecznie witamy naszych Przedszkolaków i ich Rodziców po wakacyjnej przerwie. Szczególne powitanie kierujemy do naszych nowych podopiecznych, którzy pierwszy raz przekroczą nasze progi.

  Żegnając wakacyjne plaże, góry, łąki, lasy i potoki życzymy Wszystkim, aby nowy rok szkolny przyniósł ogrom radości, zabawy, sukcesów oraz  niezapomnianych chwil w gronie przedszkolnej społeczności.

  WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU - Obrazek 1

 • DZIECIAKI MLECZAKI

  DZIECIAKI MLECZAKI

  23 sierpnia 2018 r. mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszym przedszkolu Mleczną Paczkę, odwiedziny, której były dla naszej placówki nagrodą specjalną za wyjątkową aktywność w ramach realizacji programu "Dzieciaki Mleczaki". To był fantastyczny dzień. Cala masa zabaw związana z mlekiem, zagadki, zabawy "pod chmurką" i ciekawe opowieści. Okazało się że dzieci bardzo lubią mleko, każdy w zasadzie miał swój przysmak. Jedni wychwalali kakao, inni budyń czy serki czekoladowe. Byli też zwolennicy twarożku, ale królowało mleko truskawkowe.

  Serdecznie dziękujemy Mlecznej Paczce za genialną mleczną zabawę. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=549

 • Spotkanie organizacyjne

  Spotkanie organizacyjne

    Szanowni Rodzice

  Zapraszamy Państwa na spotkania grupowe

  dotyczące organizacji nowego roku szkolnego 2018/2019

             w dniu 29 sierpnia 2018 roku o godzinie 17:00.

    
                                                                                 Grono Pedagogiczne

 • Zajęcia adaptacyjne

  Zajęcia adaptacyjne

  Serdecznie zapraszamy wszystkie nowoprzyjęte dzieci, które od września 2018 r. rozpoczną edukację przedszkolną  wraz z opiekunami na zajęcia adaptacyjne organizowane w naszym przedszkolu w dniach 28 i 29 sierpnia 2018 r. w godzinach od 8:30 do 13:30.

  Celem zajęć adaptacyjnych jest ułatwienie dzieciom wkroczenia w świat grupy przedszkolnej. Podczas zajęć dzieci poznają przedszkole, uczestniczą w zajęciach ruchowych, plastycznych i edukacyjnych oraz zabawach integracyjnych.

  Prosimy o przyniesienie obuwia zmiennego dla dzieci i opiekunów.

                     Z pozdrowieniami Grono Pedagogiczne.

 • WYJAZD DO KINA

  WYJAZD DO KINA
  21 sierpnia 2018 r. wszystkie dzieci uczęszczające na dyżur wakacyjny, wzięły udział w zorganizowanym wyjeździe do Kina Zorza w Rzeszowie. Dzieci obejrzały animowany film pt. "Jak zostać czarodziejem". Bohaterem filmu był nieśmiały chłopiec o złotym sercu i bujnej wyobraźni. Przeżył wspaniałe przygody i udowodnił, że radości nie można wyczarować, trzeba ją nosić w sercu i przekazywać każdej napotkanej osobie. Po seansie filmowym, nadszedł czas na pyszne lody "U Myszki". Po powrocie do przedszkola, dzieci wyraziły swoje emocje w formie plastycznej. Powstały autentyczne arcydzieła na dużych formatach. To był bardzo udany wyjazd. 

   

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/548

 • WAKACJE W PRZEDSZKOLU

  WAKACJE W PRZEDSZKOLU

  W czasie wakacji odpoczywamy od zajęć dydaktycznych związanych z realizacją podstawy programowej, jednak nie oznacza to, że próżnujemy! Nie ma też mowy o nudzie! W naszym przedszkolu realizowany jest specjalny program, by dzieci ciekawie spędzały z nami ten czas. Zapraszamy do galerii zdjęć z zajęć pod hasłem "ZE ZBĘDNEGO COŚ NOWEGO".

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/547

 • GŁOSUJEMY NA TELEDYSK NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

  GŁOSUJEMY NA TELEDYSK NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

  Przedszkolaki z grupy Tropiciele biorą udział w ogólnopolskim konkursie, organizowanym przez wydawnictwo edukacyjne MAC.
  Obecnie dostały się już do finału.  Prosimy o głosowanie na ich teledysk – każdy może oddać 5 głosów.

  INSTRUKCJA GŁOSOWANIA na stronie:
   https://profitest.pl/s/18220/hwhZAAS9

  1. Pod teledyskiem zaznaczamy napis „Głosuję na ten teledysk!”;
  2. Przesuwamy się na koniec listy teledysków i zaznaczamy napis „Dalej”;
  3. Ponownie otwieramy w/w stronę internetową i czynności z pkt 1. i 2. powtarzamy 5 razy.

 • WAKACJE

  WAKACJE

  "Jedziemy na wakacje" /Cz. Janczarski/

  Jedziemy na wakacje do lasu, nad wodę. Prosimy ciepłe słonko o piękną pogodę.

  Jedziemy na wakacje nad morze, na plażę. Kolorowe muszelki przynieś, falo, w darze.

  Jedziemy na wakacje w te góry wysokie. Nie chowajcie się szczyty, za mgłą, za obłokiem.

  Jedziemy na wakacje. Na Mazury? Nad morze? Może! Wyjrzyj z krzaków prawdziwku, czekaj na nas w borze!

  Na czas wakacji życzymy Wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzicom, Nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół wspaniałych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych przygód i chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół.  Po letnich podróżach życzymy szczęśliwego powrotu do przedszkola.

              Dyrekcja

 • ZWROTY

  ZWROTY

  Szanowni Rodzice

  Zwroty za żywienie w wyniku nieobecności dziecka w miesiącu czerwcu będą przekazane na Państwa konto w dniach od 16 do 20 lipca 2018 r. Dla dzieci korzystających z płatnych godzin pobytu w przedszkolu kwota zwrotu będzie pomniejszona o koszty opieki w czerwcu.

 • ZAPROSZENIE

  ZAPROSZENIE

   

  W imieniu Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Malawie serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków wraz z rodzinami na "PIKNIK STRAŻACKI". Odbędzie się on 21 lipca 2018 r. Początek godzina 16:00. Będą pokazy, konkursy, zabawy i inne atrakcje.

   

 • TROPICIELE WITAJĄ WAKACJE NA WESOŁO

  TROPICIELE WITAJĄ WAKACJE NA WESOŁO

  W kalendarzu już od kilku dni panuje lato. Z tej okazji rodzice Stasia zaprosili do swojego ogrodu grupę Tropicieli na mini piknik, który odbył się 28 czerwca. Pogoda dopisała, humory niewątpliwie też. Było dużo ruchu na świeżym powietrzu, tor przeszkód, malowanie buziek, sezonowe owoce z krzaczka, domowe muffinki i oczywiście chrupiąca kiełbaska z ogniska. Bardzo dziękujemy Państwu Katarzynie i Marcinowi Piotrowskim za inicjatywę i organizację wspaniałego pikniku. To była naprawdę świetna zabawa!

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=546

 • NA TROPIE GIER PLANSZOWYCH

  NA TROPIE GIER PLANSZOWYCH

  Wakacje to przede wszystkim podróże małe i duże, czyli wspaniałe przygody. W związku z tym Tropiciele polecają  na wypoczynek bardzo ciekawą grę zręcznościową " Małpie figle". Pełna emocji i interakcji, bo małpy lubią małpie figle! Gracze umieszczają w łapkach małp kokosy i strzelają nimi jak z katapulty. Jeśli kokos trafi do kosza, gracz zabiera go. Kto pierwszy zdobędzie sześć koszy - wygrywa! Drugą grą godną polecenia na wakacje jest gra zręcznościowa "Pajęczyca", która jest przeznaczona dla chętnych do udziału w akcji ratowania owadów z pajęczej sieci. Gracz musi być ostrożny - jeśli trafi na jedną z pułapek, wygłodniała Pajęczyca zbudzi się. Będzie naprawdę zła, gdy odkryje, że jej zapasy jedzenia zniknęły. Gracz musi być sprytny: wykryć zasadzki i zapamiętać ich położenie.
  Kończąc etap przedszkolny Tropiciele nadal będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem gier planszowych, ponieważ przekonały się, że gry planszowe stanowią nie tylko doskonałą zabawę, są również znakomitą okazją do rozwijania myślenia, wyobraźni oraz kształtują charakter dziecka. Uczestnictwo w tego typu zabawach jest dobrą lekcją współdziałania w zespole. Sprzyja kształtowaniu pożądanych cech charakteru, panowania nad sobą, wytrwałego dążenia do celu, niezrażania się przejściowymi niepowodzeniami i i szukaniem sposobu na pokonywanie trudności. Gry planszowe zapewniają odpowiednią dozę intelektualnej rozrywki, połączoną z niemałą dawką śmiechu i przyjemności. Same zalety! Mamy nadzieję, że zachęciliśmy innych do sięgania po nasze propozycje gier planszowych.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=545

 • KONKURS PLASTYCZNY U ODKRYWCÓW

  KONKURS PLASTYCZNY U ODKRYWCÓW

  Dnia 25 czerwca przedszkolaki z grupy VI wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Moje wymarzone wakacje”, który został stworzony specjalnie dla nich. Do konkursu przystąpiło dziewięcioro „Odkrywców”, którzy mając do dyspozycji przydatne artykuły papiernicze stworzyły prace przedstawiające wymarzony obraz wakacji. Dnia 27 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Oto wyniki:

  I miejsce otrzymała Monika Dubiel

  II miejsce Anna Nowak

  III miejsce Eryk Piotrowski

  wyróżnienia dla:

  Wiktora Balcera

  Wiktorii Kulig

  Oliwiera Nawojskiego

  Mileny Ruszel

  Mai Skoczylas

  Aleksandry Żurawskiej

  Gratulujemy!

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/544

 • ODKRYWCY W STADNINIE KONI

  W dniu 26 czerwca gdy wszyscy są już jedną nogą na wakacjach grupa VI „Odkrywcy” wybrali się na wycieczkę do stadniny koni „Albin”. W kameralnym gronie zwitaliśmy do Słociny.  Dzieci zobaczyły konie, głaskały je i zaprzyjaźniły się z tymi uroczymi zwierzętami. Dla wielu dzieci, była to pierwsza okazja, aby bliżej poznać te zwierzęta. Prawdziwą atrakcją okazała się jazda konna pod bacznym okiem instruktora, z której każdy przedszkolak skorzystał. Wymarzona pogoda pozwoliła nam na kolejną atrakcję, czyli przejazd bryczką. To była prawdziwa frajda dla przedszkolaków i nie tylko. Kolejny punkt programu, który wprawdzie nie był przygotowany przez gospodarzy ale na prośbę naszych małych rolników były zdjęcia z traktorami.  Po takich emocjach pieczone  kiełbaski z grilla okazały się być bardzo trafionym przysmakiem dla zgłodniałych żołądków naszych przedszkolaków. Później jeszcze chwila zabawy dyskopiłką, skakankami, rozegrane mecze aż nie chciało się wracać do przedszkola.  Piękna pogoda, moc atrakcji i wielka porcja ruchu sprawiła, że „Odkrywcy” zapamiętają ten dzień jako miłe i radosne zakończenie przedszkola. Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie tej wycieczki .

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=543

 • Uroczyste zakończenie edukacji przedszkolnej w grupie Tropicieli

  „Wszystkiego,  co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu –                 
  o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, 
  patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat.”

  Robert Flughum

  Dnia 22 czerwca 2018 r. nasze dzieci z grypy „Tropiciele” uroczyście pożegnały przedszkole. W części artystycznej sześciolatki zaprezentowały  wiele piosenek w języku polskim i angielskim oraz prawdziwy majstersztyk - znakomitą inscenizację, która była równocześnie bardzo pouczająca. 
  Jak zwykle było dużo serdeczności, podziękowań, ale i wspomnień, radości
   i wzruszeń. Dziękujemy z całego serca za przybycie pani dyrektor, rodzicom oraz młodszym koleżankom i kolegom z grupy "Motylki".  Zwieńczeniem uroczystości był zdrowy, bo owocowy  poczęstunek, rozdanie dyplomów ukończenia przedszkola oraz upominków…  i oczywiście sesja zdjęciowa.

  Serdecznie dziękujemy Tropicielom za wspólnie spędzone lata, gratulujemy wielu sukcesów, oraz powodzenia w szkole. Na wakacje życzymy dużo słońca, wielu wspaniałych przygód i dobrego humoru.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=542

 • POŻEGNANIE ODKRYWCÓW

  Pożegnanie nadszedł czas…

  21 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie 6-latków „Odkrywców”. W ten wyjątkowy dla przedszkolaków dzień, na sali zgromadzili się ich rodzice, najbliżsi oraz zaproszeni goście na czele z Panią Wicedyrektor, aby przeżywać te ważne chwile wraz z dziećmi.

  Część oficjalna rozpoczęła się pożegnaniem starszaków  przez dzieci pięcioletnie „Smerfy”. Serdecznie im dziękujemy za miłe słowa i wręczone upominki. Po chwilach zadumy było trochę śmiechu,  nasi bohaterowie zaśpiewali  piosenki w języku angielskim.

  Następnie nadszedł czas na przygotowany specjalnie na ten dzień program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, popisywały się wokalnie, a także wykazywały niemałym poczuciem rytmu, tańcząc przygotowane wcześniej choreografie.

  Wszyscy byliśmy oczarowani umiejętnościami naszych przyszłych pierwszaków podczas występu. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale i nagrody na zakończenie edukacji w przedszkolu. „Było trochę śmiechu, było trochę łez, ale w życiu już tak jest”.

  Po uroczystości dzieci wykonały sobie pamiątkowe zdjęcia, a następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym Rodzicom za pomoc i zrozumienie. A Wam Drogie Dzieci życzymy cudownych, słonecznych, bezpiecznych wakacji i powodzenia w szkole!

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=541

 • Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

  W dniu dzisiejszym, tj. 21.06.2018 roku gośćmi w naszym przedszkolu byli Ratownicy Medyczni. To było  bardzo miłe i bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci z  grup od I do VI. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanych Ratowników Medycznych było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również na czym polega praca  ratownika oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.
  Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania  kończyn misia i  głowy i pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami". Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności niesienia pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

  Naszym Gościom bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ  forma zajęć praktycznych na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką 
  niesienia pomocy przedmedycznej.

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=540

 • Dzień Mamy i Taty w grupie Smerfów

  15 czerwca wspaniałymi gośćmi  Smerfów byli Rodzice , dla których nasze dzielne przedszkolaki przygotowały piękną niespodziankę;  wyjątkowe artystyczne występy. Dzieciaki bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawień nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez, bo która Mama i który Tata je powstrzyma, gdy usłyszy takie słowa. Po pięknych występach artystycznych przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom  upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była podniosła ale i bardzo radosna-  przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

  Wszystkim Rodzicom życzymy wszystkiego najlepszego!!!!

  Przedszkolaki i wychowawczynie

  http://przedszkolemalawa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=539

  Teresa Lampart Halaburda i Kamila Wota

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Gminne Przedszkole w Malawie
  Malawa 199B
  36-007 Krasne

  Wicedyrektor mgr Brygida Korab przyjmuje strony:
  wtorek 7.30 - 9,30
  piątek 8.00 - 10,00
  (w innych dniach: po wcześniejszym umówieniu się osobistym lub telefonicznym – tel. 17 230 03 20)
 • 17 230 03 20
  17 230 03 22

Galeria zdjęć