Menu

 • DYŻUR WAKACYJNY

  DYŻUR WAKACYJNY

  PLAN DYŻURU WAKACYJNEGO W GMINIE KRASNE

  Zespół Szkół w Malawie od 01 do 31 lipca 2019 r.

  Gminne Przedszkole w Palikówce od 01 do 16 sierpnia 2019 r.

                 Zespół Szkolni-Przedszkolny w Krasnem od 01 do 28 sierpnia 2019 r.

  Zapisy na dyżur wakacyjny prowadzone będą w maju 2019 r. w poszczególnych placówkach.

 • MOBILNA FILHARMONIA

  MOBILNA FILHARMONIA

  14 stycznia 2019  roku w naszym przedszkolu gościliśmy Mobilną Filharmonię z programem muzycznym pt. „Bale nie tylko w karnawale”.  Przedszkolaki podczas audycji przeniosły się na salę balową. Zobaczyły jak wyglądały dawniej bale na dworach i w pałacach. Dzieci poznały różne tańce m.in. angielski kontredans, wiedeński walc czy brazylijską sambę. Chętne dzieci spróbowały swoich sił na parkiecie – tańcząc poloneza. Przedszkolaki poznały również instrument o nietypowej nazwie fagot oraz zobaczyły różnorodne maski karnawałowe.

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/612

 • ROBOTYKA

  ROBOTYKA

  11  stycznia 2019 roku grupa V i VI ponownie spotkała się na ulubionych zajęciach warsztatowych ,,Programowanie robotami”. Tematem zajęć było spotkanie z klockami LEGO WE DO 2.0 : łazik MILO. Dzieci miały okazję poznać mechanizm przekładni zębatej oraz zasady mechaniki robota. Na początku zajęć Pani   w bardzo ciekawy sposób wyjaśniła wykonanie samochodzika. Po zapoznaniu z instrukcją programowania, dzieci samodzielnie  konstruowały swoje roboty. Zadaniem przedszkolaków było zbudowanie robota- samochodu według instrukcji zamieszczonej w tablecie. Wymagało to od dzieci intensywnego myślenia oraz współdziałania w podgrupach. Dobrze wykonany łazik mógł się poruszać za pomocą sterowania tabletem. Gratulujemy wszystkim dzieciom za intensywną i efektowną pracę, a zarazem naukę i zabawę. Pani dziękujemy za ciekawą lekcję oraz z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/611

 • BOŻE NARODZENIE

               BOŻE NARODZENIE - Obrazek 1

 • Informacja

  Informacja

  Drodzy Rodzice

  W związku ze zbyt małą liczbą dzieci zgłoszonych na dzień 31.12.18 r. (poniedziałek - Sylwester) informujemy, że w tym dniu przedszkole będzie nieczynne.

 • WIGILIA W PRZEDSZKOLU

  WIGILIA W PRZEDSZKOLU

  A gdy zabłyśnie gwiazdka

  w błękitnej dalekości

  będziemy z sobą dzielili

  opłatek, symbol miłości.

  Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały choć troszkę dłużej. Pewnie dlatego już z początkiem grudnia czuć, słychać i widać świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego spotkania Wigilijnego, które łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością, życzliwością, której na co dzień czasami tak bardzo nam brakuje. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, 21 grudnia 2018 roku, odbyła się w naszym przedszkolu uroczysta Wigilia . Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia i wspólnie pomodliliśmy się. Po modlitwie była okazja, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Potem wszyscy wspólnie zasiedli przy stole, by spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw. Śpiewane kolędy i pięknie ubrana choinka wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności. Nie zabrakło również prezentów, które każda z grup mogła znaleźć pod choinką.

  Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, ponieważ tego typu spotkania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dziecka, wprowadzają świąteczny nastrój oraz pomagają w integracji dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

  Ten dzień był naprawdę magiczny i wyjątkowy, dlatego też należy wspomnieć o dyrekcji przedszkola, nauczycielach, rodzicach i obsłudze, którzy przyczynili się do tego, aby to spotkanie wigilijne zapisało się w naszej pamięci jako niezwykłe przeżycie i wydarzenie. Dlatego wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i życzliwość.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/610

 • PSZCZÓŁKI- RODZINNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

  PSZCZÓŁKI- RODZINNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

  Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, pomarańczy i przystrojona choinka – to magiczny świąteczny klimat. By w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera 20 grudnia zorganizowane zostały warsztaty bożonarodzeniowe z udziałem rodziców. Zostali oni przywitani pięknym wierszem wyrecytowanym przez dzieci. Do części artystycznej pociechy zaprosiły swoich rodziców i tym sposobem wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy „Świeci gwiazdka”, „Cicho, cicho na paluszkach”. Później w rodzinnej atmosferze , którą stworzyli wspaniali rodzice, przy akompaniamencie kolęd, zaangażowaniu i dużych emocjach powstawały piękne ozdoby choinkowe i świąteczne dekoracje wcześniej upieczonych przez dzieci pierniczków. Słodki poczęstunek uwieńczył warsztaty.

  Wszystkim Bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie, pomoc w zorganizowaniu zajęć i wspólne chwile.

  Czas, który dzieci spędziły z Państwem to cenne doświadczenie dla obu stron. Buduje wzajemną więź, rozbudza wyobraźnię i jest okazją do wzajemnego i głębszego poznania się.

  Życzymy Państwu zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Dużo szczęścia, radości, uśmiechu, wytrwałości, siły samych przyjemnych i spokojnych chwil oraz szczęśliwego Nowego 2019 Roku...

  Wychowawczynie z grupy Pszczółek

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/609

 • RODZINNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE- MISIE

  RODZINNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE- MISIE

  Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, pięknie przystrojona choinka - to wszystko buduje wyjątkowy, świąteczny klimat. Aby ten czas oczekiwania, który rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka był jeszcze przyjemniejszy i piękniejszy, dnia 19 grudnia 2018 roku w grupie „Misiów” odbyło się wyjątkowe spotkanie z udziałem Rodziców. W pierwszej części spotkania - w bożonarodzeniowej scenografii - dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Pięknie ubrane przedszkolaki recytowały swoje kwestie, śpiewały kolędy oraz grały na grzechotkach. Po artystycznej części spotkania odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe - wspólne dekorowanie własnoręcznie upieczonych pierniczków. Na zakończenie uroczystości wychowawczynie przekazały życzenia od Dyrekcji, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Malawie. Zorganizowane warsztaty były niezwykle radosnym przeżyciem i przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, zaangażowanie, pomoc i wspaniale spędzony czas.

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim dzieciom i ich rodzinom życzenia zdrowych, pogodnych, radosnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego 2019 Roku!

  Wychowawcy Grupy II

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/608

 • SMERFY - WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

  SMERFY - WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

  20 grudnia o godzinie 14.00 w grupie V Smerfy miało miejsce spotkanie świąteczne z rodzicami. Rozpoczęło się ono od programu artystycznego, podczas którego przedszkolaki wykonały piosenki i kolędy, wyrecytowały wiersze, a na zakończenie zatańczyły piękny, świąteczny taniec. Następnie po złożeniu życzeń i połamaniu się opłatkiem rodzice i dzieci przystąpili do wspólnej pracy. Ze styropianowych bombek oklejanych gazetą i posypanych brokatem wyłaniały się prawdziwe ,,cudeńka". Niezwykle miłą i świąteczną atmosferę umilił wszystkim  poczęstunek, przygotowany przez rodziców: pierożki, barszczyk oraz wspaniałe ciasta i ciasteczka.

  Wszystkim rodzicom za pomoc i ogromne zaangażowanie przy organizacji naszego spotkania serdecznie dziękujemy.

                                                                             wychowawczynie grupy V

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/607

 • TROPICIELE - WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

  TROPICIELE - WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

   

  18.12.2018 roku w grupie VI Tropicieli odbyło się spotkanie  w ramach rodzinnych warsztatów bożonarodzeniowych. Elegancko ubrane dzieci recytowały, śpiewały kolędy oraz tańczyły w rytm muzyki płynącej z odbiorników radiowych układy taneczne. Rodzice nagradzali swe pociechy gromkimi brawami oraz radosnymi uśmiechami. Po części artystycznej wszyscy zasiedli do stolików, na których były przygotowane  materiały do ozdobienia choinki styropianowej. Dzieci z wielką radością dekorowały choinki, zaś rodzice służyli pomocą i radą. Słodki poczęstunek przy akompaniamencie kolęd zakończył to miłe spotkanie.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, za pomoc w zorganizowaniu warsztatów oraz życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/606

 • MOTYLKI I SÓWKI W FABRYCE BOMBEK

  MOTYLKI I SÓWKI W FABRYCE BOMBEK

  W poniedziałek, 17 grudnia 2018 roku, dzieci z grup III i IV - Motylki i Sówki udały się do Fabryki Bombek w Rzeszowie. Podczas wycieczki poznaliśmy tradycyjny proces produkcji szklanych ozdób choinkowych, polegający na wydmuchiwaniu bombek ze szklanej rury, po wcześniejszym jej ogrzaniu. Podziwialiśmy bombki różnej wielkości, dekorowane ręcznie farbami i brokatami o szerokiej gamie kolorystycznej. Wśród bogatego asortymentu, dzieciom najbardziej podobały się ozdoby przedstawiające zwierzęta tj. kotki, pieski. Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki otrzymał pamiątkową bombkę choinkową z własnym imieniem.

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/605

 • WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE W MOTYLKACH

  WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE W MOTYLKACH

  Maleńka przyszła miłość…” – takie słowa polskiej kolędy przyświecały Warsztatom bożonarodzeniowym z Rodzicami, które odbyły się 18 grudnia 2018 roku w grupie III Motylki. Przedszkolaki odświętnie ubrane powitały wierszem rodziców, następnie wykonały układ ruchowy do piosenki „W małym Betlejem”, recytowały wiersz pt. „Choinka przedszkolna”, zatańczyły do piosenki „Zimowa poleczka”, a na koniec złożyły życzenia swoim rodzicom aby następnie podzielić się z nim opłatkiem. Po części artystycznej „Motylki” z pomocą rodziców wykonały bałwankową bombkę metodą decoupage. Słodki poczęstunek, świąteczna oprawa muzyczna przybliżyła uczestników warsztatów do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

  Pragniemy podziękować trójce grupowej za pomoc w przygotowaniach oraz rodzicom włączającym się w życie grupy.

  WESOŁYCH ŚWIĄT I POMYŚLNOŚCI W NADCHODZĄCYM 2019 ROKU.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/604

 • II GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

  II GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

  14 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krasnem odbył się II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda". W konkursie zaprezentowało się łącznie 19 uczestników z czterech przedszkoli: Malawy, Strażowa, Palikówki i Krasnego, w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki oraz 5-6 latki. Gminne Przedszkole w Malawie reprezentowało 7 uczestników: Martynka Piotrowska, Szymon Kawalec, Amelia Czachur, Daria Kuźmiak, Lenka Kułak, Alicja Decowska oraz Ania Ruszała.

  Celem konkursu było promowanie młodych talentów, integracja środowisk przedszkolnych z terenu gminy, a także poszerzanie wiedzy na temat bożonarodzeniowych tradycji i ich kultywowanie.

  Laureatami konkursu z naszego przedszkola zostały:

  Martynka Piotrowska, która zajęła I miejsce w kategorii 3-4 latki

  Anna Ruszała laureatka II miejsca w kategorii 5-6 latki

  Alicja Decowska laureatka III miejsca w kategorii 5-6 latki.

  Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom, rodzicom za przygotowanie i udział w konkursie.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/603

 • SÓWKI - WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

  SÓWKI - WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

  14.12.2018 roku  w grupie IV „Sówki” odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Na początku dzieci wyrecytowały wiersz oraz zaprezentowały piosenki inscenizowane ruchem o tematyce świątecznej. Po krótkim występie przedszkolaki wraz z rodzicami zabrały się do pracy. W rodzinnej atmosferze, przy akompaniamencie kolęd powstały pełne uroku ozdoby i dekoracje świąteczne - bombki metodą decoupage oraz styropianowe ozdoby udekorowane farbami, cekinami i brokatem.

  Dziękujemy wszystkim za przybycie i miło spędzony czas a rodzicom za pomoc w zorganizowaniu warsztatów.

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz sukcesów w pracy zawodowej.

  Wychowawczynie grupy IV

   

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/601

 • TROPICIELE - CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

  TROPICIELE - CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

  W dniu 14.12.2018 roku grupę Tropicieli odwiedzili starsi koledzy z klasy I wraz ze swoją Panią Beatą Głowiak  i przeczytali opowiadanie pt.,, Niedźwiedzi  ogon’’. Dzieci bardzo chętnie słuchały oraz odpowiadały na pytania związane z treścią opowiadania . Na koniec pierwszoklasiści rozdali przedszkolakom kartki świąteczne życząc Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

  Serdecznie dziękujemy Pani Beacie wraz z uczniami za poświęcony czas, za piękną lekturę oraz zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Cała Polska czyta dzieciom w celu promowania i rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/600

 • MISIE ,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

  MISIE ,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"
  W miesiącu grudniu w grupie II „Misie” odbyły się kolejne spotkania czytelnicze z cyklu ,,Cała Polska czyta dzieciom”. W tym czasie naszą grupę odwiedziły panie: Pani Agnieszka – mama Kuby, Pani Ania – mama Sewerynka i Pani Lidia – mama Szymonka. 

  Pani Agnieszka zaprezentowała przedszkolakom książeczkę pt. „Autka i Przyjaciele - Wesoła ferajna”, która jest zbiorem pouczających opowiadań o przygodach pojazdów, w tym bohaterskiej Pożarówki, sympatycznej wyścigówki o imieniu Rakieta, autobusu, który boi się ciemności, małego rozrabiaki Kopka i innych.

  Natomiast Pani Ania przeczytała dzieciom utwór pt. "Franklin przygotowuje święta", który opowiada nam, w jaki to sposób mały żółwik oraz jego przyjaciele postanawiają przywrócić dorosłym prawdziwego ducha świąt. 

  Z kolei Pani Lidia zaprezentowała nam bajki: „Niedźwiedź łakomczuszek” oraz „Kajtek” – pochodzące z opracowania pt. „365 bajek na dobranoc. Księżyc opowiada…”. Przyjazny i pouczający tekst czytanych utworów zainteresował dzieci. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na zadawane pytania, które kończyły się zabawnym i pouczającym morałem.

  Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce, Pani Ani i Pani Lidii za poświęcony nam czas i zaangażowanie w projekt czytelniczy.

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/591

 • Misie ,,Starsi koledzy młodszym"

  Misie ,,Starsi koledzy młodszym"

  13 grudnia 2018 r. w grupie II „Misie” odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze z cyklu „Starsi koledzy młodszym”. Przedszkolaków odwiedzili uczniowie z klasy I a - Wiktoria i Kuba wraz z Panią wychowawczynią. Uczniowie przeczytali bajkę pt. „Niedźwiedzi ogon”, którą dzieci z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem wysłuchały.

  W podziękowaniu za niesamowitą lekcję czytelniczą przedszkolaki zaśpiewały piękną kolędę.

  Dziękujemy uczniom oraz Pani Beacie za przybycie, ciekawą lekturę oraz piękne kartki świąteczne. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania z Wami!

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/585

 • Smerfy w fabryce bombek

  Smerfy w fabryce bombek

  13 grudnia przedszkolaki z grupy V Smerfy pojechały na wycieczkę do fabryki bombek w Nowej Dębie.Po wejściu na teren muzeum przywitała nas nastrojowa ,świąteczna muzyka oraz mnóstwo różnokolorowych wystaw z bombkami. Na początku pani przewodnik opowiedziała nam o sposobie ubierania choinek w różnych państwach. Mogliśmy podziwiać choinkę w stylu: wiktoriańskim, francuskim, amerykańskim czy staropolskim. Następnie zobaczyliśmy sposób wydmuchiwania oraz dekorowania bombek. Na zakończenie wycieczki to na co czekaliśmy najbardziej: warsztaty, podczas których każde dziecko mogło samodzielnie ozdobić bombkę. Przedszkolaki malowały choinki, serduszka i inne elementy. Niektóre bombki były podpisane własnym imieniem.

  Wycieczka była bardzo ciekawa, dostarczyła dzieciom wielu wrażeń, zwłaszcza artystycznych.

   

                                                                            wychowawczynie grupy V

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/599

 • Konkurs plastyczny pt. ,,Ozdoba choinkowa’’

  Konkurs plastyczny pt. ,,Ozdoba choinkowa’’

  Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs  plastyczny pt. ,, Ozdoba choinkowa’’. Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej oraz umożliwienie dzieciom wraz z rodzicami prezentacji własnych dekoracji twórczych.  W konkursie mogły wziąć udział wszystkie dzieci w kategorii wiekowej od 3- 6 lat wraz z rodzinami.

  Dnia 7 grudnia 2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie i podsumowanie konkursu plastycznego.

  W konkursie plastycznym udział wzięło 37 dzieci w wieku od 3- 6 lat wraz z rodzinami.

  Komisja oceniająca wyłoniła następujących laureatów:

  I miejsce   -   Amelia Ślęk, 3 lat, grupa MISIE

  II miejsce  -  Patrycja Sadoń, 4 lat, grupa MISIE

  III miejsce – Szymon Bartkowicz, 6 lat, grupa TROPICIELE

  Wyróżnienia otrzymali :

  Marika Podgórska, 5 lat, grupa SÓWKI

  Jakub Bem, 3 lat, grupa MISIE

  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodki poczęstunek w postaci cukierków. Prace konkursowe zostały przekazane Radzie Rodziców i wzięły udział w kiermaszu bożonarodzeniowym.

  Serdeczne gratulacje i podziękowania należą się wszystkim wykonawcom . Dziękujemy także wszystkim nauczycielom i rodzicom za ogromne zaangażowanie, poświęcenie, czas i trud w przygotowaniu ozdób choinkowych.

  Organizatorzy:

  Kamila Wota

  Renata Michna

  zdjęcia - https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/598

 • ŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY ZIELONEGO MELONIKA

  ŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY ZIELONEGO MELONIKA

  W dniu 10 grudnia 2018 r. odwiedził nas Teatrzyk ZIELONY MELONIK ze spektaklem pt. „Jedyne życzenie”. Bohaterką bajkowej historyjki była dziewczynka, która posiadała wszystko, jak prawie każde dziecko: najlepsze zabawki, kolorowy rower, lalki. Pewnego dnia dziewczynka musiała przeprowadzić się do obcego miasta. W nowym otoczeniu czuje się samotna, nie ma z kim pobawić się swoimi lalkami. W wigilijny poranek postanawia z dziadkiem wyruszyć nad staw. Zamiast karpia udaje im się złowić złotą rybkę, która w zamian za uwolnienie spełni jej życzenie. A o czym marzy dziewczynka? – zapytacie kochani. Chciałaby przeżyć przygodę i spotkać prawdziwego przyjaciela. Oczywiście życzenie bohaterki spełniło się, choć przyjacielem okazał się ktoś nie oczywisty – pies. Piękna sceneria, dobrzy aktorzy i ciekawa okazjonalna treść sprawiła, że przedszkolaki chętnie uczestniczyły w tej świątecznej bajce.

  Dziękujemy za świąteczny spektakl i życzymy zespołowi Teatru „Zielony Melonik” - WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

  https://przedszkolemalawa.edupage.org/album/?#gallery/597

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Gminne Przedszkole w Malawie
  Malawa 199B
  36-007 Krasne

  Wicedyrektor mgr Brygida Korab przyjmuje strony:
  wtorek 7.30 - 9,30
  piątek 8.00 - 10,00
  (w innych dniach: po wcześniejszym umówieniu się osobistym lub telefonicznym – tel. 17 230 03 20)
 • 17 230 03 20
  17 230 03 22

Galeria zdjęć